Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Výmluvy vás cizí jazyk nenaučí

1. 5. 2020 | Zajímavosti

Schopnost domluvit se minimálně jedním cizím jazykem je už považována za samozřejmost. Firmy se i přesto často potýkají s nedostatečným jazykovým vybavením svých zaměstnanců. Podle průzkumu Manpower Group, který porovnává atraktivitu trhu práce v 75 zemích, je nízká jazyková vybavenost Čechů v mezinárodním srovnání hlavním problémem lidských zdrojů. Jak se naučit cizí jazyk i v případě, že nemáte čas docházet pravidelně na kurzy? A proč je velmi důležitý správný výběr lektora?

Poznejte své potřeby

Jednou z nejdůležitějších věcí, kterou je na začátku studia dobré udělat, je uvědomit si, v jaké oblasti chcete jazyk zlepšit – tím si později ušetříte spoustu času, neboť se budete od začátku věnovat pouze té oblasti, které sami chcete. To znamená, že pokud potřebujete zlepšit svou schopnost vést small talk, prezentační dovednosti nebo velmi specifickou slovní zásobu, výuka bude zaměřena právě na tuto problematiku. Se správně nastaveným očekáváním bude již od začátku jasně dán směr výuky a nebudete ztrácet čas frázemi, které běžně nevyužijete.

Klíčový faktor? Lektor

Právě správná volba lektora je základ úspěchu. Jazykové školy potřebují vědět nejen to, na jakou oblast se má výuka zaměřit, ale i jaké specifické potřeby má sám student vůči svému lektorovi. Pro dosažení výrazného posunu v relativně krátkém čase je potřeba, aby učitel studentovi opravdu vyhovoval a splňoval jeho studijní potřeby od samého začátku. Například manažeři obecně preferují zkušené lektory, kteří se nebojí je opravovat a zadávat jim úkoly. Naopak třeba v IT sféře se lépe hodí lektor, jenž hlavně dokáže často plaché studenty, kteří nejsou zvyklí vyjadřovat se v angličtině před dalšími lidmi, rozmluvit. Správný lektor neodradí studenty po první hodině, naopak je dovede motivovat pro další studium.

Výuka prostřednictvím technologie

Moderní variantou výuky, která vytíženým zájemcům o studium šetří čas, je výuka například přes Skype. Tato forma patří mezi velmi oblíbené a je vhodná pro každého, kdo nemá pevně daný týdenní rozvrh, je často v pohybu a potřebuje možnost flexibilní domluvy.

Kurz na míru

Pro firmy, které potřebují své zaměstnance připravit například na výjezdy do zahraničí, nabízejí jazykové školy intenzivní kurzy. Ty jsou přizpůsobené společnosti na míru podle toho, na jakou úroveň je potřeba studenta posunout a za jak dlouho. Nutné je zároveň myslet na to, aby výuka nenarušovala jeho další fungování v pracovním procesu, i počet lekcí v rámci týdne je tak upravený individuálně, dle potřeb společnosti a studenta.

Učení jako součást dalších aktivit

Kromě aktivního učení je dobré podpořit svou snahu také pasivním příjmem jazyka. V tomto ohledu může kromě klasického sledování filmů a seriálů v originálním znění pomoci kupříkladu jazykové nastavení chytrých zařízení. Čím větší součástí každodenního života cizí jazyk bude, tím snadněji se z něj stane rutina. Jednou z možností, jak jazyk zařadit do běžného dne, je zkusit si pro začátek nastavit prohlížeč nebo telefon do cizího jazyka nebo zavést ve firmě cizojazyčnou interní komunikaci.

Záchranou pro čmeláky je mateřídouška a slunečnice

Gnocchi s houbami

Gnocchi s houbami

11 hlasů
45min 458 kJ 90 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Kuřecí plátek na zázvoru s pomerančem

9 hlasů
40min 596kJ 99 Kč

Dietní kuřecí plátek s pomerančem.

Zapečená cuketa

20 hlasů
50min 373kJ 85 Kč

Zapečená strouhaná cuketa se sýrem.

Poradny

Stihnu nastoupit na mateřskou v ochranné lhůtě?

Dobrý den,jestliže jste otěhotněla v předchozím zaměstnání, uběhlo do doby nástupu do dalšího zam... Více

Po konci zaměstnání jsem opět pracovala, dostanu PPM?

Dobrý den,situaci, na kterou se ptáte, upravuje § 15 odst. 2 zákona o nemocenském pojištění. Ten ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Volný čas věnujete především rodině. Uvědomujete si, že jste ji v poslední době poněkud zanedbávali, a rozhodnete se to napravit. Užijete si tak příjemný týden v pohodové atmosféře. Hádky se vám vyhnou obloukem a blízcí budou naprosto spokojen&iacut...

Více