Vybudovaná sebedůvěra pod taktovkou vlastní osobnosti

Naučit se sebedůvěru není tak snadné, ale začněme po malých krůčcích. Například tím, že už se nenecháme přemluvit k věcem, které vlastně dělat nechceme.

Ať už ve městě nebo na vesnici, lidé měli vždy tendenci se navzájem hodnotit. V rychle měnící době je každodenní život plný změn. Jenže každá změna znamená další hodnocení okolí.

Ne každý člověk je rád středem pozornosti, ale má názor okolí opravdu takovou váhu, že kvůli tomu odsuneme svoji svobodnou osobnost na vedlejší kolej? Nechte je myslet si svoje! A začněte raději s několika oblastmi v životě, kdy bude poslouchat sami sebe – tak získáte z dobrého pocitu rychle sebevědomí. Například, že o následujících věcech si budeme rozhodovat sami.

Účes

Chcete konečně vyzkoušet krátký účes? Pokud jste o tom opravdu přesvědčená, pak to udělejte. Nedejte na to, co říkají ostatní – jsou to vaše vlasy, a proto si s nimi můžete dělat co chcete. A když to nedopadne podle vašich představ? Nic se neděje – vždyť přece zase dorostou. Jedinou výjimkou je váš kadeřník – ten by vám měl vždy poradit správně.

Dům

Kde je napsáno, že se musíte oženit a postavit dům ve 30? Nikde. Nicméně se z toho stal ideál společnosti. Jistě, rodina a dům s krásnou předzahrádkou je snem mnohých – ale nemusí to být nutnost. Váš vlastní styl je vaší volbou a nemusí přinášet radost nikomu jinému.

Rodičovství

Jakmile se rozhodnete stát se rodičem, zahltí vás okolí radami – více či méně vyžádanými. I zde platí – zhluboka se nadechněte a důvěřujte vlastním schopnostem. Dokonalé rodinné štěstí vypadá pro každého člověka jinak, proto to svoje můžete najít jen vy.

Oblečení

Už jste to slyšeli? Slim džíny jsou prý out. A vy jste si na ně tak zvykli! Jednoho dne se dostanete do věku, kdy jste spokojení ve svém vlastním stylu oblékání a trendy jsou vám už jedno. A to je dobře! Noste cokoliv, v čem se cítíte dobře a pohodlně. Byla by přece nuda, kdybychom všichni vypadali stejně.

Partner

Jak často srovnáváte svůj vztah s ostatními? Nebo se před prvním setkání partnera s rodinou obáváte, jak „zapadne“? Dokud je váš partner dobrý člověk a je dost dobrý pro vás, nezáleží přeci na tom, co si myslí ostatní. Mimochodem – láska nejde vždy konvenčními cestami…

Zdroj: názory autora - celý článekSledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Nejistotu nemáte rádi, přesto si jí tento týden užijete víc než dost. Možná je to proto, že se příliš upínáte ke svým plánům. Pamatujte, že ani ty nejpečlivěji připravené nemusejí vyjít, zvláště pokud nezáleží pouz... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

1 Příspěvků
Poslední příspěvek 21:16
113 Příspěvků
Poslední příspěvek 21:15
174 Příspěvků
Poslední příspěvek 21:14

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat