Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Zájemce o práci v Buckinghamském paláci čeká bizarní test

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

12.01.2020 | Zajímavosti

Práce v Buckinghamském paláci je sice společensky prestižní, ale nikoli extra dobře placená. Více než peníze uspokojuje zaměstnance fakt, že se denně mohou potkat s panovnicí Alžbětou II. Ale dostat se do elitního týmu není snadné. Kupříkladu na uklízeče a uklízečky čeká bizarní test. V rozlehlém salonu musejí najít pohozenou mrtvou mouchu.

Stejné umění musejí předvést také zaměstnanci ostatních královniných sídel. Včetně toho soukromého v Norfolku. Tvrdí to šéfka náborového oddělení ze Sandringhamského panství Tracey Waterman.

„Rozdíl mezi uklízečkou v pětihvězdičkovém hotelu a královském paláci je ve schopnosti dbát na detaily. Jedním z testů, který ráda dělám, je, zda kandidát dokáže vidět skutečně i drobnosti, umístím někam na koberec či ke krbu mrtvou mouchu. Jakmile pohodím mrtvou mouchu, přivedu do místnosti kandidáta. Vedu je do té místnosti pomalu, dám jim šanci si vše prohlédnout, podívat se, co kde je. Přivedu je ke krbu, možná zdůrazním, že je ten krb krásný. A v tu chvíli očekávám, že tu mrtvou mouchu uvidí, a doufám, že ji zvednou. Je to skvělý test. Pět z deseti kandidátů si mouchy všimne. A každý desátý se skloní a zvedne ji, to je pak náš výjimečný uklízeč!“ vypráví Tracey v dokumentu televize Channel 5 Sandringham: The Royals at Christmas.

Britská královská rodina tráví Vánoce každý rok na Sandringhamském panství, což je soukromé sídlo Windsorů. Alžběta II. na panství pobývá do 6. února, kdy si připomíná úmrtí svého otce a okamžik, který z ní v roce 1952 učinil královnu.

Rostlinná říše je sofistikovanou formou inteligence

Kuřecí plátky na cibuli

Kuřecí plátky na cibuli

13 hlasů
50min 671 kJ 75 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Česneková polévka s houbami

10 hlasů
50min 380kJ 75 Kč

Jeden z mnoha receptů, jak připravit česnekovou polévk...

Kuře s citróny

6 hlasů
1h a 5min 426kJ 130 Kč

Velmi aromatické kuře pečené s citróny.

Poradny

Mohu požádat o výjimku kvůli výplatě dávek v poukázkách

Dobrý den,pokud během posledního roku pobíráte příspěvěk na živobytí déle než 6 měsíců, úřad prác... Více

Musím doložit příjmy přítele bez trvalého bydliště?

Dobrý den,samotná změna bytu nemusí být problém, záleží samozřejmě na tom, jak se oproti původním... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více