Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Každodenní loupežníci našeho času

15.02.2020 | Zajímavosti

Máte dojem, že nic nestíháte a potřebovali byste, aby měl den alespoň osmačtyřicet hodin? Nejste sami. Tímto pocitem v dnešní době trpí nejeden z nás. Přitom se často zabýváme činnostmi, které nám zabírají více času, než je ve skutečnosti třeba. Které to jsou?

Úklid

Mnoho lidí tráví úklidem i několik hodin denně. Do tohoto času započítáváme samozřejmě i jiné aktivity týkající se udržení správného chodu domácnosti, jako je praní, žehlení atd. Je to ale skutečně nutné? Vážně musíme denně trávit dlouhé minuty leštěním oken nebo vytíráním? Vymezte si pro větší úklid jeden den v týdnu a v ty ostatní provádějte jen drobné udržovací práce. Nenechte se pohltit vidinou dokonale vyleštěného bytu a raději vyrazte s rodinou na dlouhou procházku.

Nakupování

V obchodních domech strávíme týdně několik hodin času. Podotýkáme, že úplně zbytečně. Často se totiž z pouhého „skočím pro rohlíky“ stanou dlouhé hodiny postávání mezi regály, vzpomínání na to, co doma je a co je třeba dokoupit, a utrácení zbytečného množství peněz za potraviny, které nezřídka po týdnu skončí v koši. Ušetřit čas můžete nejen psaním seznamů, ale také tím, že vyrazíte na větší nákup jen párkrát do měsíce a denně si zajdete maximálně pro čerstvé pečivo.

Sledování televize

Pokud máte rádi relaxování u televize, musíme vás upozornit, že právě ona patří k největším zlodějům našeho času. Průměrně totiž strávíme u televize 3,5 hodiny denně. Za tuto dobu byste stihli jistě velkou spoustu smysluplnějších věcí. Například návštěvu příbuzných nebo přátel, kterou už tak dlouho odkládáte.

Surfování po internetu

Člověk v průměru surfuje po internetu 2 hodiny denně. Ti, co jej potřebují k práci i čtyřikrát tolik! Uživatelé sociálních sítí zkontrolují co je nového i 36x denně. Vážně tím potřebujeme zabíjet svůj volný čas?

Hádky

Do aktivit, kterými se okrádáme o čas, musíme bezpochyby zařadit i hádky. Málokdy totiž trvají jen pár minut a končí usmířením. Mnohdy se spory řeší hodiny, dokonce i dny a pak následuje stejně dlouhý interval, kdy je minimálně jeden ze zúčastněných uražený. Hádkami a trucováním se umíme okrást o velkou spoustu času a příjemných chvil.

Zajímavosti o magickém roce 2020

Spirály s rajčaty

Spirály s rajčaty

12 hlasů
40min 866 kJ 95 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Kachní prsa s borůvkovou omáčkou

9 hlasů
1h a 50min 754kJ 240 Kč

Recept na šťavnatá kachní prsa.

Zelný salát s cherry rajčaty

6 hlasů
30min 273kJ 85 Kč

Lehký salátek nejen ke svačině.

Poradny

Byla jsem několikrát v DPN a OČR, dostanu PPM?

Dobrý den,pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) je zapotřebí splnit zej... Více

Pracuji na DPP, jak získat nárok na PPM?

Dobrý den,pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) je zapotřebí splnit zej... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Tento týden budete takříkajíc balancovat nad propastí. Nevěra bude velice lákavá a k jejímu uskutečnění se dostanete opravdu blízko. Nakonec si však vzpomenete na všechno, co jste do svého vztahu investovali, a odoláte. Uvidíte, že je to sprá...

Více