Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Spaní bez polštáře může vyřešit poruchy spánku i migrény

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

12.10.2018 | Zdraví a životní styl

Budíte se ráno se ztuhlým krkem, bolestí zad nebo hlavy? Možná je viníkem právě váš polštář. Zkuste pár dní spát bez něj a uvidíte, že vám vaše tělo bude vděčné. Spaní bez polštáře umí mnohdy odstranit dlouhodobé potíže jako mávnutím kouzelného proutku. Ne každý si na něj ale zvykne. I tak to stojí za zkoušku. Spaní bez podložky hlavy je podstatně zdravější než s ní.

Na boku ne!

Pokud je vaší nejčastější polohou spaní na břiše či na zádech, můžete polštář bez obav zahodit. Pokud ale rádi spíte na boku, nebude pro vás absence polštáře řešením. Jestliže se ale probouzíte unavení a bolaví, měli byste polštář přinejmenším vyměnit za jiný.

Na čem spíte?

Pokud spíte na slamníku po babičce nebo kusu molitanu, rozhodně pro vás není spaní bez polštáře vhodné. V takovém případě nebude vhodné nejspíš ani s ním. V první řadě je nutné mít kvalitní matraci, která se postará o zdravou podporu vaší páteře.

Ideální poloha

Za ideální polohu se považuje ta na zádech. Tělo není vystavováno nežádoucím rotacím krku, jako je tomu u spaní na břiše. Eliminujete riziko blokád a vaše páteř je v přirozené rovině. Dámy jistě potěšíme tím, že spánek na zádech výrazně prospívá jejich pleti. V této poloze totiž nedochází k nežádoucímu „muchlání“ obličeje a následné tvorbě vrásek, jako v jiných polohách.

Zbavte se neduhů

Spánek bez polštáře má prokazatelně pozitivní vliv na skřípání zubů, které s odstraněním podložky hlavy ustává, jelikož se správně uvolní čelist. Díky omezení jednostranného vyvrácení krční páteře můžeme také vyřešit potíže s migrénami či nespavostí.

Zdraví dětem

Nejen dospělým, ale především dětem je doporučováno spaní bez polštáře. U dětí do dvou let polštář nedáváme, aby se páteř mohla správně vyvíjet a předešli jsme případným deformacím. U kojenců také hrozí riziko zadušení. Pokud vám lékař například při nachlazení doporučil zvýšenou polohu, podložte matraci nebo postýlku. Nikoli dítě samotné.

Jak si zajistit pevnou vůli, která se hodí nejen při hubnutí

Pikantní telecí plátek

Pikantní telecí plátek

12 hlasů
1h a 10min 345 kJ 165 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Makrela na bílém víně

11 hlasů
60min 339kJ 211 Kč

Makrela pečená na víně, cibuli a citrónech.

Rizoto se španátem a houbami

12 hlasů
45min 454kJ 95 Kč

Jednoduché rizoto se špenátem a houbami.

Poradny

Mám po rodičovské dovolené podepsat výpověď?

Dobrý den,zaměstnavatel je opravdu povinen Vám držet pracovní místo nejdéle do tří let od narozen... Více

Musím v práci doložit rodný list dítěte?

Dobrý den,neuvádíte, komu máte dokládat rodný list a o jakou smlouvu se jedná, ale předpokládám, ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Kdosi vám bude chtít přebrat vaši lásku, to si však rozhodně nenecháte líbit! Naopak, rozhodnete se stůj co stůj ubránit svůj vztah. Moc dobře si však uvědomujete, že není zapotřebí agresivita a síla, ale prozíravost a chytrost. Umíte si poradit!

Více