Červené víno je elixír mládí

Alkohol už dávno není považován za zdraví ohrožující záležitost. Bílé víno udržuje ve formě plíce, to červené zase zpomaluje stárnutí. Pokud jde o šumivý mok, ten je dobrý ke zlepšení nálady. Jediné pravidlo? Dobrého se má pít pomálu…

Že jsou tuzemáci národem zapřisáhlých pivařů? Už dávno ne. Ze statistik jednoznačně vyplývá, že v České republice se ročně vypije něco kolem 200 milionů litrů vína, přičemž dvě třetiny pocházejí ze zahraničí. I vy si sem tam rádi takhle při večeru dopřejete „dvojku“? Tak to vás asi potěší, že ve víně kromě pravdy naleznete také zdravotní benefity. Co vlastně tenhle nápoj dokáže? To záleží na tom, co přesně si nalijete!

Všechny druhy vína fungují proti depresi

I když v minulosti byla pravidelná konzumace alkoholu považována skoro za hrdelní zločin, postupem času „metlu lidstva“ odborníci vzali na milost. Ti na základě mnoha studií a letitého bádání dospěli k názoru, že pijani vína, kteří si dopřejí dvě deci denně, mají snížené riziko diabetu o 13 %.

Mezi další objevené „výhody“ patří nižší pravděpodobnost depresí, osteoporózy i otravy krve. Ano, tohle všechno má lahodný mok z vinných sadů v popisu práce. Nutno dodat, že při nadměrné spotřebě se benefity pochopitelně vytrácejí, takže doporučována je skutečně jedna sklenka denně.

Červené víno je elixír mládí

Je to vaše oblíbené? Možná si můžete gratulovat. Podle výzkumníků z americké Harvardovy univerzity červené víno zpomaluje stárnutí, neboť obsahuje významnou sloučeninu zvanou resveratrol. Ta má údajně protizánětlivé a omlazující schopnosti, takže klidně strčí do kapsy kdejaké sérum proti vráskám. Přítomné antioxidanty zase snižují cholesterol, pomáhají předcházet srdečním onemocněním a cévní mozkové příhodě, což za jistých okolností přispívá k dlouhověkosti. No vida, takže věčné mládí a dlouhý život? To nezní úplně špatně…

Bílé víno prospěje dýchání

Pokud jde o obsah zmíněných antioxidantů, došli odborníci k závěru, že v tomhle bílé víno „trumfne“ svého červeného kolegu. Z nedávného britského výzkumu navíc vyplývá, že mírní konzumenti bílého mají zdravější plíce ve srovnání s naprostými abstinenty. Zní to asi bláznivě, ale takhle to hlásí věda, takže kdo by odporoval?!

Šumivé víno zlepšuje náladu

Jste na bublinky? Tak je pravdou, že je to malý luxus, který si člověk čas od času milerád dopřeje. I „šampus“ a sekt vám přinesou mnoho pozitiv, o kterých jste možná nikdy neslyšeli. Perlivá tekutina má v odborných kruzích pověst preventivního ochránce před srdečními chorobami, což je zásluha přítomných chemických sloučenin polyfenolů. Tři sklenice týdně podle lékařů pomáhají odvrátit riziko demence a většiny degenerativních chorob. Šumivá vína díky vysokého podílu zinku, hořčíku a draslíku pozitivně ovlivňují psychické rozpoložení a zvyšují sexuální touhu. I tohle zjištění se hodí…Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Tip na snídani

Více tipů

Snídaně pro dva

(17 hlasů)

Vaječná omeleta s lososem

(35 hlasů)

Brusinková čokoláda

(24 hlasů)

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden budete naladěni spíše pragmaticky a jen tak něco vás nerozhodí. Na vše budete koukat se specifickým nadhledem. Okolí vás možná bude obviňovat ze lhostejnosti, vy však víte, že s jistými věcmi se nemá cenu stresovat, neboť je neovlivn&iac... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

4 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
65 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat