Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Máte řidičák, ale za volant nesednete. Nejste jediní

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

28.06.2019 | Zajímavosti

Provoz na silnicích rok od roku houstne a řidiči jsou stále agresivnější. To je jeden z důvodů, proč se mnoho „svátečních“ řidičů bojí sednout za volant svého vozu a raději dá přednost hromadné dopravě. Jsou ale i tací, kteří svůj blok nedokážou překonat, i kdyby měli objet jen prázdné parkoviště, přestože autoškolu úspěšně zvládli a jsou majiteli řidičského oprávnění. Řadíte se mezi ně?

„Musíš jezdit!“

„Autoškolu jsem dělala v osmnácti, tedy hned, jak to bylo možné. Auto jsem ale neměla a neřídila jsem osm let, než jsme s manželem pořídili rodinný vůz. Přestěhovali jsme se na vesnici a náš syn nastoupil do školy ve městě. Nebyla jiná šance, než ho denně vozit autem. Když ale došlo na lámání chleba, přepadla mě šílená panika a já nebyla schopná sednout za volant,“ vypráví Iveta (27)

Většina aktivních řidičů podobné pocity nechápe. Jezdit autem je pro ně stejně přirozené, jako chodit pěšky a často radí, abyste se takzvaně „vyjezdili“. To je bezpochyby nejúčinnější řešení, jak překonat své obavy. Jenže co když prostě víte, že to nezvládnete, a strach z řízení vygumoval všechno, co jste se v autoškole naučili?

Terapeutické programy

Řešením, jak překonat úzkost, která vás za volantem dostihuje, mohou být terapeutické programy, které cílí na řidiče, kteří se z různých důvodů nemohou odhodlat k usednutí za volant.

Jde o dvoudenní soustředění, při kterých vám školitel vysvětlí jak správně zkontrolovat vozidlo před jízdou, jak nastavit sedačku, zrcátka, oživí vám umístění jednotlivých ovladačů a tlačítek, která k jízdě budete potřebovat, a připraví vás na samotnou jízdu.

Naučí vás také uvolňovacím technikám při stresových momentech, nasimulují řešení křižovatek a jiných dopravních situací a v neposlední řadě vám pomohou zvládat techniku řízení a parkování tak, abyste se dokázali soustředit na okolní dění a ne na jednotlivé úkony, které provádíte.

Kondiční jízdy

Nebojte se také využít kondičních jízd za spolujízdy s někým zkušenějším, který vám bude v případě, že se dostanete do úzkých, radit. Vyrazte někam za město, kde budete mít klid a vyhnete se hustému provozu.

Kondiční jízdy také umožňuje většina autoškol. Jejich kurzy se zaměřují nejen na obecnou problematiku řízení, ale nabízí i možnost kurzů zaměřených na parkování, jízdu po městě atp.

S karanténou jsme se vrátili zpět do doby před revolucí

Hovězí svíčková   s koriandrem

Hovězí svíčková s koriandrem

13 hlasů
30min 542 kJ 255 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Rybí salát s banánem

8 hlasů
45min 846kJ 140 Kč

Pro milovníky ryb připravte nejen na vánoce salát z ma...

Kapustové placičky

23 hlasů
40min 503kJ 59 Kč

Jednoduché a rychlé placičky z kapusty.

Poradny

Jsem těhotná a končí mi pracovní smlouva, musím na ÚP?

Dobrý den,pokud máte pracovní smlouvu uzavřenou na dobu určitou, zaměstnavatel nemá povinnost sml... Více

Můžu s invalidním důchodem 2. stupně pracovat?

Dobrý den, Vlaďko,přiznání invalidního důchodu 2. stupně znamená, že Vaše pracovní schopnost pokl... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Blíží se k vám nová láska! Nebojte se rozlousknout nejasnou situaci a udělat rozhodující krok. Obavy z nesprávného rozhodnutí v tomto případě nejsou na místě. Naopak. Proto hodíte pochybnosti za hlavu a necháte se vést svými city. A ne...

Více