Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Situace, kdy brýle přijdou vhod, přestože nemáte vadu zraku

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

25. 7. 2019 | Zdraví a životní styl

Napadlo vás někdy, že si pořídíte brýle, přestože vás netrápí žádná vada zraku? Že ne? Možná je to škoda. Existují totiž situace, kdy vám brýle mohou pomoci, a to jak při řízení nebo třeba i při přijímacím pohovoru. Kdy by vám na nose neměly chybět?

Pod vodou

Ať už plavete doma v bazénu nebo na veřejném koupališti, brýle by vždy měly být součástí vašeho plaveckého outfitu. Jednak s nimi lépe uvidíte, především ale své oči chráníte před působením chloru a rizikem zavlečení infekce. Další výhodou plaveckých brýlí je to, že neztratíte kontaktní čočky, pokud nějaké nosíte.

V autě

Speciálně upravené brýle pro řidiče jsou ideálním pomocníkem na cesty a neměly by vám chybět. Jejich oranžová skla jsou navržená tak, aby odrážely paprsky slunce a světla protijedoucích aut. Vyhnete se tedy nepříjemnému oslňování, mžourání, hledání krajnice a tím eliminujete zrychlený nástup únavy. Výhodou těchto brýlí je i to, že je možné je nasadit přes klasické dioptrické brýle nebo je lze použít i v noci. Neztmavují totiž výhled tak, jako ty sluneční.

Při důležitých schůzkách

Chystáte-li se na důležitý pracovní pohovor nebo schůzku, pořiďte si pro tyto účely jedny stylové obroučky s obyčejnými skly. Proč? Protože je dokázáno, že lidé nosící brýle působí seriózněji a mají větší šanci na úspěch. Navíc je to v dnešní době moderní a jde o pěkný módní doplněk.

V létě

V létě, kdy sluníčko pálí, byste bez slunečních brýlí neměli opouštět přítmí svých domovů. Jednak tím chráníte svůj zrak, ale také tím předcházíte bolestem hlavy, které ostrý sluneční svit často působí. V neposlední řadě se také vyhnete neustálému mračení, když se díváte proti slunci, takže eliminujete tvorbu vrásek mezi obočím a kolem očí.

Při kinetóze

Dělá se vám nebo vašim dětem špatně v autě? I tohle má řešení. K sehnání jsou speciální brýle proti kinetóze, kterou lidé trpí především při cestování v autech, autobusech nebo na lodích. Obroučky brýlí obsahují tekutinu, která simuluje pohyb a tím dochází k synchronizaci očních vjemů s vnitřním uchem. Dobrý pomocník za pár korun.

Ranní cvičení patří k nejefektivnějším. Tedy pokud si ho ...

Jarní řeřichová polévka

Jarní řeřichová polévka

13 hlasů
25min 281 kJ 54 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Ryby pečené s čerstvým špenátem

11 hlasů
45min 287kJ 160 Kč

Rybí kousky pečené se špenátem a koprem.

Salát z rýžových nudlí

0 hlasů
45min 645kJ 200 Kč

Lehký, svěží salát z rýžových nudlí, hovězího masa a okur...

Poradny

Při péči o malé dítě za mě platí pojištění stát?

Dobrý den,během péče o dítě do čtyř lět věku za Vás sociální pojištění není přímo hrazeno, ale do... Více

V říjnu mi končí RD, můžu už teď podat výpověď?

Dobrý den,rodičovská dovolená je poskytována nejdéle do tří let věku dítěte. Pokud se po jejím sk... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více