Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Oslava svátku Svatého Valentýna napříč zeměkoulí

13.02.2020 | Zajímavosti

V našich končinách je svátek svatého Valentýna nejčastěji doprovázen obdarováváním našich poloviček květinami, pozváním na romantické večeře nebo procházky. Jak je tomu ale jinde ve světě? Přečtěte si, jaké tradice vázající se k tomuto svátku dodržují například ve Francii nebo v Peru.

Peru

V Peru si, podobně jako v jiných státech, dávají zamilované páry navzájem květiny. Pro oslavy tohoto svátku jsou však typickou květinou orchideje.

Francie

Ve Francii a zejména v Paříži bývá na svatého Valentýna skutečně nabito. Toto romantické město totiž přímo vybízí k oslavám tohoto svátku zamilovaných. Zde také započal zvyk „uzamykání lásky“ věšením zámečků na zábradlí mostů a nejrůznějších mříží. Protože se však pod vahou kovových zámků většina zábradlí hroutila, nechalo město zábradlí odstranit a vyměnit za taková, na které se zámečky připnout nedají.

Dánsko

I v Dánsku dostávají ženy od svých partnerů květiny, avšak nejčastěji takové, které mají bílou barvu květu, která symbolizuje čistotu lásky. Muži také obdarovávají své vyvolené ručně vyráběnými přáníčky s šifrovanými podpisy. Pokud se ženě podaří odhalit autora, je jim jejich láska souzena.

Itálie

Z Itálie pochází poměrně rozšířený zvyk vyhlížení budoucích manželů, který byl odvozen z legendy, která praví, že toho muže, kterého dívka na svatého Valentýna zahlédne jako prvního, si také vezme.

JAR

V Jihoafrické republice je zvykem, že si ženy připevňují na rukáv cedulku se jménem toho, koho milují. Ten tak dostane šanci dozvědět se o své ctitelce.

Japonsko

V Japonsku mají tento svátek skutečně sladký. Ženy totiž obdarovávají muže ve svém okolí čokoládou. Čím více citů k muži chová, tím dražší cukrovinku muž dostane. Pokud jde jen o přátelskou lásku, musí se muž spokojit s lacinější variantou.

Filipíny

Na Filipínách si přijdou na své zejména méně movité páry, které touží po svatbě. Stát totiž pořádá hromadné svatby, které také sponzoruje. Pokud tedy netoužíte být v tento den středem pozornosti, ale rádi byste si se svým partnerem řekli své ano, můžete vyrazit právě tam.

Husí kůže podporuje růst vlasů a chlupů

Špagetový salát s rajčaty a mozzarellou

Špagetový salát s rajčaty a mozzarellou

1 hlas
1h a 10min 813 kJ 150 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Vepřová panenka s cibulí

19 hlasů
60min 609kJ 190 Kč

Vepřová panenka s cibulí a chutí rozmarýnu - výborný h...

Gratinované brambory pro děti

11 hlasů
60min 638kJ 95 Kč

Dětem budou brambory s mrkví určitě chutnat.

Poradny

Začínám pracovat na DPČ, mám nárok na PPM?

Dobrý den,jestliže jste otěhotněla až po ukončení posledního pracovního poměru (HPP), pak se na V... Více

Chci bydlet sama s dětmi, dostanu příspěvek na bydlení?

Dbrý den, Karolíno,na příspěvek na bydlení má nárok vlastník či nájemce bytu/domu, ve kterém má t... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Dlouhodobé plány, které se týkají přestavby vašeho obydlí, se vám podaří zrealizovat v rekordně krátkém čase! Když chcete, umíte být plní energie a elánu, o jakém se vašemu okolí ani nesní. Jen dejte pozor na př&ia...

Více