Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Nejčastější potíže intimních partií. Jak je řešit a jak jim předcházet

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

10.11.2018 | Zdraví a životní styl

Snad žádné ženě se někdy v životě nevyhnul problém v podobě nepříjemného pálení či svědění v místě intimních partií. Někdy tyto potíže přicházejí v tu nejméně vhodnou dobu, například na dovolené nebo o víkendu, kdy prostě není žádný lékař v dosahu a musíme se pokusit ulevit si samy, než bude gynekolog opět k dispozici.

Jaké jsou nejčastější potíže, se kterými se ženy potýkají a jak si ulevit od nepříjemných příznaků?

Svědění

Svědění pochvy je nejčastěji způsobeno mykózou, bakteriální infekcí nebo pohlavními chorobami. Někdy je viníkem obyčejné mýdlo, prací prostředek nebo parfém. Kromě kosmetiky může tyto neduhy vyvolávat také nošení těsného syntetického prádla nebo džínů. Infekce se nejčastěji projevuje specifickým výtokem a někdy zarudnutím a otokem postiženého místa. Jako první pomoc vynechejte veškeré parfemované prostředky a to včetně intimních vložek nebo toaletního papíru. Spodní prádlo volte z prodyšného a přírodního materiálu, a pokud potíže neustoupí, kontaktujte svého lékaře.

Pálení

Palčivé pocity v oblasti intimních partií mají často na svědomí infekce močové trubice či samotné pochvy. Někdy bývá spojeno s podrážděním pokožky, například po sportování. Pokud se potíže objevují plíživě po dobu několika dnů, s největší pravděpodobností opravdu nepůjde o pouhé vnější podráždění. V takovém případě je třeba kontaktovat lékaře, který vás vyšetří a naordinuje vhodnou léčbu. Takové infekce se nejčastěji léčí pomocí antibiotik či antimykotik. Léčba trvá několik dní a úleva nepřichází okamžitě. Pomoci si můžete přikládáním chladivých obkladů. Pokud jde o infekci močových cest, doporučuje se nadměrný příjem tekutin, které propláchnou ledviny a močové ústrojí.

Suchost

Poševní suchost je problém, který nejčastěji postihuje ženy v období menopauzy, nevyhýbá se však ani mladším ženám. Nejčastěji se projevuje bolestí, pálením nebo svěděním při styku. Tyto obtíže nejsou na rozdíl od podobných příznaků jako u mykózy provázeny výtokem. Vaginální suchost se léčí pomocí hormonů nebo zvlhčujících prostředků. Ty lze zakoupit v lékárnách a jsou okamžitým řešením.

Sovy kvůli rannímu vstávání častěji onemocní rakovinou prsu

Zajíc na divoko

Zajíc na divoko

7 hlasů
2h a 0min 457 kJ 220 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Kuřecí maso s pórkem a žampióny

11 hlasů
50min 427kJ 160 Kč

Kuřecí maso dušené s pórkem a houbami.

Fenyklový salát s grepem

11 hlasů
25min 1261kJ 85 Kč

Opomíjený fenykl s červeným grepem.

Poradny

Když dám výpověď, bude mi krácen rodičovský příspěvek?

Dobrý den, Jano,při pobírání rodičovského příspěvku můžete pracovat bez omezení, pokud během prác... Více

Dostanu během výpovědi volno na hledání práce?

Dobrý den, zaměstnavatel je povinen Vám během výpovědní doby poskytnout volno na hledání nového z... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Tento týden si budete připadat přitažliví a docenění. Ovšem pozor, vaše zdání nemusí být založeno na pravdě. Spíše je dáno vaší spokojeností se sebou samými. Proto se nezapomeňte rozhlížet kolem sebe. Myslete i na druhé, ...

Více