Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Nejčastější potíže intimních partií. Jak je řešit a jak jim předcházet

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

10.11.2018 | Zdraví a životní styl

Snad žádné ženě se někdy v životě nevyhnul problém v podobě nepříjemného pálení či svědění v místě intimních partií. Někdy tyto potíže přicházejí v tu nejméně vhodnou dobu, například na dovolené nebo o víkendu, kdy prostě není žádný lékař v dosahu a musíme se pokusit ulevit si samy, než bude gynekolog opět k dispozici.

Jaké jsou nejčastější potíže, se kterými se ženy potýkají a jak si ulevit od nepříjemných příznaků?

Svědění

Svědění pochvy je nejčastěji způsobeno mykózou, bakteriální infekcí nebo pohlavními chorobami. Někdy je viníkem obyčejné mýdlo, prací prostředek nebo parfém. Kromě kosmetiky může tyto neduhy vyvolávat také nošení těsného syntetického prádla nebo džínů. Infekce se nejčastěji projevuje specifickým výtokem a někdy zarudnutím a otokem postiženého místa. Jako první pomoc vynechejte veškeré parfemované prostředky a to včetně intimních vložek nebo toaletního papíru. Spodní prádlo volte z prodyšného a přírodního materiálu, a pokud potíže neustoupí, kontaktujte svého lékaře.

Pálení

Palčivé pocity v oblasti intimních partií mají často na svědomí infekce močové trubice či samotné pochvy. Někdy bývá spojeno s podrážděním pokožky, například po sportování. Pokud se potíže objevují plíživě po dobu několika dnů, s největší pravděpodobností opravdu nepůjde o pouhé vnější podráždění. V takovém případě je třeba kontaktovat lékaře, který vás vyšetří a naordinuje vhodnou léčbu. Takové infekce se nejčastěji léčí pomocí antibiotik či antimykotik. Léčba trvá několik dní a úleva nepřichází okamžitě. Pomoci si můžete přikládáním chladivých obkladů. Pokud jde o infekci močových cest, doporučuje se nadměrný příjem tekutin, které propláchnou ledviny a močové ústrojí.

Suchost

Poševní suchost je problém, který nejčastěji postihuje ženy v období menopauzy, nevyhýbá se však ani mladším ženám. Nejčastěji se projevuje bolestí, pálením nebo svěděním při styku. Tyto obtíže nejsou na rozdíl od podobných příznaků jako u mykózy provázeny výtokem. Vaginální suchost se léčí pomocí hormonů nebo zvlhčujících prostředků. Ty lze zakoupit v lékárnách a jsou okamžitým řešením.

Rizika spojená s užíváním léků proti bolesti

Vepřové plátky s hříbky

Vepřové plátky s hříbky

19 hlasů
1h a 35min 541 kJ 186 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Hovězí nudličky s kešu oříšky

14 hlasů
35min 1359kJ 390 Kč

Hovězí maso připravené ve Woku.

Rajčatový salát s melounem

10 hlasů
20min 215kJ 50 Kč

Letní osvěžující a zdravý salát.

Poradny

Jaké jsou problémové aspekty PPM?

Dobrý den,odpověď na totu otázku bohužel výrazně přesahuje možnosti této poradny, ale pokusím se ... Více

Jak žádat o ošetřovné, když je škola už otevřená?

Dobrý den,na základě informací uvedených na stránkách MPSV se domnívám, že formulář/potvrzení by ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Sotva jste si stačili o víkendu trochu odpočinout (i když to byl odpočinek docela aktivní), už se na vás valí další nápor úkolů v práci (pozor, některé budou celkem nečekané a poprat se s nimi vám seber poměrně dost energie, kterou poslední dobou zrovna ne...

Více