Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Tajemství šťastného života? Krátkodobé dojíždění do práce

Se zarděním přiznává, že ulítá na "Růžovce" a Ulici. Nesnáší přetvářku a faleš. Potají ujídá redakční bonbóny.

Zobrazit další články autorky

13.07.2018 | Zdraví a životní styl

Zmrzlina, čokoláda, pohodová práce, milování, zdraví či finanční nezávislost. Co ve vás vyvolává pocity štěstí? Ať odpovíte cokoli, pravděpodobně nepočítáte s tím, že pro některé je to krátkodobé dojíždění! Je ranní cesta do práce skutečně lepší než sex?

Kde kdo si láme hlavu nad tím, jestli existuje recept na šťastný život. Některé studie hlásí, že líbivé pocity vyvolává kontakt s domácím mazlíčkem, další ankety se přiklánějí k verzi, že štěstí zaručuje nadbytek blahobytu v kombinaci s dobrými rodinnými vztahy. Teď se navíc ukazuje, že lidé jsou více pozitivně naladění, pokud každé ráno cestují do práce! Dojíždění je prý dokonce lepší než sex! Jak se na něco takového přišlo?

Chvíle, kdy nikdo po nikom nic nechce

Podle nedávného průzkumu časopisu Time Out, kterého se zúčastnilo 3000 Londýňanů, přináší tamním obyvatelům příjemné pocity krátkodobé dojíždění. Uvedlo to více než 84 procent dotazovaných, který ranní cestu do práce dokonce přirovnávají k sexu. Má to ovšem háček. Abyste byli jako oni, nesmíte ve veřejné dopravě strávit víc než 30 minut, ideálně však jen pouze 15 minut. Cokoli nad tyto hodnoty přispívá spíš ke stresu. Kroutíte hlavou, že něco takového snad ani není možné? No, jak se to vezme…

Tajemství ukryté v čase

Podle jedné studie provedené na univerzitě Waterloo, kterou publikoval časopis World Leisure Journal, existuje přímá souvislost mezi dobou dojíždění a blahobytem. Osoby, které jsou nucené cestovat do práce o něco déle, hlásí nižší celkovou spokojenost se životem. Zpráva naznačuje, že toto spojení je způsobeno pocity časového tlaku. Dojíždějící, kteří tráví značné množství času na silnici, vykazují zvýšené úrovně stresu, už jen kvůli kolonám a chaosu, který na cestách panuje. Ostatně, to potvrzuje i další vědecké zjištění.

Jak dojíždění obrátit ve svůj prospěch?

Studie z roku 2012 publikovaná v americkém časopise Preventive Medicine také našla souvislost mezi dlouhými dojížďkami a negativními vedlejšími účinky. Podle studie „zvýšená frekvence dojíždění je spojena se sníženou kardiorespirační schopností, zvýšenou hmotností a dalšími ukazateli metabolického rizika“, což znamená, že nešťastníci, kteří ráno tráví delší čas v metru, autě nebo autobuse, jsou celkově nezdraví. Patříte k nim? Pak si cestou do práce aspoň pusťte oblíbenou hudbu, která může produkci stresového hormonu kortizolu snížit.

Nikdo by neměl sníst denně víc než 6 hranolků

Karbanátky z čočky

Karbanátky z čočky

10 hlasů
50min 1070 kJ 65 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Husa pečená s hruškami

7 hlasů
2h a 20min 756kJ 190 Kč

Sváteční husa s hruškami.

Wok s vepřovým masem

3 hlasy
50min 728kJ 140 Kč

Jednoduchý recept na přípravu vepřového masa se zeleninou.

Poradny

Kdy skončit v práci, abych měla nárok na PPM?

Dobrý den,pokud to umožňuje Váš zdravotní stav, mohla byste místo ukončení pracovního poměru nast... Více

Jak se počítá podpora z ÚP po měsíci v novém práci?

Dobrý den,i když v novém zaměstnání nemáte odpracované celé čtvrtletí, výše podpory v nezaměstnan... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Nevíte, kam dřív skočit, a je na vás vyvíjen stále větší tlak. Pomůže vám papír, pero a utříděné myšlenky. Sepíšete si do detailu i ty nejmenší úkoly a sestavíte harmonogram jejich plnění. Vám pak půjde v&sc...

Více