Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Ty nejlepší tipy, jak podpořit imunitu

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

15.10.2019 | Zdraví a životní styl

Asi nikdo z nás nemá čas ležet nemocný v posteli, nemluvě o nepříjemných pocitech a bolestech s tím spojených. Jak si užít rozmary počasí, vítr, déšť a někde už i sníh, a nestonat? Zbytečné pracovní i jakékoliv jiné neschopnosti se hravě vyhnete s našimi tipy na posílení imunity. Díky těmto návykům vás choroby obejdou širokým obloukem.

Vyhněte se cukru a tukům

Dbejte na to, abyste měli pestrý jídelníček. Vysoký příjem cukrů a tuků oslabuje imunitu, protože v těle konkurují vitamínu C. Jejich transport probíhá ve stejných cestách, čímž dochází k oslabení bílých krvinek. Jezte hodně ovoce, zeleniny a bílkovin. Na imunitu blahodárně působí například česnek, bobulové ovoce, kapusta a zelený čaj, který vás příjemně zahřeje i posílí.

Buďte v pohybu

Nastartujte sebe a svůj imunitní systém. Imunita je propojena s nervovým, pohybovým i kardiovaskulárním systémem, což znamená, že pokud budete pomalí vy, bude taková i vaše obranyschopnost. Věnujte pravidelnému pohybu alespoň 30 minut denně a zkuste trávit více času na čerstvém vzduchu. Pozitivní účinky na těle i v mysli pocítíte okamžitě, jakmile se dáte do pohybu.

Žádný stres

Na základě tvrzení z předchozího bodu je zřejmé, že na imunitu působí i naše psychické rozpoložení. Při dlouhodobém stresu klesá hodnota produktů imunitního systému - cytokinů, což z nás dělá snadnou oběť pro nemoci. Pokud máte pocit, že jste pravidelně vystavováni stresu, zkuste změnit okolnosti, které vám ho způsobují. Pokud to není možné, věnujte čas dechovým cvičením, józe nebo dobré knize v horké lázni. Čemukoliv, co vám na chvíli pomůže zapomenout na každodenní starosti.

Spěte jako Sněhurka

Zdravý spánek by měl trvat nepřetržitě 7 až 9 hodin denně. Je náročné si takový luxus dopřát během pracovního týdne, ale alespoň v tomto ročním období byste se měli snažit spát co nejdéle. Nedostatek spánku vytváří stresové hormony, které negativně působí na imunitu.

Sáhněte po doplňcích stravy

Chcete-li svému tělu dopřát pořádnou dávku podpůrných látek a zaručeně tak nastartovat svou imunitu, sáhněte po doplňcích stravy s betaglukanem. Ten se získává například z hlívy ústřičné, jejíž léčivé účinky znají lidé už tisíciletí. Betaglukan je imunomodulátor, který posiluje imunitu, napomáhá procesu hojení pokožky a zabraňuje infekci. Betaglukan má silné imunostimulační a protinádorové účinky. Doporučuje se také jako posilující doplněk k léčbě antibiotiky a dalšími léky, protože doslova nastartuje buňky imunitního systému.

Houby podporují imunitní systém

Treska s celerem a pórkem

Treska s celerem a pórkem

7 hlasů
35min 342 kJ 150 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Telecí řízek s mozzarellou

13 hlasů
50min 999kJ 110 Kč

Telecí řízek dušený v rajčatové omáčce.

Grilovaná jehněčí kýta

11 hlasů
12h a 20min 475kJ 199 Kč

Grilované jehněčí maso se zeleninou.

Poradny

Ovlivní nemocenská výši peněžité pomoci v mateřství?

Dobrý den,na mateřskou dovolenou nastuujete v období od počátku 8. do počátku 6. týdne před stano... Více

Jak posuzuje ÚP při žádosti o dávky příjmy na účtu?

Dobrý den,při žádosti o dávky pomoci v hmotné nouzi je zapotřebí doložit prohlášení o celkových m... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více