Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Jednoduché kroky pro zdravou a šťastnou dělohu

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

13. 7. 2018 | Zdraví a životní styl

Máte během vašeho „měsíčním období“ velké bolesti? Trápí vás gynekologické obtíže, které se vrací se železnou pravidelností? Možná je to tím, že vaše děloha trpí, protože používáte špatnou kosmetiku. Nebo nejíte dost vlašských ořechů, lněných semínek a lososa!

Menstruační problémy, včetně nesnesitelných bolestí a PMS, neschopnost otěhotnět, časté potraty, výtoky nebo záněty. I takhle může vaše děloha dávat najevo nespokojenost a špatnou kondici. Co pro zlepšení jejího stavu i „nálady“ můžete udělat? Na to mají odborníci jasný názor. Necháte si od nich poradit? Pak začněte třeba tímhle…

Nepodceňujte pravidelný pohyb

Že sport je dobrý jen na rýsování tělesných křivek, popřípadě na „vyčistění hlavy“? Ale kdepak, fyzickou aktivitu ocení i vaše reprodukční orgány, včetně dělohy. Nemusíte hned pomýšlet na hodiny v posilovně, dlouhé výlety na kole nebo zdolání půlmaratonu, bohatě stačí třeba jóga či pilates. Toto cvičení zlepšuje krevní oběh a uvolňuje blokády páteře, kostrče a žeber. Také posiluje svaly pánevního dna, harmonizuje psychiku a naučí vás správně dýchat. Někteří odborníci se dokonce domnívají, že právě touto cestou lze odstranit potíže s početím.

Udělejte změny v jídelníčku

Zdravá děloha hodně závisí i na vašem stravování. Proto lékaři doporučují soustředit se na potraviny, které pomáhají udržovat v těle zásadité prostředí, zajistí minerální rovnováhu a podpoří optimální fungování nervových funkcí. Co si připsat na nákupní seznam? Určitě kapustu a špenát jakožto bohaté zdroje kyseliny listové. Zapomínat by se nemělo ani na omega-3 mastné kyseliny, neboť ty mají na zdraví vašich pohlavních orgánů hodně příznivý vliv. Jejich zásobárnou jsou losos, tuňák makrela, sardinky, hovězí maso, lněná i chia semínka, vlašské ořechy a mléčné výrobky.

Vyhýbejte se chemii. Velkým obloukem

Říká vám něco pojem xenoestrogen? Jde o chemickou sloučeninu, která kromě jiného snižuje elasticitu děložních stěn, čímž se tento důležitý orgán stává tenčí a slabší. Závěry četných vědeckých studií naznačují, že zmíněná škodlivá látka na vás „číhá“ v některých zpracovaných potravinách, umělých sladidlech, šamponech, pleťových krémech a dalších kosmetických přípravcích obsahující parabeny. Tak pozor na to!

Pobyt v přírodě je skutečně lékem na stres, choroby srdce...

Ratatouille

Ratatouille

17 hlasů
50min 135 kJ 99 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Kachní prsa s ananasem

4 hlasy
50min 611kJ 280 Kč

Kachní prsíčka doplněná ananasem.

Kohout na víně

3 hlasy
1h a 50min 329kJ 230 Kč

Aby jste si maximálně pochutnali na tomhle lahodném klasi...

Poradny

Jak je to s pojištěním během pracovní neschopnosti?

Dobrý den,pokud dočasná pracovní neschopnost trvá celý kalendářní měsíc, zaměstnavatel neodvádí z... Více

Může mi úřad práce započítávat výživné jako příjem?

Dobrý den,pokud byste se striktně drželi soudního rozhodnutí a neuzavírali se synovým otcem žádno... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Kdosi ve vás probudí soutěživého ducha. Ukážete proto okolí, že když chcete, umíte ze sebe dostat to nejlepší. Bude to velice důležité, a to především pro vás samotné. Upevníte tak své sebevědomí a důvěru ve své schopnosti. M&aa...

Více