Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Informace, které je lepší na sociálních sítích nesdílet

27.12.2019 | Zajímavosti

Mnoho lidí je dnes naprosto pohlceno virtuální společností na sociálních sítích. Bohužel si lidé uvědomují jen málo, kolik zneužitelných informací o sobě mohou prozradit. Které věci byste rozhodně neměli vystavovat na svých profilech?

Fotografie a videa dětí

Sdílení fotografií nebo videí vašich dětí není vůbec dobrý nápad. Možná totiž zapomínáte, že sociální sítě umožňují nahlížet do vašich životů i lidem, kteří s vámi nemají nic společného. Sdílením obrázků a videí vašich potomků riskujete jejich bezpečí. Zapomeňte na fotky z letních koupaček, roztomilých miminek bez plenek apod. Nikdy nevíte, kdo se na fotky dívá a co s nimi, nebo v horším případě s vaším dítětem, zamýšlí. Nevystavujte ani fotografie dětí před školou nebo místem bydliště. Potenciálním útočníkům tím dáváte přímá vodítka, kde dítě najít.

Fotografie domácnosti

V poslední době se s rubrikami, které inspirují ostatní uživatele jak si zařídit bydlení, roztrhl pytel. Lidé bezmyšlenkovitě sdílí detailní fotografie svých domovů, aniž by si uvědomovali, že tím dávají všanc svůj majetek. Zloději, kteří mají zálusk na vybavení a cennosti z vašeho bytu totiž stačí jen chvíli pozorovat váš profil a velice snadno zjistí, kde bydlíte, v kolik hodin nejste doma, a kdy se vracíte.

Sdílení polohy

Pokud se chcete pochlubit fotkami z rodinné dovolené, udělejte to, ale až po vašem návratu. Znovu se tím dostáváme k tomu, na co jsme upozornili v předchozím bodu, a to je sdílení informací se zloději „na číhané“. Pokud si na sociální síti rádi stěžujete, že musíte být až do večera v práci nebo se chlubíte příspěvky, ze kterých je evidentní, že je vaše poloha aktuální, nedivte se potom, když se vrátíte do prázdného bytu.

Pomlouvání

Rádi si postěžujete přátelům na sociální síti, že vás něco nebo někdo trápí? Tak v případě, že jde o „někoho“, raději svoji stížnost zvažte. Nezapomínejte, že i nepřítel má své přátele a ti mohou být společní. Věřte tomu, že se dříve či později dostanou pomluvy k uším toho, kdo je slyšet neměl. Nedělejte věci horší než jsou a nenásobte zbytečně počet svých nepřátel tím, že budete někoho veřejně propírat.  

Člověk nastavuje uši po směru zvuku stejně jako psi

Krůtí prsa s chutí manga

Krůtí prsa s chutí manga

15 hlasů
1h a 20min 621 kJ 190 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Brokolice s piniovými oříšky

6 hlasů
35min 704kJ 55 Kč

Bleskově připravená brokolice s oříšky a sušenými meru...

Guláš z paprik a rajčat

13 hlasů
35min 182kJ 75 Kč

Zeleninový guláš.

Poradny

Loni jsem dostala výpověď, co dělat pro nárok na PPM?

Dobrý den,pokud na mateřskou dovolenou můžete nastoupit nejdříve 22.1.2021, pak bude rozhodným ob... Více

Začínám pracovat na DPČ, mám nárok na PPM?

Dobrý den,jestliže jste otěhotněla až po ukončení posledního pracovního poměru (HPP), pak se na V... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Dlouhodobé plány, které se týkají přestavby vašeho obydlí, se vám podaří zrealizovat v rekordně krátkém čase! Když chcete, umíte být plní energie a elánu, o jakém se vašemu okolí ani nesní. Jen dejte pozor na př&ia...

Více