Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Využití nově nabyté svobody v důchodu

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

11. 5. 2020 | Zajímavosti

Někdo se nemůže dočkat, jiný zase na to ani nechce myslet – nástup do penze. Nově získaný čas je pro mnoho lidí velký problém. Ale skončení s prací nemusí nutně znamenat, že se celé dny budete jen nudit a trápit. Místo toho můžete svému životu dát třeba úplně nový směr.

Na začátku důchodu si asi každý položí otázku, jak naložit s časem, který má teď navíc. Není výjimkou, že může trvat týdny, nebo dokonce měsíce, než si člověk zvykne na nový denní rytmus. A i v tomto ohledu to někomu jde lépe a někomu hůř. Obzvlášť lidé, kteří svoji práci opravdu milovali, mají ze začátku problémy novou situaci přijmout. Aby se u vás nezabydlely černé myšlenky a neustálá špatná nálada, měli byste si co nejrychleji najít nový způsob, jak trávit volný čas.

Sportujte

Kdo vždycky chtěl sportovat, ale chyběl mu na to dostatek volného času, může se teď těšit na široké spektrum možností. Ať už joga, nordic-walking, aqua gymnastika, jízda na kole nebo míčové sporty – každý si najde to své. Sport totiž nepřináší jen zábavu a dobrou náladu, ale přispívá velkou měrou k udržení zdraví a zabraňuje vzniku onemocnění.

Jednou kolem světa

Sice to nemusí být hned cesta kolem světa, jedno je ale jisté – cestování udržuje fit. Proč tedy nevyužít volný čas k tomu, abyste poznali nová místa a cizí kultury. Speciální zájezdy pro seniory nabízejí dostatek komfortu a dokáží přesvědčit dobrým poměrem ceny a kvality. A pokud vás to táhne na moře, i tady si přijdete na své. Pro nadšence jsou k dispozici cesty od ledového severu až po vody Indického oceánu.

Netušený talent

Malování, pletení, vaření nebo třeba zpívání jsou věci, kterým se lidé velmi rádi vyhýbají. Buď z nedostatku zájmu nebo „talentu“. Ale kdo se odváží nějakou z nich vyzkoušet, ne zřídka pak žasne, jaký netušený talent v něm celý život dřímal. Například kurzy vaření nabízejí výbornou příležitost naučit se něco nového a oprášit to staré. A nikdy není pozdě, najít si novou zálibu, která vás bude bavit.

Chundelatí kamarádi

Psi a kočky nejen roztomile vypadají, ale dokážou vnést do života majitele opravdu čerstvý vítr. A především psi se i díky své věrné povaze hodí velmi dobře. Ať už spolu půjdete na procházku nebo pojedete na výlet, jedno je jisté – nudit se se svým novým chlupatým kamarádem určitě nebudete.

 

Záchranou pro čmeláky je mateřídouška a slunečnice

Chřestová polévka s kerblíkem

Chřestová polévka s kerblíkem

10 hlasů
50min 271 kJ 80 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Bramborový salát s paprikou

11 hlasů
55min 416kJ 80 Kč

Recept na lehký a rychlý bramborový salát.

Zapečená čočka

9 hlasů
1h a 5min 937kJ 80 Kč

Zapečená čočka pro vegetariány, kterou můžete podávat ...

Poradny

Dokládají se příjmy z brigády při žádosti o dávky?

Dobrý den,podle zákona o státní sociální podpoře, který upravuje výplatu příspěvku na bydlení a p... Více

Stihnu nastoupit na mateřskou v ochranné lhůtě?

Dobrý den,jestliže jste otěhotněla v předchozím zaměstnání, uběhlo do doby nástupu do dalšího zam... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Volný čas věnujete především rodině. Uvědomujete si, že jste ji v poslední době poněkud zanedbávali, a rozhodnete se to napravit. Užijete si tak příjemný týden v pohodové atmosféře. Hádky se vám vyhnou obloukem a blízcí budou naprosto spokojen&iacut...

Více