Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Alergická rýma. Jak ulevit těžce zkoušenému nosu

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

14.06.2018 | Zdraví a životní styl

Už vás kýchání, smrkání a popotahování přestává bavit? Stejně jako nákup léků na alergii, po kterých jste jen unavení? Jděte na to jinak. Zbavte se rýmy pomocí kurkumy, jablečného octa a parní lázně!

Alergickou rýmou trpí v České republice přibližně každý čtvrtý našinec. Zatímco někteří mají „kliku“ a smrkají jen sezonně, jiní si na ucpaný nos a uslzené oči stěžují celoročně. Víte moc dobře, o čem je tady řeč? Pak by vás mohlo zajímat, že kromě léků existují i další prostředky, které se s obtěžující rýmou dokážou vypořádat. Navíc je hodně pravděpodobné, že je máte po ruce! Zkusíte tyhle zbraně?

Napařování. Snadná cesta, jak zprůchodnit nosní cesty

Pára je jedním z osvědčených způsobů, jak pohodlně zmírnit příznaky alergické rýmy. Nutno dodat, že tohle řešení je opravdu za hubičku, což staví drahé kapky do nosu na vedlejší kolej. Postup je následující. Nejprve uvařte vodu, přelijte ji do mísy a pro maximální efekt přidejte pár kapek esenciálního oleje. Nejideálnější je máta, tea tree, eukalyptus nebo rozmarýn. Poté se nahněte nad nádobu, přikryjte hlavu ručníkem a vdechujte léčivé výpary po dobu pěti až deseti minut. Proces můžete opakovat i několikrát, dokud se nebudete cítit lépe.

Jablečný ocet. Medikament bez vedlejších účinků

Ukázalo se, že jablečný zázrak je skvělým prostředkem proti alergii díky jeho protizánětlivým a antibiotickým schopnostem. Kromě rýmy dokáže tento ocet eliminovat i kýchání a bolesti hlavy – a to je jen k dobru! Jak ho použít? Smíchejte dvě čajové lžičky organického jablečného octa s teplou vodou, zakápněte drink citronovou šťávou a dochuťte medem. Nápoj pijte třikrát denně a směle můžete odhodit kapesníky!

Kurkuma, poznejte sílu indického šafránu

Další neméně účinnou zbraní v boji proti alergické rýmě je kurkuma, známá pro své antioxidační vlastnosti. Nemluvě o tom, že prokazatelně posiluje imunitní systém, protože podporuje protizánětlivé procesy v těle. Pro tuto léčbu je třeba zkombinovat šest čajových lžiček kurkumy se stejným množstvím medu, a obsah uskladnit v dobře uzavíratelné nádobě, ať ho máte po ruce. Vřele se doporučuje užívat dvě lžičky směsi vždy při „nájezdu“ alergie. Jestli to funguje? O tom vůbec nemusíte pochybovat!

Trápí vás alergie? Tipy pro boj s nimi najdete v našem speciálu Alergie!

Sovy kvůli rannímu vstávání častěji onemocní rakovinou prsu

Zeleninová polévka

Zeleninová polévka

21 hlasů
45min 389 kJ 85 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Hovězí maso na houbách

10 hlasů
1h a 50min 435kJ 250 Kč

jeden z mnoha receptů na úpravu hovězího, tentokrát v ...

Kuřecí paličky s čínským zelím

12 hlasů
1h a 20min 372kJ 180 Kč

Pečené kuřecí paličky s barbecue omáčkou podávané s čí...

Poradny

Když dám výpověď, bude mi krácen rodičovský příspěvek?

Dobrý den, Jano,při pobírání rodičovského příspěvku můžete pracovat bez omezení, pokud během prác... Více

Dostanu během výpovědi volno na hledání práce?

Dobrý den, zaměstnavatel je povinen Vám během výpovědní doby poskytnout volno na hledání nového z... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Tento týden si budete připadat přitažliví a docenění. Ovšem pozor, vaše zdání nemusí být založeno na pravdě. Spíše je dáno vaší spokojeností se sebou samými. Proto se nezapomeňte rozhlížet kolem sebe. Myslete i na druhé, ...

Více