Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Menstruační vložky, které se perou. Inovace, nebo návrat do minulosti?

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

15.09.2018 | Zdraví a životní styl

Používání látkových vložek bylo výsadou spíše našich babiček, ovšem i dnes se opět můžete setkat s jejich modernější formou. Ekologické vložky si pomalu získávají své místo na pultech obchodů a ač nad jejich návratem ohrnovalo nos mnoho žen, jejich oblíbenost je momentálně na vzestupu.

Materiál

Látkové vložky se vyrábějí z nejrůznějších materiálů, zato vždy čistě přírodních. Koupit si můžete bambusové, bavlnění nebo třeba z konopí. Uvnitř vložky bývá polyuretanový zátěr, který činí vložku nepropustnou, ale přesto prodyšnou.

Velikost

I mezi látkovými vložkami naleznete mnoho tvarů a velikostí. Vyrábějí se klasické intimky, které jsou tenké, menší a nejsou opatřeny zátěrem, pak klasické denní, které jsou větší a zátěr už mají, až po noční, které jsou větší a delší. Vybrat si můžete také z modelů s křidélky, které se zapínají na patentky, nebo bez křidélek. O množství barevných variací ani nemluvě.

Použití

Látkové vložky se používají naprosto stejně jako klasické, s tím rozdílem, že ji po použití nevyhodíte, ale uskladníte v prodyšném sáčku, který lze zakoupit v sadě i s vložkami. Před vypráním je na pár hodin namočíte do studené vody a poté vyperete na 60 stupňů. Na uskladnění použitých vložek se prodávají i speciální síťované sáčky, ve kterých můžete vložky rovnou namočit i vyprat, aniž byste s nimi musely nějak manipulovat.

Jaké a kolik

S výrobci látkových vložek se doslova roztrhl pytel a tak je výběr barev, materiálů i tvarů skutečně velký. Doporučujeme vybrat si po jedné od pár výrobců a podle toho, která z nich vám bude nejvíce sedět, se rozhodněte k dokoupení zbývající výbavy. Co se týče počtu kusů, doporučujeme cca dvacet kusů, z nichž bude alespoň pět nočních, pro případ silné menstruace.

Výhody

Kromě toho, že vám používání látkových vložek ušetří mnoho peněz každý měsíc, šetříte i přírodu. Vyhnete se totiž tvorbě obrovského množství odpadu, Přírodní materiály, ze kterých jsou vložky vyrobené, jsou také šetrné k vašemu tělu, nezapáchají a jsou velmi pohodlné.

Na dietě bez sacharidů zhubnete. Ale výrazně si také zkrá...

Plátky svíčkové s mangoldem

Plátky svíčkové s mangoldem

10 hlasů
60min 668 kJ 220 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Květákový krém

12 hlasů
35min 249kJ 60 Kč

Jednoduchá krémová květáková polévka.

Filé s pomerančem

8 hlasů
45min 341kJ 110 Kč

rybí filé s pomerančovou omáčkou

Poradny

existuje prevence hemoroidů?

Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Máte pravdu, že změny na žilním systému mají svoje genetické rizi... Více

Pobírám RP a pracuji na HPP, mám nárok na ošetřovné?

Dobrý den,kdybyste pouze pobírala RP bez toho, abyste pracovala pro Vašeho původního zaměstnavate... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Dáte průchod zamilovanosti a ukážete partnerovi, že vám na něm opravdu záleží. A věřte, že protějšek váš postoj stoprocentně opětuje. Možná to nedá najevo tak vroucně, jak byste si představovali, nicméně se ujistíte o tom, že vztah má budoucnost.

Více