Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Oslava svátku Svatého Valentýna napříč zeměkoulí

13. 2. 2020 | Zajímavosti

V našich končinách je svátek svatého Valentýna nejčastěji doprovázen obdarováváním našich poloviček květinami, pozváním na romantické večeře nebo procházky. Jak je tomu ale jinde ve světě? Přečtěte si, jaké tradice vázající se k tomuto svátku dodržují například ve Francii nebo v Peru.

Peru

V Peru si, podobně jako v jiných státech, dávají zamilované páry navzájem květiny. Pro oslavy tohoto svátku jsou však typickou květinou orchideje.

Francie

Ve Francii a zejména v Paříži bývá na svatého Valentýna skutečně nabito. Toto romantické město totiž přímo vybízí k oslavám tohoto svátku zamilovaných. Zde také započal zvyk „uzamykání lásky“ věšením zámečků na zábradlí mostů a nejrůznějších mříží. Protože se však pod vahou kovových zámků většina zábradlí hroutila, nechalo město zábradlí odstranit a vyměnit za taková, na které se zámečky připnout nedají.

Dánsko

I v Dánsku dostávají ženy od svých partnerů květiny, avšak nejčastěji takové, které mají bílou barvu květu, která symbolizuje čistotu lásky. Muži také obdarovávají své vyvolené ručně vyráběnými přáníčky s šifrovanými podpisy. Pokud se ženě podaří odhalit autora, je jim jejich láska souzena.

Itálie

Z Itálie pochází poměrně rozšířený zvyk vyhlížení budoucích manželů, který byl odvozen z legendy, která praví, že toho muže, kterého dívka na svatého Valentýna zahlédne jako prvního, si také vezme.

JAR

V Jihoafrické republice je zvykem, že si ženy připevňují na rukáv cedulku se jménem toho, koho milují. Ten tak dostane šanci dozvědět se o své ctitelce.

Japonsko

V Japonsku mají tento svátek skutečně sladký. Ženy totiž obdarovávají muže ve svém okolí čokoládou. Čím více citů k muži chová, tím dražší cukrovinku muž dostane. Pokud jde jen o přátelskou lásku, musí se muž spokojit s lacinější variantou.

Filipíny

Na Filipínách si přijdou na své zejména méně movité páry, které touží po svatbě. Stát totiž pořádá hromadné svatby, které také sponzoruje. Pokud tedy netoužíte být v tento den středem pozornosti, ale rádi byste si se svým partnerem řekli své ano, můžete vyrazit právě tam.

Každodenní loupežníci našeho času

Špenát s rýží

Špenát s rýží

10 hlasů
45min 684 kJ 55 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Dietní losos

23 hlasů
30min 1121kJ 230 Kč

Rychle připravené křehké maso z lososa.

Kuřecí stehna s játry

6 hlasů
1h a 10min 708kJ 95 Kč

Kuřecí stehna dušená s drůbežími játry.

Poradny

Má trvalý pobyt vliv na daňovou slevu na dítě?

Dobrý den,výše peněžité pomoci v mateřství (PPM neboli mateřské) činí 70% redukovaného denního vy... Více

Mám nárok na přídavky na děti za práci ve Skotsku?

Dobrý den, paní Glížová, z Vašeho dotazu bohužel nevyplývá, co konrkétně Vás zajímá. Pokud si chc... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Obrníte se proti neúspěchu a budete raději počítat s tím nejhorším. V koutku duše ale pořád doufáte, že by vaše sny a touhy mohly vyjít. Pokud tomu budete věřit i nadále a přistupovat ke svým snahám pozitivně a s nadhledem, žádná skeps...

Více