Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Tajemství šťastného života? Krátkodobé dojíždění do práce

Se zarděním přiznává, že ulítá na "Růžovce" a Ulici. Nesnáší přetvářku a faleš. Potají ujídá redakční bonbóny.

Zobrazit další články autorky

13.07.2018 | Zdraví a životní styl

Zmrzlina, čokoláda, pohodová práce, milování, zdraví či finanční nezávislost. Co ve vás vyvolává pocity štěstí? Ať odpovíte cokoli, pravděpodobně nepočítáte s tím, že pro některé je to krátkodobé dojíždění! Je ranní cesta do práce skutečně lepší než sex?

Kde kdo si láme hlavu nad tím, jestli existuje recept na šťastný život. Některé studie hlásí, že líbivé pocity vyvolává kontakt s domácím mazlíčkem, další ankety se přiklánějí k verzi, že štěstí zaručuje nadbytek blahobytu v kombinaci s dobrými rodinnými vztahy. Teď se navíc ukazuje, že lidé jsou více pozitivně naladění, pokud každé ráno cestují do práce! Dojíždění je prý dokonce lepší než sex! Jak se na něco takového přišlo?

Chvíle, kdy nikdo po nikom nic nechce

Podle nedávného průzkumu časopisu Time Out, kterého se zúčastnilo 3000 Londýňanů, přináší tamním obyvatelům příjemné pocity krátkodobé dojíždění. Uvedlo to více než 84 procent dotazovaných, který ranní cestu do práce dokonce přirovnávají k sexu. Má to ovšem háček. Abyste byli jako oni, nesmíte ve veřejné dopravě strávit víc než 30 minut, ideálně však jen pouze 15 minut. Cokoli nad tyto hodnoty přispívá spíš ke stresu. Kroutíte hlavou, že něco takového snad ani není možné? No, jak se to vezme…

Tajemství ukryté v čase

Podle jedné studie provedené na univerzitě Waterloo, kterou publikoval časopis World Leisure Journal, existuje přímá souvislost mezi dobou dojíždění a blahobytem. Osoby, které jsou nucené cestovat do práce o něco déle, hlásí nižší celkovou spokojenost se životem. Zpráva naznačuje, že toto spojení je způsobeno pocity časového tlaku. Dojíždějící, kteří tráví značné množství času na silnici, vykazují zvýšené úrovně stresu, už jen kvůli kolonám a chaosu, který na cestách panuje. Ostatně, to potvrzuje i další vědecké zjištění.

Jak dojíždění obrátit ve svůj prospěch?

Studie z roku 2012 publikovaná v americkém časopise Preventive Medicine také našla souvislost mezi dlouhými dojížďkami a negativními vedlejšími účinky. Podle studie „zvýšená frekvence dojíždění je spojena se sníženou kardiorespirační schopností, zvýšenou hmotností a dalšími ukazateli metabolického rizika“, což znamená, že nešťastníci, kteří ráno tráví delší čas v metru, autě nebo autobuse, jsou celkově nezdraví. Patříte k nim? Pak si cestou do práce aspoň pusťte oblíbenou hudbu, která může produkci stresového hormonu kortizolu snížit.

Pobyt v přírodě je skutečně lékem na stres, choroby srdce...

Houbové knedlíčky

Houbové knedlíčky

9 hlasů
1h a 5min 960 kJ 95 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Hovězí svíčková s rýží

17 hlasů
40min 820kJ 380 Kč

Hovězí nudličky se zázvorem.

Krémová květáková polévka

15 hlasů
1h a 25min 302kJ 85 Kč

Hustá květáková polévka která zasytí, v létě můžete podáv...

Poradny

Jak je to s pojištěním během pracovní neschopnosti?

Dobrý den,pokud dočasná pracovní neschopnost trvá celý kalendářní měsíc, zaměstnavatel neodvádí z... Více

Může mi úřad práce započítávat výživné jako příjem?

Dobrý den,pokud byste se striktně drželi soudního rozhodnutí a neuzavírali se synovým otcem žádno... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Kdosi ve vás probudí soutěživého ducha. Ukážete proto okolí, že když chcete, umíte ze sebe dostat to nejlepší. Bude to velice důležité, a to především pro vás samotné. Upevníte tak své sebevědomí a důvěru ve své schopnosti. M&aa...

Více