Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Informace, které je lepší na sociálních sítích nesdílet

27.12.2019 | Zajímavosti

Mnoho lidí je dnes naprosto pohlceno virtuální společností na sociálních sítích. Bohužel si lidé uvědomují jen málo, kolik zneužitelných informací o sobě mohou prozradit. Které věci byste rozhodně neměli vystavovat na svých profilech?

Fotografie a videa dětí

Sdílení fotografií nebo videí vašich dětí není vůbec dobrý nápad. Možná totiž zapomínáte, že sociální sítě umožňují nahlížet do vašich životů i lidem, kteří s vámi nemají nic společného. Sdílením obrázků a videí vašich potomků riskujete jejich bezpečí. Zapomeňte na fotky z letních koupaček, roztomilých miminek bez plenek apod. Nikdy nevíte, kdo se na fotky dívá a co s nimi, nebo v horším případě s vaším dítětem, zamýšlí. Nevystavujte ani fotografie dětí před školou nebo místem bydliště. Potenciálním útočníkům tím dáváte přímá vodítka, kde dítě najít.

Fotografie domácnosti

V poslední době se s rubrikami, které inspirují ostatní uživatele jak si zařídit bydlení, roztrhl pytel. Lidé bezmyšlenkovitě sdílí detailní fotografie svých domovů, aniž by si uvědomovali, že tím dávají všanc svůj majetek. Zloději, kteří mají zálusk na vybavení a cennosti z vašeho bytu totiž stačí jen chvíli pozorovat váš profil a velice snadno zjistí, kde bydlíte, v kolik hodin nejste doma, a kdy se vracíte.

Sdílení polohy

Pokud se chcete pochlubit fotkami z rodinné dovolené, udělejte to, ale až po vašem návratu. Znovu se tím dostáváme k tomu, na co jsme upozornili v předchozím bodu, a to je sdílení informací se zloději „na číhané“. Pokud si na sociální síti rádi stěžujete, že musíte být až do večera v práci nebo se chlubíte příspěvky, ze kterých je evidentní, že je vaše poloha aktuální, nedivte se potom, když se vrátíte do prázdného bytu.

Pomlouvání

Rádi si postěžujete přátelům na sociální síti, že vás něco nebo někdo trápí? Tak v případě, že jde o „někoho“, raději svoji stížnost zvažte. Nezapomínejte, že i nepřítel má své přátele a ti mohou být společní. Věřte tomu, že se dříve či později dostanou pomluvy k uším toho, kdo je slyšet neměl. Nedělejte věci horší než jsou a nenásobte zbytečně počet svých nepřátel tím, že budete někoho veřejně propírat.  

Tisícileté stromy produkují obranné mechanismy jako mladé...

Pikantní zelenina

Pikantní zelenina

5 hlasů
50min 277 kJ 70 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Sýrová polévka s mletým masem

18 hlasů
1h a 5min 267kJ 130 Kč

Recept na snadnou a velmi dobrou polévku.

Kuře pečené se slaninou a olivami

13 hlasů
1h a 10min 691kJ 160 Kč

Kuřecí plátky pečené v troubě.

Poradny

Zaměstnavatel nepřihlásil zaměstnance, jak postupovat?

Dobrý den, Heleno,pokud má Váš manžel se zaměstnavatelem uzavřenou pracovní smlouvu nebo dohodu o... Více

S kým mám řešit nemocenskou po přepisu firmy?

Dobrý den,z Vašeho dotazu bohužel nevyplývá, co se dělo po ukončení Vaší nemocenské (dočasné prac... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Pozvání na schůzku vám udělá opravdu velkou radost. Přesto se na malou chvilku neubráníte panice a strachu. Byla by však obrovská škoda, abyste zahodili svoji šanci kvůli nedostatku sebevědomí. Hoďte obavy za hlavu a zkuste si rande jednoduše užívat.

Více