Vydejte se autem po stopách hollywoodských trháků

Pokud jste fanoušci filmových trháků, obzvlášť těch hollywoodských, a hledáte tip na víkendový výlet, tak využijte pěkného počasí a vyrazte po stopách hvězd stříbrného plátna přímo v České republice. Na své si přijdou jak rodiny s dětmi, skupiny přátel, tak i dobrodruzi či romantici.

Casino Royale

Novodobá bondovka na náměty románu Iana Flemigna se z velké části natáčela v České republice. Asi nikomu neunikl Hotel Pupp, klenot Karlových Varů, který je středobodem dění celého filmu. Zde se odehrává napjatá hra pokeru se záporákem Le Chiffrem, kde se Bond snaží neprohrát značnou část britské státní pokladny.

Karlovými Vary však cesta agenta 007 po ČR nekončí. Další zásadní scéna se odehrává kolem goticko-románského hradu Loket ze 13. století a stejnojmenného městečka uprostřed Českého ráje, které také stojí za návštěvu. Obě místa jsou krásná a jen kousek od Prahy.

Letopisy Narnie

I žánr fantasy neminul Českou republiku. Na náměty knih Cliva Staplese Lewise byla v naší domovině natočena série Letopisy Narnie. Byť je Narnie prezentována jako paralelní svět, ve skutečnosti se jednalo o severní a východní Čechy, konkrétně o Adršpašské skály a České Švýcarsko. Během filmu měli diváci možnost několikrát vidět dominanty obou míst, mimo jiné Pravčickou bránu i úzké průchody mezi skalními útvary Adršpachu.

Obě destinace jsou skvělým místem pro milovníky pěší turistiky nebo cyklistiky všech úrovní. Vyznavači boulderingu či horolezectví si zde také přijdou na své. Parky disponují obrovskou řadou značených cest pro návštěvníky. V případě Českého Švýcarska doporučujeme svezení na lodičkách skrze Edmundovy a Divoké soutěsky. Při návštěvě Adršpachu definitivně nezapomeňte na Pískovnu, skalní jezero s průzračnou vodou. Na průzkum Narnie můžete vyrazit např. v obytném voze, ve kterém můžete také pohodlně žít i spát a vychutnat si tak kempování prakticky bez kompromisů.

Spider-Man: Daleko od domova

V posledním pokračování série o Spider-Manovi opouští Peter Parker New York a v rámci školního výletu navštěvuje Evropu, včetně České republiky. Byť by se při sledování filmu mohlo zdát, že Spider-Man navštívil jen Prahu, opak je pravdou. Mnoho scén, které se tváří jako Rakousko či Nizozemsko byly natočeny právě v české kotlině mimo hlavní město. Značná část „pražských scén“ byla natočena v Liberci. Několik zásadních střetů Spider-Mana s hlavními zloduchy zachycuje skvostnou neorenesanční radnici města z konce 19. století v pozadí na hlavním Sokolském náměstí.

Králíček Jojo

Oscarový Králíček Jojo byl téměř celý natočený v Česku. Značná část natáčení proběhla v severozápadních Čechách, konkrétně potom v centru Žatce, který se nám zdá jako super destinace na víkendový výlet.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Konečně se vám povede oprostit se od „změti“ svých pocitů a budete schopni se na problém, který už nějakou dobu řešíte s partnerem/partnerkou podívat bez emocí, tak nějak „svrchu“. A ke svému překvapení zjistíte, že jste k němu přistupovali ze špatného konce. To vám dá nejen možnost vše zdárně vyřešit, ale budete moci partnerovi/partnerce ukázat... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

94 Příspěvků
Poslední příspěvek 13:25
41 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat