Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Dovolená začíná důmyslným balením

15.07.2020 | Zajímavosti

Cestujete rádi a hodně? Nebo byste teprve chtěli začít, ale přípravy na cesty vás stresují natolik, že se dají považovat za cestovní horečku? Před každým opuštěním hranic je potřeba být zejména připravený. Proto jsme pro vás připravili seznam pěti věcí, bez kterých se na cestách neobejdete.

Kapesní průvodce

I když preferujete spontánnost a neradi plánujete, kapesní průvodce by měl při vašich cestách být naprostou samozřejmostí. A to nejen proto, že se v něm dočtete, co v dané lokalitě stojí za návštěvu, ale v drtivé většině průvodců najdete i veškeré potřebné informace. Dozvíte se v něm třeba to, jakým způsobem je ideální na místě cestovat, jak zde fungují lékaři, jaké jsou tu obyčeje a co za nástrahy na vás může čekat. Většina průvodců také obsahuje mapu, bez které se neobejdete hlavně v případech, kdy technika selže.

Doklady, peníze, karta

Tyto tři věci jsou pro jakoukoli cestu asi to nejdůležitější. Vždy je zároveň lepší mít u sebe jak hotovost, tak platební kartu, která je navíc mnohdy vyžadována jako záruka v ubytovacích zařízeních či si ji mohou vyžádat i na letišti pro kontrolu již proběhlé platby letenek. Tyto věci byste navíc měli mít na jednom bezpečném místě, k čemuž slouží nejrůznější cestovní organizéry. Vybírejte takové, které mají i popruh pro připnutí na tělo a disponují dostatečně velkým prostorem pro všechny doklady, karty a peníze.

Nezapomeňte na kopie

Přijít o doklady je dost pravděpodobně jedna z nejvíce nepříjemných věcí, které se vám na cestách můžou přihodit. Proto je vhodné mít veškeré doklady okopírované. Vezměte proto pas či občanský průkaz, řidičský průkaz a kartičku pojištěnce a okopírujte si obě strany dokladů. Tyto kopie poté uložte na jiné místo než, kde máte originály. Do mobilu se poté vyplatí nainstalovat možnost platby kartou.

Léky

Přestože lékárny najdete i v zahraničí, existují určité léky, které je lepší mít s sebou. Jedná se zejména o léky na bolest, alergii a střevní potíže. Vyplatí se s sebou však vzít i gel zmírňující otok po štípnutí, bodnutí či kousnutí. Pozor však, aby množství gelu nebylo více než 100 ml, pokud letíte jen s příručním zavazadlem.

Cestovní adaptér

Jiný typ zásuvky vám může v dané lokalitě zadělat na pěkné nepříjemnosti. V dnešní době je totiž potřeba dobíjet již skoro vše, od telefonu přes hodinky až po fotoaparát. A přestože není nemožné cestovní adaptér sehnat i v cizině, daleko lépe na tom budete, pokud si nějaký koupíte již před cestou. Nevíte-li, jaký je v dané lokalitě typ zásuvky, zkuste se porozhlédnout po univerzálním adaptéru, který je možné nastavit tak, aby pasoval do zásuvek ve všech zemích světa. Možná si za něj trochu připlatíte, ale do budoucna se jedná o výbornou investici.

Husí kůže podporuje růst vlasů a chlupů

Marocká kuřecí stehna s cizrnou

Marocká kuřecí stehna s cizrnou

3 hlasy
1h a 20min 542 kJ

Nejčtenější články

Tip na večeři

Kuře Balkari

20 hlasů
30min 544kJ 77 Kč

Kuře Balkari je určeno především pro milovníky pikantn...

Salát z červeného zelí

7 hlasů
60min 552kJ 55 Kč

Salát z červeného zelí s jablky a rozinkami.

Poradny

Mohu kombinovat dobu zaměstnání s péčí o dítě?

Dobrý den, Ivo,ano, pokud jste celou potřebnou dobu pojištění (12 měsíců) nezískala zaměstnáním, ... Více

Podal jsem pozdě žádost o ošetřovné, co mám dělat?

Dobrý den,podle výzvy zveřejěné na webových stránkách MPO bylo možné žádosti o ošetřovné za měsíc... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vše, co tento týden učiníte, uděláte ve prospěch svých blízkých. Zapomenete na vlastní sobecké zájmy a budete se snažit, aby se lidé, kteří jsou pro vás důležití, měli co nejlépe. A podaří se vám to. Buďte si jistí, že se...

Více