Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Nejčastější potíže intimních partií. Jak je řešit a jak jim předcházet

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

10.11.2018 | Zdraví a životní styl

Snad žádné ženě se někdy v životě nevyhnul problém v podobě nepříjemného pálení či svědění v místě intimních partií. Někdy tyto potíže přicházejí v tu nejméně vhodnou dobu, například na dovolené nebo o víkendu, kdy prostě není žádný lékař v dosahu a musíme se pokusit ulevit si samy, než bude gynekolog opět k dispozici.

Jaké jsou nejčastější potíže, se kterými se ženy potýkají a jak si ulevit od nepříjemných příznaků?

Svědění

Svědění pochvy je nejčastěji způsobeno mykózou, bakteriální infekcí nebo pohlavními chorobami. Někdy je viníkem obyčejné mýdlo, prací prostředek nebo parfém. Kromě kosmetiky může tyto neduhy vyvolávat také nošení těsného syntetického prádla nebo džínů. Infekce se nejčastěji projevuje specifickým výtokem a někdy zarudnutím a otokem postiženého místa. Jako první pomoc vynechejte veškeré parfemované prostředky a to včetně intimních vložek nebo toaletního papíru. Spodní prádlo volte z prodyšného a přírodního materiálu, a pokud potíže neustoupí, kontaktujte svého lékaře.

Pálení

Palčivé pocity v oblasti intimních partií mají často na svědomí infekce močové trubice či samotné pochvy. Někdy bývá spojeno s podrážděním pokožky, například po sportování. Pokud se potíže objevují plíživě po dobu několika dnů, s největší pravděpodobností opravdu nepůjde o pouhé vnější podráždění. V takovém případě je třeba kontaktovat lékaře, který vás vyšetří a naordinuje vhodnou léčbu. Takové infekce se nejčastěji léčí pomocí antibiotik či antimykotik. Léčba trvá několik dní a úleva nepřichází okamžitě. Pomoci si můžete přikládáním chladivých obkladů. Pokud jde o infekci močových cest, doporučuje se nadměrný příjem tekutin, které propláchnou ledviny a močové ústrojí.

Suchost

Poševní suchost je problém, který nejčastěji postihuje ženy v období menopauzy, nevyhýbá se však ani mladším ženám. Nejčastěji se projevuje bolestí, pálením nebo svěděním při styku. Tyto obtíže nejsou na rozdíl od podobných příznaků jako u mykózy provázeny výtokem. Vaginální suchost se léčí pomocí hormonů nebo zvlhčujících prostředků. Ty lze zakoupit v lékárnách a jsou okamžitým řešením.

Ruce na prsa: Rakovina o sobě nemusí dát vědět jen bulkou

Guláš  na pivu

Guláš na pivu

14 hlasů
2h a 0min 383 kJ 160 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Vepřový guláš s kedlubnou

7 hlasů
1h a 10min 310kJ 150 Kč

Guláš z vepřového masa s mrkví a kedlubnou.

Polévka z mangoldu

19 hlasů
45min 349kJ 85 Kč

Vydatná polévka skvělá s čerstvým chlebem.

Poradny

Důchod mi nestačí ani na nájem, dostanu sociální dávky?

Dobrý den,na příspěvek na bydlení máte nárok tehdy, jste-li vlastníkem či nájemcem bytu/domu, ve ... Více

Jak řešit stěhování při evidenci na úřadě práce?

Dobrý den,měla byste spadat pod úřad práce v místě svého trvalého bydliště. Je tedy otázka, zda j... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Pro jistou osobu budete tento týden naprosto neodolatelní. Připravte se proto na flirtovné pohledy a pokusy o svádění. Než však podlehnete, pečlivě zvážíte veškerá pro a proti. Rozhodně nemáte chuť se do ničeho vrhat po hlavě. Ani když jde o city.

Více