Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Nepříjemné afty. Proč vznikají a jak je léčit

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

19. 12. 2018 | Zdraví a životní styl

Malý, ale bolestivý "vřídek" dokáže v ústech pořádně potrápit. Pálí, kdykoli se pokoušíte něco sníst nebo vypít, a umí občas i bolet. Ačkoli trápí spoustu dětí i dospělých, není tak docela snadné určit, kdo a proč na ně zrovna trpí. Příčiny totiž mohou být různé. A léčba vyžaduje většinou trpělivost. Výrazně usnadnit a urychlit ji ale můžete díky URGO Filmogelu na afty a drobná poranění dutiny ústní. Přesvědčily se o tom i naše testerky. Přečtěte si jejich hodnocení a recenze.

Proč zrovna já

Afty nejsou nakažlivé ani nebezpečné, přesto přesná příčina jejich vzniku není podle odborníků známá. Hovoří se obvykle o souvislosti s nižší imunitou a nedostatkem vitamínu B12, kyseliny listové, železa a zinku v organismu. Významný podíl na vzniku aftů, respektive na jejich recidivě, má dědičnost. Děti rodičů, kteří trpí afty, mají velkou pravděpodobnost, že se i u nich afty též vyskytnou. Velmi často se objevují rovněž u jednovaječných dvojčat. Někdy se s afty potýkají i ženy během menstruace a těhotenství, a to kvůli nerovnováze hormonů v těle.


URGO Filmogel na afty a drobná poranění dutiny ústní spolehlivě uleví od bolesti a urychlí hojení. Díky praktickému aplikátoru se snadno nanáší.

Viry a bakterie příčinou nebývají, ačkoli se to dnes mnoho lidí domnívá. Ty mají vliv až později při infekci aft a prodlužují dobu hojení. Naopak alergiím na určité druhy potravin – mimo jiné na jahody a ořechy, gluteny či látku SLS obsaženou v zubních pastách – se na vzniku aft v ústech stále větší podíl přisuzuje.

Protože příčiny vzniku aft nejsou stoprocentně jisté, neexistuje ani jejich specifická léčba. Afta zmizí obvykle spontánně do několika dní až týdnů, záleží na její velikosti, množství, místě výskytu, typu a celkové obranné kondici člověka. Větší afty, které mohou dosahovat až velikosti 3 centimetrů, se hojí déle – v řádu několika měsíců – a zůstávají po nich jizvy. Pro urychlení hojení lze již vzniklou aftu ošetřit k tomu určeným přípravkem. Vyplatí se také zvýšit příjem vitaminu B, jež obsahují například kvasnice, vejce, ořechy, celozrnné obiloviny, luštěniny, listová zelenina nebo brambory.

Pomoc v lahvičce

A právě takovým přípravkem urychlujícím hojení je URGO Filmogel na afty a drobná poranění dutiny ústní. Vyzkpušely jej i naše testerky. Jak URGO Filmogel obstál?

„Musím hodnotit velice kladně. Hned po nanesení přípravku na aft přichází rychle úleva a bolest ustupuje. Přípravek lze velice dobře nanášet, lahvička je malá, avšak úplně dostačující. Mohu mít kdykoli při sobě a použít, což mi velice vyhovuje. Jsem překvapena, že tento přípravek tak rychle plní svoji funkci, proto mohu doporučit i ostatním, napsala testerka javyjavy.

„Hodnotím kladně, přípravek mi pomohl. Afty se mi tvoří poměrně často, hlavně nyní na podzim a v zimě. Dokonce mám podezření, že se mi mimo jiné tvoří po snězení čerstvě vylouskaných vlasšských ořechů. Dá se říct, že pokaždé, když jsem ochutnala při louskání, se mi aft vytvořil. Přípravek URGO Filmogel Afty účinkoval velmi rychle a byl účinný. Nepříjemný pocit a bolest zmizely. Budu používat i nadále. Jsem spokojena,“ hodnotila testerka taumanovav.


URGO Filmogel na afty a drobná poranění dutiny ústní se našim testerkám výborně osvědčil!

„Já i starší syn na afty docela trpíme, takže jsme se těšili, jak bude přípravek Urgo Fimogel fungovat. Přípravek je gelové konzistence, nanese se na aftu a tam utvoří bílý povlak, který zbaví bolesti a hojí. Syn měl v ústech zrovna hodně velikou bolestivou aftu a chvilku po nanesení Fimogelu bylo po bolesti, vlastně o ní pak už vůbec nevěděl. Jsem moc ráda, že jsme mohli objevit tento skvělý produkt, pochvalovala si testerka livusja3.

„URGO Filmogel Afty určitě doporučuji. Měla jsem počínající aft na jazyku a hned po první aplikaci bolest ustala a aft zmizel. Půjčila jsem přípravek mamince, která také trpí na afty a byla spokojená. Po nanesení na postižené místo se vytvoří bělavý film a bolest ustane, příchuť v ústech se dá určitě vydržet, ale v první moment není moc příjemná. Děkuji za možnost URGO Filmogel vyzkoušet, je to první přípravek, který se zdá být na afty opravdu účinný,“ přidala se s pochvalou testerka luradka.

Hodnocení všech testerek si můžete přečíst ZDE.

Postava jako jablíčko zvyšuje riziko mrtvice

Kuřecí prsa s dušenými kopřivami

Kuřecí prsa s dušenými kopřivami

4 hlasy
1h a 20min 515 kJ 140 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Kuřecí stehna s omáčkou Tamarind

11 hlasů
1h a 5min 557kJ 135 Kč

Skvělá křupavá pečená kuřecí stehýnka.

Polévka z krůtího masa

2 hlasy
1h a 10min 135kJ 99 Kč

Krémová polévka s krůtím masem a zeleninou.

Poradny

Může manžel ošetřovat dítě, na které pobírám RP?

Dobrý den, Jitko,na starší dítě, na které nepobíráte rodičovský příspěvek, si Váš manžel může vzí... Více

Přiznali mi příspěvek na bydlení 50 Kč, je to správně?

Dobrý den,je pravděpodobné, že přiznaná částka je opravdu částkou za pouhý jeden měsíc a že v pří... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

V zaměstnání přijde vaše velká chvíle. Proto mějte oči na stopkách a nedovolte, aby vám jedinečná příležitost unikla. Nejenom, že se můžete skvěle zviditelnit, ale také se vám podaří získat spoustu cenných zkušeností, které se b...

Více