Hledání chyb ve filmu zažene nudné chvíle u televize

Jistě existují filmy, které jste viděli snad tisíckrát, přesto jste si nikdy nevšimli chyb, které v nich jsou. U některých je to přesně naopak. Nemusíte se ani příliš snažit a už při prvním zhlédnutí zaznamenáte mnoho nepřesností. Udělejte si z nacházení chyb ve filmech takový malý sport mezi tím, co jste nuceni trávit většinu volného času doma a nezřídka také právě u televize.

Pelíšky

Že jste tento kultovní snímek viděli už desetkrát, ještě neznamená, že jste si někdy všimli chybiček, které se tvůrcům vloudily do díla. A není jich zrovna málo. Když pomineme ne zcela dobové modely automobilů, které stojí v ulicích, můžeme připomenout například jednu z nejslavnějších scén, kdy Kraus (Jiří Kodet) křičí na svoji dceru kvůli debatě o nocích. V této scéně má povolenou kravatu, přičemž o chvíli později ji má dokonale upravenou. V jiné scéně, kdy Kraus nese vánoční stromek na balkon, si můžete povšimnout ruky asistenta, která stromek chytá.

Titanic

I taková klasika, jakou je Titanic a s ním spojený příběh o lásce bohaté Rose a chudého Jacka, se neobešel bez chybiček. Například v momentě, kdy Jack podává Rose nenápadný vzkaz, je zřetelně vidět, že jí podává žlutý papírek. Když ho však Rose čte, je papír čistě bílý. V jiné scéně, když se jeden ze členů posádky snaží dostat Rose z paluby lodi na člun, dostane od Rose ránu pěstí. Muž má ale krev na rukou ještě dříve, než mu začala téct z nosu.

Piráti z Karibiku

Ani v tomto filmu si při závěrečných kontrolách nevšimli nesrovnalostí, které se pak dostaly až na plátna světových kin. Ve scéně, kdy Jack křičí na posádku: "Na palubu, vy prašiví psi!" je v levém rohu vidět člen štábu v kovbojském klobouku, bílé košili s krátkým rukávem a slunečními brýlemi, dívající se zasněně na širé moře. V další, neméně slavné části filmu, přesně v momentě, kdy Elizabeth padá v mdlobách do vody a potápí se, pirátský přívěsek se jí vznáší nad hrudí, kdežto o chvíli později, když ji Jack zvedá ze dna, má přívěšek opět schovaný v korzetu.

S čerty nejsou žerty

Ani české pohádky nezůstaly chyb ušetřeny. V tomto krásném příběhu můžete zpozorovat, že se po povrchu cesty, na které Petr Máchal zachraňuje princezny se splašeným spřežením, pohybovalo něco, co mělo klasické pneumatiky.  V jiné scéně, kdy Petr Máchal našel vlka, kterého chtěl připravit o ocas, hledá dýku. Nakonec sebere tu, která visí na zdi. Přitom má ale celou dobu meč u opasku.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Nebývalý projev důvěry vás v týdnu velmi potěší. Moc dobře si totiž uvědomujete, že důvěra není samozřejmá. Navíc jde o velice křehkou záležitost. Vy však umíte lidem naslouchat a podrazáctví je vám cizí. Díky tomu vám os... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

47 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
16 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
124 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat