Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Zatracovaná antikoncepce má i své přínosy. Pilulky umí víc než jen chránit proti těhotenství

8. 5. 2018 | Zdraví a životní styl

Že jsou malé tabletky vhodné, jen když neplánujete rodinu? Ale kdepak. Pomáhají i na docela jiných frontách! Poskytují ochranu před rakovinou vaječníků, krotí migrénu i bolesti při menstruaci, a navíc čistí pleť!

Pilulky jsou celosvětově nejpopulárnější antikoncepcí. Asi se není čemu divit, chlubí se totiž účinností 99,8 procenta. Tedy samozřejmě za předpokladu, že se užívají správně. I vy je máte v nočním stolku? Pak by vás mohlo zajímat, že toho dokážou mnohem víc, než jen zabránit těhotenství. Zde jsou jejich výhody, o kterých se moc nemluví!

Dokonalá pleť jako z reklamy

Z průzkumu americké neziskové organizace Guttmacher Institute vyplývá, že až 20 % žen antikoncepci používá mimo jiné k vyřešení problémů s pletí, zejména akné. Malé prášky proti početí totiž pomáhají snižovat hladinu hormonu androgenu, který ovlivňuje produkci kožního mazu. Proto jsou podle lékařů dobrou volbou pro všechny dámy, co touží po bezchybné pokožce.

Menší utrpení při menstruaci

Víc než polovina zastánkyň něžného pohlaví trpí při menstruaci bolestmi. Takový je názor odborníků amerického Kongresu porodníků a gynekologů. Jenže i s těmito nepříjemnostmi a prokletím si dokáží antikoncepční pilulky snadno poradit! Obsažené látky snižují množství prostaglandinů, což jsou hormony, které se v těle přirozeně „vyrábějí“. Tak se zabrání zduření dělohy, což tlumí bolestivé stavy.

Prevence rakoviny vaječníků

Rakovina vaječníků je pátou nejčastější příčinou úmrtí, jak uvádějí statistiky. V loňském roce bylo jen ve Spojených státech diagnostikováno 22 tisíc nových pacientek a čísla jsou podobná i v jiných zemích. Máte strach? Kdo by se divil? Ochrana ale existuje. Závěry americké studie prokázaly, že uživatelky antikoncepčních pilulek mají výrazně nižší pravděpodobnost, že je toto onemocnění postihne. A čím delší je doba dávkování, o to víc riziko klesá.

Stop nenáviděné migréně

Migrénou dnes trpí zhruba každá druhá žena, a to hlavně při „svých dnech“. Má to na svědomí pokles hladiny estrogenu, což je bohužel standardní průběh cyklu.

„Užívání antikoncepčních pilulek poskytuje stálou dávku hormonu estrogenu, což předchází migrénám a bolestem hlavy. Toto pravidlo se však nevztahuje na ženy, které při těchto stavech trpí záblesky světla nebo nevidomým viděním. Ty by si antikoncepcí mohly naopak více ublížit,“ vysvětluje asistentka gynekologie a reprodukčních služeb z americké Pittsburské univerzity. Tak co, jste pro nebo proti?

Světlo před očima je předzvěstí migrény

Polévka z pečeného česneku

Polévka z pečeného česneku

21 hlasů
1h a 10min 271 kJ 75 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Hlávkový salát s klíčky

7 hlasů
15min 615kJ 70 Kč

Hlávkový salár s ředkvičkami a klíčky.

Bramborová kořeněná polévka

16 hlasů
45min 204kJ 80 Kč

Sytá bramborová polévka se smetanou a kořením, vynikaj...

Poradny

Jsem půl roku v PN, na jak dlouhou dovolenou mám nárok?

Dobrý den,pokud byste pro zaměstnavatele odpracovala v letošním roce alespoň 60 dní, vznikl by Vá... Více

Zaměstnavatel mě neuvolní na asistovaný styk, co dělat?

Dobrý den,chápu, že tato situace je pro Vás obtížná. Zákonk práce jednoznačně vymezuje situace, v... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více