Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Digitální předsevzetí: Třetina lidí chce trávit méně času u obrazovek

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

15.01.2020 | Zajímavosti

Více než 40 % uživatelů by chtělo v roce 2020 změnit svůj digitální životní styl. Dávají si proto digitální předsevzetí. Podle průzkumu by nejvíce lidí chtělo především omezit čas strávený u obrazovek svých zařízení. A zároveň jak zabezpečit choulostivá data?

Nezvaní hosté

V minulém roce jsme mohli sledovat, jak se do centra pozornosti kyberzločinců dostala osobní data uživatelů. V porovnání s rokem 2018 stoupl počet krádeží hesel o celých 60 %. Hackeři také například kradli přístupové údaje k online účtům – zaměřili se především na stránky s pornem a obsahem pro dospělé.

Vlivem těchto i dalších událostí nabyla více než polovina internetových uživatelů (56 %) dojem, že není možné dosáhnout v současném digitálním světě úplného soukromí. Třetina jich pak pochybuje o tom, jak si mohou komplexně zabezpečit své online soukromí. Není proto velkým překvapením, že se pro tento rok rozhodlo 42 % uživatelů upozadit klasická předsevzetí „musím zhubnout a žít zdravěji“ a raději se zaměří na svůj digitální svět. Průzkum ukázal, že lidé chtějí dosáhnout lepšího chování na síti a vyšší bezpečnosti prostřednictvím jednoduchých předsevzetí a řešení – začnou používat silnější hesla nebo se pokusí snížit úroveň kybernetického stresu.

Digitální předsevzetí

Hlavním cílem digitálních předsevzetí se ukázalo být navýšení ochrany soukromí a dat. Provedený průzkum ale zároveň odhalil, že se lidé chtějí zaměřit na celou řadu oblastí. Předně by chtěli zkrátit čas, který tráví u obrazovek svých digitálních zařízení. K tomuto kroku se se začátkem roku rozhodlo přistoupit 29,1 % respondentů.18,3 % jich také nechce usínat se svým chytrým telefonem či tabletem na nočním stolku. Tato čísla tak potvrzují stoupající zájem o digitální detox. Čtvrtina respondentů si chce také pravidelně zálohovat svá data a uklidit plochu svých počítačů. V předsevzetích se také objevil Facebook, kde by 11,2 % uživatelů chtělo vymazat ze seznamu svých přátel ty uživatele, se kterými se nikdy neviděli osobně.

Jak udržet digitální informace v bezpečí?

  1. Všechna zařízení, která používáte pro online transakce (online bankovnictví nebo nakupování na e-shopech), pravidelně aktualizujte a vybavte je účinným bezpečnostním řešením.
  2. Pro všechny vaše online účty používejte unikátní silná hesla.
  3. Zkontrolujte nastavení ochrany osobních údajů a omezte šíři toho, co veřejně sdílíte a co vidí i neznámí uživatelé.
  4. Zablokujte aplikace a funkce, které nepoužíváte.
  5. Zablokujte možnost sledování polohy vašeho zařízení a pravidelně promazávejte cookies.
  6. Zadejte svoji e-mailovou adresu do služby „Have I Been Pwned“, kde se dozvíte, jestli vaše heslo uniklo, čímž by váš účet mohl být vystaven nebezpečí.

Metodologie průzkumu: Průzkumu se zúčastnilo 2000 respondentů z Evropy starších 18 let. Průzkum provedla výzkumná agentura Arlington Research v prosinci roku 2019.

Rostlinná říše je sofistikovanou formou inteligence

Kuřecí kousky s brokolicí

Kuřecí kousky s brokolicí

9 hlasů
40min 671 kJ 120 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Kachní prsa s ananasem

4 hlasy
50min 644kJ 280 Kč

Kachní prsíčka doplněná ananasem.

Cuketovo-hrušková polévka

13 hlasů
30min 176kJ 145 Kč

cuketa netradičně s hruškou v krémové polévce

Poradny

Mohu požádat o výjimku kvůli výplatě dávek v poukázkách

Dobrý den,pokud během posledního roku pobíráte příspěvěk na živobytí déle než 6 měsíců, úřad prác... Více

Musím doložit příjmy přítele bez trvalého bydliště?

Dobrý den,samotná změna bytu nemusí být problém, záleží samozřejmě na tom, jak se oproti původním... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více