Snubní prsteny se v historii považovaly za pohanskou tradici

24.06.2024 | Zajímavosti

Prsteny pro potvrzení manželského slibu se dříve vyráběly především ze žlutého zlata. Dnes si můžete vybrat ze tří barevných variant nebo zvolit stříbro.

Každá kultura má v oblasti snubních nebo zásnubních prstenů trochu jiné tradice, které úzce souvisely především s náboženstvím. Do zemí, ve kterých převažovali křesťané, se snubní prsteny dostaly trochu později. A to až ve druhé polovině devátého století. Do té doby byly považovány za tradici pohanskou.

  • Možná to bylo dáno tím, že zvyk vyměňovat si při obřadu snubní prsteny pochází z dob starých Egypťanů.
  • Do českých zemí se paradoxně dostaly díky oficiálním církevním sňatkům.

Materiálem pro výrobu prstenů, které měly symbolizovat věčnou lásku a věrnost, bylo zlato. Tento drahý kov je právě symbolem manželské lásky. Problém byl, pokud budoucí ženich neměl dostatek prostředků na zakoupení zlatého kroužku. Ale i to se dalo vyřešit nahrazením jiným kovem. Až v mnohem pozdějších dobách se začaly také objevovat stříbrné snubní prsteny a v současné době se největší oblibě těší snubní prsteny z bílého zlata. Pokud sňatku předcházejí zásnuby, pak budou dokonalým doplňkem zásnubní prsteny z bílého zlata ve stejném stylu.

S kamenem, nebo bez

Především při výběru zásnubního prstenu může přijít malé dilema. Vybrat zásnubní prsten s kamenem, nebo bez něj? Odpověď je velice jednoduchá. Záleží vždy na vkusu budoucí nositelky. Druhým parametrem výběru bude druh drahého kovu. Barva kamene musí dokonale ladit s barvou kovu.

  • V oblasti zlata je možné vybrat tři varianty:
  1. bílé zlato
  2. růžové zlato
  3. žluté zlato

Pro zasazení drahého kamene se nejvíce hodí bílé zlato, které se dá kombinovat prakticky s každým typem kamene. A to především u prstenů zásnubních. Oblíbené jsou safírové zásnubní prsteny. Chcete-li vsadit na jistotu, pak je druhou dokonalou volbou zásnubní prsten s diamantem.  


Celkem 0 komentářů


Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden může být plný intenzivních emocí a hlubokého uvědomění. Pokud jste ve vztahu, možná budete cítit potřebu vyjádřit své pocity a touhy otevřeně. Nebojte se sdílet své myšlenky a snažte se pochopit i pohled svého partnera. To může po... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

1 Příspěvků
Poslední příspěvek 0:16
1 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
1 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat