Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Menstruační vložky, které se perou. Inovace, nebo návrat do minulosti?

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

15. 9. 2018 | Zdraví a životní styl

Používání látkových vložek bylo výsadou spíše našich babiček, ovšem i dnes se opět můžete setkat s jejich modernější formou. Ekologické vložky si pomalu získávají své místo na pultech obchodů a ač nad jejich návratem ohrnovalo nos mnoho žen, jejich oblíbenost je momentálně na vzestupu.

Materiál

Látkové vložky se vyrábějí z nejrůznějších materiálů, zato vždy čistě přírodních. Koupit si můžete bambusové, bavlnění nebo třeba z konopí. Uvnitř vložky bývá polyuretanový zátěr, který činí vložku nepropustnou, ale přesto prodyšnou.

Velikost

I mezi látkovými vložkami naleznete mnoho tvarů a velikostí. Vyrábějí se klasické intimky, které jsou tenké, menší a nejsou opatřeny zátěrem, pak klasické denní, které jsou větší a zátěr už mají, až po noční, které jsou větší a delší. Vybrat si můžete také z modelů s křidélky, které se zapínají na patentky, nebo bez křidélek. O množství barevných variací ani nemluvě.

Použití

Látkové vložky se používají naprosto stejně jako klasické, s tím rozdílem, že ji po použití nevyhodíte, ale uskladníte v prodyšném sáčku, který lze zakoupit v sadě i s vložkami. Před vypráním je na pár hodin namočíte do studené vody a poté vyperete na 60 stupňů. Na uskladnění použitých vložek se prodávají i speciální síťované sáčky, ve kterých můžete vložky rovnou namočit i vyprat, aniž byste s nimi musely nějak manipulovat.

Jaké a kolik

S výrobci látkových vložek se doslova roztrhl pytel a tak je výběr barev, materiálů i tvarů skutečně velký. Doporučujeme vybrat si po jedné od pár výrobců a podle toho, která z nich vám bude nejvíce sedět, se rozhodněte k dokoupení zbývající výbavy. Co se týče počtu kusů, doporučujeme cca dvacet kusů, z nichž bude alespoň pět nočních, pro případ silné menstruace.

Výhody

Kromě toho, že vám používání látkových vložek ušetří mnoho peněz každý měsíc, šetříte i přírodu. Vyhnete se totiž tvorbě obrovského množství odpadu, Přírodní materiály, ze kterých jsou vložky vyrobené, jsou také šetrné k vašemu tělu, nezapáchají a jsou velmi pohodlné.

Pití kávy ovlivňuje velikost ňader. V ohrožení jsou i ta ...

Játra s medem

Játra s medem

8 hlasů
30min 1043 kJ 80 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Baklažány se smetanou

9 hlasů
40min 607kJ 65 Kč

Recept na jednoduchý levný zeleninový oběd

Rychlá sýrová polévka

14 hlasů
40min 238kJ 70 Kč

Polévka se dvěma druhy sýra.

Poradny

Mám nárok na nemocenskou po vyčerpání ošetřovného?

Dobrý den,to, že jste se ihned po ošetřování dítěte ocitla v dočasné pracovní neschopnosti, by ne... Více

Dostanu nemocenskou, když jsem po RD nepracovala?

Dobrý den,dle mého názoru byste na nemocenskou mít nárok měla, stejěn jako v případě, kdy byste n... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Obrníte se proti neúspěchu a budete raději počítat s tím nejhorším. V koutku duše ale pořád doufáte, že by vaše sny a touhy mohly vyjít. Pokud tomu budete věřit i nadále a přistupovat ke svým snahám pozitivně a s nadhledem, žádná skeps...

Více