Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Máte osvědčený rodinný recept? Podělte se o něj a vyhrajte poukázku na nákup

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

13.08.2018 | Zdraví a životní styl

Letos si připomínáme 100. výročí založení Československa. Vedle řady důležitých událostí a zlomových okamžiků si připomínáme i nejrůznější tradice, jež stojí za to uchovávat. A česká kuchyně k takovým rozhodně patří. Snad každá rodina má ve svém „repertoáru“ osvědčený recept, který by rozhodně neměl zaniknout! Navíc díky němu nyní můžete vyhrát poukázku na nákup v obchodech Tesco.

Tesco chce připomenout tradiční rodinné recepty, které ukazují, jak se vařilo před 100 lety. Sto nejlepších receptů se pak objeví ve speciální kuchařce. Oslavte výročí 100 let od vzniku Československa pomocí tradičních receptů. Soutěžte a vyhrajte poukázky na nákup v obchodech Tesco.

Recepty s příběhem

Je nějaký recept, který ve vaší rodině traduje už po pokolení? Podělte se o tento recept a zajímavý příběh, který je s ním spojený. Získejte uznání ostatních a bojujte o nejoblíbenější recept. K získání největšího počtu lajků se vyplatí šířit příspěvek i mezi vlastní přátele, kteří vám určitě pomohou!

Odborná porota, ve které zasedá šéfredaktor Beverage & Gastronomy Jan Chovanec, televizní a filmová herečka Jaroslava Obermaierová, šéfkuchař Pivovaru U Supa Radek Vlasák a výkonný ředitel Tesco pro Českou republiku Patrik Dojčinovič, vybere každý týden z nejoblíbenějších příspěvků tři, které odmění dárkovou poukázkou na nákup a šancí dostat se do exkluzivní kuchařky. Soutěž probíhá v týdenních kolech až do konce srpna.

„Chceme touto cestou oživit možná už zapomenuté recepty z naší historie a společně s našimi zákazníky oslavit 100leté výročí založení Československa,“ vysvětlil Patrik Dojčinovič, výkonný ředitel Tesco pro Českou republiku.

„Já vařím ráda, nejraději dělám omáčky, ty mě opravdu baví. Nikdy mi nepřirostla k srdci jídla, na která potřebuji spousty ingrediencí. Jednak je nemám doma a než bych je sehnala, tak by mě chuť na vaření přešla. Vařím tak, jak mě to kdysi doma naučili, ale snažím se jídla trochu odlehčit,“ popsala Jaroslava Obermaierová svůj vztah k vaření.

A přidala ještě jednu kulinářskou vzpomínku ze svého dětství: „Když jsem byla malá, moc masa se tenkrát nejedlo. Jednak bylo málo peněz a masa bylo také pomálu. A tenkrát nám babička dělala škubánky polévané horkými povidly. Určitě do nich i pro lepší chuť přidávala trošku rumu. Zkuste to, je to fakt žraso.“

Podělte se o recept

Pokud se chcete zapojit do soutěže, získat poukázku na nákup v obchodech Tesco a šanci, že se váš rodinný recept objeví v exkluzivní kuchařce, vložte do formuláře na stránkách itesco.cz tradiční rodinný recept se seznamem ingrediencí, postupem přípravy a pěknou fotkou. Nezapomeňte přidat i váš osobní příběh, který se k receptu váže.

Můžete se také nechat inspirovat recepty a příběhy ostatních a obohatit svou rodinnou kuchařku novými, časem prověřenými dobrotami. A kdyby vás zajímalo, jaké suroviny používaly hospodyňky za první republiky, na čem si pochutnávaly hvězdy jako Karel Čapek, Vlasta Burian nebo třeba Adina Mandlová, případně na jakých nápojích si naše prababičky a pradědečkové pochutnávali, čeká vás na stránkách itesco.cz i zajímavé počtení.

Posilování je pro snížení tuku na srdci lepší než běh

Hovězí kostky s houbami

Hovězí kostky s houbami

8 hlasů
1h a 45min 456 kJ 150 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Mlété grilované jehněčí

12 hlasů
45min 368kJ 135 Kč

Grilované válečky z jehněčího masa.

Plněný bůček

18 hlasů
2h a 5min 1046kJ 140 Kč

Pokud se rozhodnete dělat roládu, máte nespočet možností,...

Poradny

Může manžel ošetřovat dítě, na které pobírám RP?

Dobrý den, Jitko,na starší dítě, na které nepobíráte rodičovský příspěvek, si Váš manžel může vzí... Více

Přiznali mi příspěvek na bydlení 50 Kč, je to správně?

Dobrý den,je pravděpodobné, že přiznaná částka je opravdu částkou za pouhý jeden měsíc a že v pří... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Jste zadaní? Přesto se vám může stát, že se vám budou myšlenky toulat okolo jiné osoby. Přesto vše zůstane jen u platonického snění. Moc dobře si uvědomujete, že partner je pro vás prioritou číslo jedna. Jde jen o to, že jinde se zdá tráva zelenějš&...

Více