Tři tabulky hořké čokolády měsíčně sníží riziko selhání srdce

Extra hořká čokoláda s podílem kakaa sedmdesát procent a výš už není jen laskomina, je to superpotravina chránící srdce a cévy před chorobami. Pokud si člověk dopřeje tři tabulky za měsíc, chrání se před selháním srdce a dalšími chorobami. Tohle množství dodá totiž tělu tolik antioxidantů, že se výrazně sníží riziko rozvoje chorob oběhové soustavy.

Podle kardiologů z New Yorku střídmá konzumace extra hořké čokolády vede ke snížení rizika selhání srdce o třiadvacet procent – ve srovnání s těmi, kdo čokoládu nejedí vůbec.

Ale nic se nesmí přehánět. Čokoholici, kteří jedí nejvíce této pochoutky, jsou naopak ohroženi o sedmnáct procent více. A platí také, že žádný pozitivní účinek na zdraví srdce a cév nemají čokoláda bílá, mléčná a s obsahem kakaa do sedmdesáti procent. A to proto, že jsou plné nasycených tuků a cukrů, které oběhové soustavě škodí.

„Věříme, že je čokoláda významným zdrojem flavonoidů, které souvisejí se snížením míry zánětů v těle a zvýšením hladiny zdravého cholesterolu v krvi,“ tvrdí doktor Chayakrit Krittanawong z New Yorku.

Pro zdraví i pohodu

Tím ovšem výčet přínosů kvalitní čokolády s vysokým obsahem kakaa zdaleka nekončí. Antioxidanty chrání vaše buňky před útokem volných radikálů, což jsou nestabilní molekuly kyslíku zodpovědné za rychlejší stárnutí i různá onemocnění včetně rakoviny a Alzheimerovy choroby. Nic moc vyhlídka, viďte? Naštěstí kakao, ze kterého je čokoláda tvořená, obsahuje jednu z nejvyšších koncentrací antioxidantů ze všech potravin na světě.

Navíc může sladká pochoutka působit jako psychologický doping. Už po pár soustech se do mozku vyplavují endorfiny, tedy hormony štěstí. K úsměvu vám pomohou i obsažené mastné kyseliny, jmenovitě palmová a stearová, které stimulují nervovou aktivitu v oblastech mozku spojených s radostí a dobrou náladou. Takže ano, sice hřešíte a riskujete kilo navíc, ale zase budete mnohem šťastnější a spokojenější!


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Jste systematický člověk, a tak vám příliš nevyhovuje, pokud se musíte věnovat hned několika věcem najednou. Ne že by vám to dělalo nějaké potíže, ale máte vždy pocit, že když se nemůžete něčemu věnovat naplno, hrozí, že budete dělat chyby. A na to nejste příliš zvyklí. Zkuste se na chvíli odpoutat od své snahy o dokonalost, uvidíte, že se vám u... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

9 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
99 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
56 Příspěvků
Poslední příspěvek 11.4.

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat