Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Jednoduché kroky pro zdravou a šťastnou dělohu

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

13.07.2018 | Zdraví a životní styl

Máte během vašeho „měsíčním období“ velké bolesti? Trápí vás gynekologické obtíže, které se vrací se železnou pravidelností? Možná je to tím, že vaše děloha trpí, protože používáte špatnou kosmetiku. Nebo nejíte dost vlašských ořechů, lněných semínek a lososa!

Menstruační problémy, včetně nesnesitelných bolestí a PMS, neschopnost otěhotnět, časté potraty, výtoky nebo záněty. I takhle může vaše děloha dávat najevo nespokojenost a špatnou kondici. Co pro zlepšení jejího stavu i „nálady“ můžete udělat? Na to mají odborníci jasný názor. Necháte si od nich poradit? Pak začněte třeba tímhle…

Nepodceňujte pravidelný pohyb

Že sport je dobrý jen na rýsování tělesných křivek, popřípadě na „vyčistění hlavy“? Ale kdepak, fyzickou aktivitu ocení i vaše reprodukční orgány, včetně dělohy. Nemusíte hned pomýšlet na hodiny v posilovně, dlouhé výlety na kole nebo zdolání půlmaratonu, bohatě stačí třeba jóga či pilates. Toto cvičení zlepšuje krevní oběh a uvolňuje blokády páteře, kostrče a žeber. Také posiluje svaly pánevního dna, harmonizuje psychiku a naučí vás správně dýchat. Někteří odborníci se dokonce domnívají, že právě touto cestou lze odstranit potíže s početím.

Udělejte změny v jídelníčku

Zdravá děloha hodně závisí i na vašem stravování. Proto lékaři doporučují soustředit se na potraviny, které pomáhají udržovat v těle zásadité prostředí, zajistí minerální rovnováhu a podpoří optimální fungování nervových funkcí. Co si připsat na nákupní seznam? Určitě kapustu a špenát jakožto bohaté zdroje kyseliny listové. Zapomínat by se nemělo ani na omega-3 mastné kyseliny, neboť ty mají na zdraví vašich pohlavních orgánů hodně příznivý vliv. Jejich zásobárnou jsou losos, tuňák makrela, sardinky, hovězí maso, lněná i chia semínka, vlašské ořechy a mléčné výrobky.

Vyhýbejte se chemii. Velkým obloukem

Říká vám něco pojem xenoestrogen? Jde o chemickou sloučeninu, která kromě jiného snižuje elasticitu děložních stěn, čímž se tento důležitý orgán stává tenčí a slabší. Závěry četných vědeckých studií naznačují, že zmíněná škodlivá látka na vás „číhá“ v některých zpracovaných potravinách, umělých sladidlech, šamponech, pleťových krémech a dalších kosmetických přípravcích obsahující parabeny. Tak pozor na to!

Nikdo by neměl sníst denně víc než 6 hranolků

Křupavý salátek

Křupavý salátek

0 hlasů
20min 203 kJ 60 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Husa pečená s hruškami

7 hlasů
2h a 20min 756kJ 190 Kč

Sváteční husa s hruškami.

Wok s vepřovým masem

3 hlasy
50min 728kJ 140 Kč

Jednoduchý recept na přípravu vepřového masa se zeleninou.

Poradny

Kdy skončit v práci, abych měla nárok na PPM?

Dobrý den,pokud to umožňuje Váš zdravotní stav, mohla byste místo ukončení pracovního poměru nast... Více

Jak se počítá podpora z ÚP po měsíci v novém práci?

Dobrý den,i když v novém zaměstnání nemáte odpracované celé čtvrtletí, výše podpory v nezaměstnan... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Nevíte, kam dřív skočit, a je na vás vyvíjen stále větší tlak. Pomůže vám papír, pero a utříděné myšlenky. Sepíšete si do detailu i ty nejmenší úkoly a sestavíte harmonogram jejich plnění. Vám pak půjde v&sc...

Více