Včelí jed dokáže likvidovat rakovinné buňky

Včelí jed sice působí silné bolesti v místě vpichu, ale pokud vůči němu nemá člověk alergii, může být léčivý. Má silně protizánětlivé účinky, a dokonce zabíjí nádorové buňky. Antikancerogenním účinkům včelího jedu se věnuje stále více výzkumných týmů na světě. Nejnovější studie z Perthu potvrdila, že po aplikaci včelího jedu na zhoubný nádor prsu došlo k odumření sta procent jeho buněk.

Zatím to však bylo prokázáno jen v laboratorní tkáňové kultuře. Ale účinek melitinu, tedy hlavní složky včelího jedu, je ohromující. Podle australských autorů určitě představuje jednu z možných metod léčby rakoviny prsu.

Vědci ze Západoaustralské univerzity v Perthu testovali jed 312 včel z Austrálie, Irska a Anglie na různé typy těžko léčitelných nádorů prsu.

Jed zlikvidoval sto procent nádorových buněk, ale zdravým buňkám neublížil

„Sledovali jsme, jak včelí jed a melitin ovlivňují signální dráhy rakovinných buněk. Melitin brzdil signální dráhy v nádorových buňkách prsu potlačením aktivace receptoru,“ tvrdí autorka doktorka Ciara Duffy.

„Tento výzkum poskytuje další úžasný příklad toho, jak lze využít v přírodě se vyskytující sloučeninu k léčbě lidského onemocnění,“ tvrdí profesor Peter Klinken z Perthu.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Život vám tento týden znepříjemní spousta drobných nepříjemností. A co vám bude kazit náladu asi nejvíce, bude zjištění, že si za ně můžete vy sami. Jenže toto zjištění v sobě zároveň skrývá velký potenciál – jestliže jste původcem maličkostí, jež vám znepříjemňují život, máte vy sami v rukou klíč k jejich nápravě. Pokud jej správně využijete, b... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

211 Příspěvků
Poslední příspěvek 17:13
20 Příspěvků
Poslední příspěvek 16:54
8 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
Bety.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat