Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Zábavné cestování po naší zemi

04.07.2020 | Zajímavosti

Pokud v létě nechcete riskovat cestu do zahraničí, nemusí to znamenat, že si dovolenou vůbec neužijete. Naopak, máte možnost spojit se s přáteli a podniknout výlety po Česku, na kterých jste se už roky nestihli domluvit. Máme tipy, při kterých utužíte stará přátelství, poznáte krásy naší země a užijete si spoustu legrace!

Kapitánem na přehradě

Jste rozeným kapitánem a celé léto na souši si neumíte představit? I v místních vodách můžete strávit dovolenou na jachtě nebo hausboatu. Ať už pojedete s přáteli anebo to pojmete jako romantický výlet ve dvou, věřte, že o soukromí i zábavu bude postaráno. Vyrazit můžete třeba na Lipno, Baťův kanál, přehradu Orlík, Nové Mlýny u Pálavských vrchů anebo na Slezskou Hartu.

All inclusive u bazénu

Synonymem léta je pro vás all inclusive, slunce a opalování u bazénu? Poslední roky si v létě užíváme tropy i u nás, takže si milované slunění užijete i bez cestování do vzdálených krajin. A co by to bylo za opalovačku bez oroseného drinku, který atmosféru léta umocní a hravě se vyrovná drinku z plážového baru.

Koupání v přírodě

Už pár let se koupete výhradně v moři, ale teď nechcete riskovat cestu do zahraničí? Letošek berte jako výzvu a dobrodružství! I v Česku najdete pěkné pláže a mnohdy více soukromí než u hotelových resortů. Místo přeplněných městských bazénů vyzkoušejte méně známá přírodní koupaliště jako je Živá voda v Modré, Lhota nebo Konětopy. Čistou vodou lákají i bývalé lomy, před návštěvou si ale ověřte, zda je do nich povolen vstup. Vyhlášený je Kurovický v Kroměříži, Veselské pískovny, lom Šífr na Opavsku nebo Lipnické lomy u Lipnice nad Sázavou či Hříměždice.

Na víkend vodákem

Ne nadarmo se říká: „Co Čech, to vodák!“. Berounka, Morava anebo Vltava kromě lehkého adrenalinu nabídnou překrásné pohledy na bezprostřední okolí, které se pyšní i památkami UNESCO. Čím dál oblíbenější řekou je Otava, kde se nachází spousta sjízdných jezů a přítoků, za to méně vodáků. Divočejší zážitek naopak nabídne Sázava, na které se nachází jedny z nejobtížnějších peřejí – Stvořidla a Krhanice-Pikovice, které jsou určeny spíše pro zkušenější.

Vodní adrenalinové sporty

Kdyby vám při lenošení u vody přece jen něco chybělo, vsaďte na adrenalinové sporty. Začít můžete i s něčím méně náročným, jako je paddleboarding a postupně přejít k wakeboardingu, surfingu na řece anebo freedivingu. Možností je nespočet – spoustu atrakcí nabízí Lipno, Orlík i Hlučínské jezero. Jednu z nejznámějších surfařských vln pak najdete hned pod zámkem v Brandýse nad Labem. A až příště poletíte k moři, budete zvládat základy levou zadní!

Člověk má denně kolem šesti tisíc myšlenek

Špagetová bábovka

Špagetová bábovka

19 hlasů
50min 760 kJ 90 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Kuskus s mrkví

8 hlasů
30min 639kJ 45 Kč

Rychlý a zdravý recept na přípravu dobrého kuskusu s m...

Čočková polévka s karamelizovanou cibulkou

16 hlasů
60min 550kJ 75 Kč

Sytá čočková polévka.

Poradny

Musím být kvůli příspěvku na bydlení v evidenci ZP?

Dobrý den,evidence na úřadě práce není podmínkou výplaty příspěveku na bydlení, evidence na ÚP s ... Více

Nezapočítali mi dobu studia pro nárok na PPM, co dělat?

Dobrý den, Terezo,podle § 32 odst. 4 zákona o nemocenském pojištění se do doby účasti na pojištěn... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vše, co tento týden učiníte, uděláte ve prospěch svých blízkých. Zapomenete na vlastní sobecké zájmy a budete se snažit, aby se lidé, kteří jsou pro vás důležití, měli co nejlépe. A podaří se vám to. Buďte si jistí, že se...

Více