Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Probiotika. Proč je tělu dodávat?

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

10.08.2017 | Zdraví a životní styl

Probiotika neboli přátelské bakterie žijící například v kysaných mléčných výrobcích prospívají podle odborníků našemu zažívání. Ovšem to zdaleka není všechno! Proč byste si měli dopřávat kvalitní jogurty a acidofilní mléka každý den?

Pro tělo v kondici

Posilují imunitu


Jak tělu dodat probiotika? Třeba ve Smetanovém jogurtu z Valašska!

Je prokázáno, že lidé, kteří buď užívají probiotika jako doplňky stravy, nebo konzumují potraviny, které tyto hodné bakterie obsahují, trpí až o 40 % méně častěji nachlazením či virózami. A to už rozhodně není náhoda!

Snižují cholesterol

V nedávné studii vědci zjistili, že u lidí s vysokou hladinou LDL (tedy škodlivého) cholesterolu, kteří pravidelně konzumují probiotika, dochází ke snížení této hladiny, a to až o 11 procent. Pokud vás tedy lékař varoval, že byste si měli dát pozor na svůj cholesterol, vydejte se do obchodu pro jogurty a spol.

Podporují zdravé zuby a dásně

Naše ústa jsou plná bakterií, a i když ne všechny škodí, spousta z nich přispívá k tvorbě zubního kazu či nemocím dásní. V několika studií bylo prokázáno, že konzumace jogurtů, respektive probiotických kultur, které obsahují, snížila v ústech počet škodlivých bakterií.

Není jogurt jako jogurt

Jedním ze způsobů, jak tělu probiotika dodat, jsou kysané mléčné výrobky, například jogurty nebo acidofilní mléka. Právě tyto produkty, konkrétně Smetanový jogurt z Valašska s jahodovou příchutí a Acidofilní mléko vanilkové s lněnými semínky a cereáliemi z mlékárny Valašské Meziříčí mohly ochutnat i naše testerky. Jak byly spokojené?


Smetanový jogurt z Valaššska s jahodami u našich testerek rozhodně zabodoval!

„Mléka s jemnou příchutí vanilky nám doma moc chutnala, určitě budeme nakupovat. Smetanové ovocné jogurty neměly chybu. V jogurtu byly kousky ovoce. Byly svěží, chutnaly obzvláště dobře vychlazené. Stanou se součástí našeho jídelníčku,“ pochvalovala si testerka Mirandela.

„Nedělní ráno a výborné acidofilní mléko z Valaška do bříška. Je jemné, osvěžující, zajímavá chuť, kde se skloubí vanilka, cítím i trochu citronu a cereálie. Velmi mile mě překvapilo. Jogurty jsme už také ochutnali, nemají chybu,“ přidala se testerka Pistalinda.

„Jogurty mají fantastickou jahodovou smetanovou příchuť, líbí se mi hutnost, že je zde opravdu cítit smetana, žádné náhražky jako jinde, chuťově vynikající. Jogurt zasytí, stejně tak acodifilní mléka. U mlék se mi líbí i tato příchuť s cereáliemi a lněnými semínky. Je to zase něco jiného, než běžně kupujeme. A navíc cereálie a lněná semínka v rámci zdravé výživy... paráda. Mléko taktéž zasytí, jako svačina bohatě stačí. Takže za mě spokojenost, jogurty a mléka doporučuji. Já osobně u nich zůstanu, už proto, že jsou české, kvalitní a velmi chutné,“ napsala testerka Vera1.


Také vanilkové Acidofilní mléko s lněnými semínky a cereáliemi z Valašského Meziříčí si naše testerky nemohly vynachválit!

„Jogurt je vážně smetanový a strašně dobrý. Přítel normálně jogurty nejí, ale když jsem mu dala ochutnat tento, tak říkal, že chutná výborně, tak jako kdysi, když byl malý a jogurt byl ještě jogurtem. Vážně je chuťově i konzistencí výborný. To stejné musím říct o acidofilním mléku. Nikdy předtím jsem nezkoušela, měla jsem z toho strach, a teď když jsem se odhodlala, tak jsem zjistila, že je to vlastně jako jogurt, a lepší než kefírové mléko. Opravdu můžu vřele doporučit, tyto produkty chutnají fakt moc dobře,“ zhodnotila testerka Kirr.

Hodnocení ostatních testerek si můžete přečíst ZDE.

Ženy pracující 45 hodin týdně jsou ohroženy cukrovkou, pr...

Rybí filé v alobalu

Rybí filé v alobalu

11 hlasů
45min 614 kJ 85 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Dušené vepřové kotlety

14 hlasů
55min 455kJ 90 Kč

Kotlety s jablky pečené v troubě.

Kuřecí plátky s citrónem

10 hlasů
1h a 10min 477kJ 170 Kč

Kuřecí plátky s tymiánem a citrónem.

Poradny

Za jakých podmínek mohu synovi zrušit trvalý pobyt?

Dobrý den, Jitko,co se týče zrušení trvalého pobytu, trvalý pobyt může zrušit majitel nemovitosti... Více

Za jak dlouho po nástupu do práce dostanu nemocenskou?

Dobrý den, Bobe,nárok na nemocenské dávky vzniká současně se vznikem pracovního poměru, takže můž... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Kdosi ve vás probudí soutěživého ducha. Ukážete proto okolí, že když chcete, umíte ze sebe dostat to nejlepší. Bude to velice důležité, a to především pro vás samotné. Upevníte tak své sebevědomí a důvěru ve své schopnosti. M&aa...

Více