Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Vydejte se autem po stopách hollywoodských trháků

05.09.2020 | Zajímavosti

Pokud jste fanoušci filmových trháků, obzvlášť těch hollywoodských, a hledáte tip na víkendový výlet, tak využijte pěkného počasí a vyrazte po stopách hvězd stříbrného plátna přímo v České republice. Na své si přijdou jak rodiny s dětmi, skupiny přátel, tak i dobrodruzi či romantici.

Casino Royale

Novodobá bondovka na náměty románu Iana Flemigna se z velké části natáčela v České republice. Asi nikomu neunikl Hotel Pupp, klenot Karlových Varů, který je středobodem dění celého filmu. Zde se odehrává napjatá hra pokeru se záporákem Le Chiffrem, kde se Bond snaží neprohrát značnou část britské státní pokladny.

Karlovými Vary však cesta agenta 007 po ČR nekončí. Další zásadní scéna se odehrává kolem goticko-románského hradu Loket ze 13. století a stejnojmenného městečka uprostřed Českého ráje, které také stojí za návštěvu. Obě místa jsou krásná a jen kousek od Prahy.

Letopisy Narnie

I žánr fantasy neminul Českou republiku. Na náměty knih Cliva Staplese Lewise byla v naší domovině natočena série Letopisy Narnie. Byť je Narnie prezentována jako paralelní svět, ve skutečnosti se jednalo o severní a východní Čechy, konkrétně o Adršpašské skály a České Švýcarsko. Během filmu měli diváci možnost několikrát vidět dominanty obou míst, mimo jiné Pravčickou bránu i úzké průchody mezi skalními útvary Adršpachu.

Obě destinace jsou skvělým místem pro milovníky pěší turistiky nebo cyklistiky všech úrovní. Vyznavači boulderingu či horolezectví si zde také přijdou na své. Parky disponují obrovskou řadou značených cest pro návštěvníky. V případě Českého Švýcarska doporučujeme svezení na lodičkách skrze Edmundovy a Divoké soutěsky. Při návštěvě Adršpachu definitivně nezapomeňte na Pískovnu, skalní jezero s průzračnou vodou. Na průzkum Narnie můžete vyrazit např. v obytném voze, ve kterém můžete také pohodlně žít i spát a vychutnat si tak kempování prakticky bez kompromisů.

Spider-Man: Daleko od domova

V posledním pokračování série o Spider-Manovi opouští Peter Parker New York a v rámci školního výletu navštěvuje Evropu, včetně České republiky. Byť by se při sledování filmu mohlo zdát, že Spider-Man navštívil jen Prahu, opak je pravdou. Mnoho scén, které se tváří jako Rakousko či Nizozemsko byly natočeny právě v české kotlině mimo hlavní město. Značná část „pražských scén“ byla natočena v Liberci. Několik zásadních střetů Spider-Mana s hlavními zloduchy zachycuje skvostnou neorenesanční radnici města z konce 19. století v pozadí na hlavním Sokolském náměstí.

Králíček Jojo

Oscarový Králíček Jojo byl téměř celý natočený v Česku. Značná část natáčení proběhla v severozápadních Čechách, konkrétně potom v centru Žatce, který se nám zdá jako super destinace na víkendový výlet.

Kulturně univerzální barvou je červená

Glazovaná sekaná z vepřového masa

Glazovaná sekaná z vepřového masa

5 hlasů
2h a 5min 726 kJ 200 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Srnčí s hlívou

10 hlasů
45min 586kJ 170 Kč

Pro milovníky masa ze zvěřiny.

Polévka z bílého zelí

18 hlasů
35min 185kJ 70 Kč

zelná polévka s mletým masem a pórkem

Poradny

Mohu požádat o výjimku kvůli výplatě dávek v poukázkách

Dobrý den,pokud během posledního roku pobíráte příspěvěk na živobytí déle než 6 měsíců, úřad prác... Více

Musím doložit příjmy přítele bez trvalého bydliště?

Dobrý den,samotná změna bytu nemusí být problém, záleží samozřejmě na tom, jak se oproti původním... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více