Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Nápoje si nevybíráme kvůli chuti, ale kvůli rauši z nich

15. 5. 2019 | Zajímavosti

Jeden má rád holky, druhý zase vdolky. A zatímco jeden člověk dává přednost nápojům s chutí hořkou, druhý volí sladké šťávy. Vědci se dlouho domnívali, že tyto preference jsou řízeny geny kódujícími vnímání chuti. Ale skutečnost je mnohem složitější. Geny sice hrají svou roli, ale vůbec se netýkají chuti.

Lidé nepijí hořkou kávu kvůli hořké chuti, nebo ovocný džus kvůli jeho nakyslosti a sladkosti, ale proto, že jim oblíbený nápoj aktivuje centrum potěšení a závislosti. Jinými slovy, preference nápojů ovlivňují pocity, nikoli chuť.

Dopaminový rauš díky limonádě?

Geny řídící psychoaktivní účinek nápoje jsou pro výběr nápoje daleko podstatnější než geny kódující vnímání chuti. Lidé si nevolí nápoje, protože jim chutnají, ale protože jim tento nápoj aktivuje centrum závislosti v mozku. Stimulaci si pak spojují s příjemným pocitem, takže rádi říkají, že na zmíněný nápoj mají chuť. Mají ale chuť na dopaminový rauš v mozku, který jim nápoj poskytne.

Vysvětluje to, proč si lidé oblibují hořkou kávu či extra chmelené pivo. Není to primárně kvůli hořkosti, ale spíš kvůli obsahu psychoaktivní látek (kofein, etanol, lupulin), které stimulují centra rozkoše a závislosti. To samé platí o těch, kdo milují sladkou chuť, jejich centrum reaguje především na stimulaci cukrem.

Zase ty geny

Genetikové z Northwestern University v Chicagu analyzovali geny osob s různými chuťovými preferencemi nápojů. Rozdělili skupinu na ty, kteří dávají přednost nápojům hořkým (káva, pivo, grepová šťáva) a sladkým (limonády, džusy). Mezi volbou jedné či druhé skupiny nápojů a geny kódujícími chuť nebyl nalezen žádný vztah. Jinými slovy, lidé s geny citlivými na chuť hořkou nevolili nápoje hořké, lidé s geny citlivými na chuť sladkou sladké nápoje.

Vztah ale existoval mezi geny, které kódují skutečnost, že určitá látka v nápoji bude stimulovat centrum závislosti a potěšení – že bude mít psychoaktivní účinky, a mezi preferencí této chuti. Takže lidé z „hořké“ skupiny reagovali shodně na určitou psychoaktivní látku obsaženou v hořkém nápoji, zatímco lidé ze „sladké“ skupiny měli silnou reakci v mozku po požití cukru.

O chuť jde až na posledním místě

Nápoje si tedy nevybíráme ani tak kvůli tomu, že nějak chutnají, jako spíš kvůli tomu, že látky v tomto nápoji dokážou stimulovat centrum v mozku. A každého člověka dráždí jiné stimulanty, což je ovlivněno patřičnými geny. Ty však nesouvisejí s vnímáním samotné chuti.

„Genetika, na níž stojí naše preference, souvisí s psychoaktivními vlastnostmi těchto nápojů. Lidé mají rádi kávu a alkohol proto, jaké v nich vyvolávají pocity, ne proto, jak chutnají,“ vysvětluje doktorka Marylin Cornelis z Northwestern University.

Před ošidným rozhodnutím je lepší si zdřímnout

Kuřecí prsa  s mandarinkou

Kuřecí prsa s mandarinkou

11 hlasů
60min 235 kJ 180 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Zeleninový koláč

11 hlasů
1h a 10min 841kJ 130 Kč

Koláč s cibulí a fazolkami.

Kuřecí stehýnka s citrónovou šťávou

11 hlasů
1h a 30min 406kJ 185 Kč

Citrónová kuřecí stehna mrkví a hráškem.

Poradny

Důchod mi nestačí ani na nájem, dostanu sociální dávky?

Dobrý den,na příspěvek na bydlení máte nárok tehdy, jste-li vlastníkem či nájemcem bytu/domu, ve ... Více

Jak řešit stěhování při evidenci na úřadě práce?

Dobrý den,měla byste spadat pod úřad práce v místě svého trvalého bydliště. Je tedy otázka, zda j... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Již minulý týden naznačil, že pro vás začíná méně stresující období, než tomu bylo doposud. Využijte toho! Začněte se soustředit na věci, které jste kvůli neustálému vypětí v minulých dnech a týdnech opomíjeli. Budete mít ze seb...

Více