Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Nápoje si nevybíráme kvůli chuti, ale kvůli rauši z nich

15.05.2019 | Zajímavosti

Jeden má rád holky, druhý zase vdolky. A zatímco jeden člověk dává přednost nápojům s chutí hořkou, druhý volí sladké šťávy. Vědci se dlouho domnívali, že tyto preference jsou řízeny geny kódujícími vnímání chuti. Ale skutečnost je mnohem složitější. Geny sice hrají svou roli, ale vůbec se netýkají chuti.

Lidé nepijí hořkou kávu kvůli hořké chuti, nebo ovocný džus kvůli jeho nakyslosti a sladkosti, ale proto, že jim oblíbený nápoj aktivuje centrum potěšení a závislosti. Jinými slovy, preference nápojů ovlivňují pocity, nikoli chuť.

Dopaminový rauš díky limonádě?

Geny řídící psychoaktivní účinek nápoje jsou pro výběr nápoje daleko podstatnější než geny kódující vnímání chuti. Lidé si nevolí nápoje, protože jim chutnají, ale protože jim tento nápoj aktivuje centrum závislosti v mozku. Stimulaci si pak spojují s příjemným pocitem, takže rádi říkají, že na zmíněný nápoj mají chuť. Mají ale chuť na dopaminový rauš v mozku, který jim nápoj poskytne.

Vysvětluje to, proč si lidé oblibují hořkou kávu či extra chmelené pivo. Není to primárně kvůli hořkosti, ale spíš kvůli obsahu psychoaktivní látek (kofein, etanol, lupulin), které stimulují centra rozkoše a závislosti. To samé platí o těch, kdo milují sladkou chuť, jejich centrum reaguje především na stimulaci cukrem.

Zase ty geny

Genetikové z Northwestern University v Chicagu analyzovali geny osob s různými chuťovými preferencemi nápojů. Rozdělili skupinu na ty, kteří dávají přednost nápojům hořkým (káva, pivo, grepová šťáva) a sladkým (limonády, džusy). Mezi volbou jedné či druhé skupiny nápojů a geny kódujícími chuť nebyl nalezen žádný vztah. Jinými slovy, lidé s geny citlivými na chuť hořkou nevolili nápoje hořké, lidé s geny citlivými na chuť sladkou sladké nápoje.

Vztah ale existoval mezi geny, které kódují skutečnost, že určitá látka v nápoji bude stimulovat centrum závislosti a potěšení – že bude mít psychoaktivní účinky, a mezi preferencí této chuti. Takže lidé z „hořké“ skupiny reagovali shodně na určitou psychoaktivní látku obsaženou v hořkém nápoji, zatímco lidé ze „sladké“ skupiny měli silnou reakci v mozku po požití cukru.

O chuť jde až na posledním místě

Nápoje si tedy nevybíráme ani tak kvůli tomu, že nějak chutnají, jako spíš kvůli tomu, že látky v tomto nápoji dokážou stimulovat centrum v mozku. A každého člověka dráždí jiné stimulanty, což je ovlivněno patřičnými geny. Ty však nesouvisejí s vnímáním samotné chuti.

„Genetika, na níž stojí naše preference, souvisí s psychoaktivními vlastnostmi těchto nápojů. Lidé mají rádi kávu a alkohol proto, jaké v nich vyvolávají pocity, ne proto, jak chutnají,“ vysvětluje doktorka Marylin Cornelis z Northwestern University.

Záchranou pro čmeláky je mateřídouška a slunečnice

Rybí plátky s pomeranči

Rybí plátky s pomeranči

0 hlasů
50min 527 kJ 200 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Kuřecí prsa s pomerančovou kůrou

5 hlasů
45min 585kJ 135 Kč

Kuřecí prsa se skořicovou bazalkou a pomerančovou kůro...

Polévka z červené čočky

19 hlasů
60min 618kJ 85 Kč

Vydatná čočková polévka.

Poradny

Mohu v době nástupu na MD nastoupit do práce?

Dobrý den,přiznám se, že jsem se se situací, kdy žena chce v době nástupu na mateřskou dovolenou ... Více

Jsem v evidenci ÚP, dostanu nemocenskou nebo PPM?

Dobrý den,omlouvám se za předchozí nejasnou odpověď, přehlédla jsem informaci, že jste na ÚP, res... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Sotva jste si stačili o víkendu trochu odpočinout (i když to byl odpočinek docela aktivní), už se na vás valí další nápor úkolů v práci (pozor, některé budou celkem nečekané a poprat se s nimi vám seber poměrně dost energie, kterou poslední dobou zrovna ne...

Více