Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Konzumace nadměrného množství soli může vést k demenci

Se zarděním přiznává, že ulítá na "Růžovce" a Ulici. Nesnáší přetvářku a faleš. Potají ujídá redakční bonbóny.

Zobrazit další články autorky

08.11.2019 | Zdraví a životní styl

Neurologové z New Yorku tvrdí, že epidemie demence u současných stárnoucích generací je možná způsobena také nadměrnou konzumací soli. Výzkum zmíněných autorů naznačuje, že nadbytek soli ve stravě vede k akumulaci toxických usazenin na neuronech, které způsobují právě rozvoj demence.

V řízených experimentech s hlodavci neurologové z New Yorku prokázali, že trojnásobné množství soli v potravě vedlo k výraznému nárůstu tau bílkovin na neuronech. A následně k rozvoji Alzheimerovy choroby.

Sami autoři z Cornell University však tvrdí, že zatím to prokázali jen u laboratorních hlodavců a nemůžou tedy jasně tvrdit, že to samé platí u člověka.

Výsledky jejich studie však publikoval prestižní vědecký časopis Nature.

„Náš výzkum identifikuje dosud neznámou dráhu spojující stravovací návyky a zdraví kognitivních funkcí. Výsledky našeho výzkumu naznačují, že vyhýbáním se stravy bohaté na sůl lze udržovat dobré kognitivní funkce mozku do vysokého věku,“ tvrdí profesor Costantino Iadecola.

Sůl jako tichý zabiják

Přední specialisté si dlouhodobý a nadměrný přísun tolik zneužívaného ochucovadla spojují s celou řadou vážných potíží, zejména poruchami jater a ledvin. Podle nich se však nejeden vyznavač soli potýká i s vysokým krevním tlakem, odvápněním kostí, kožními vyrážkami, poruchou látkové výměny nebo revmatismem. Častým důsledkem je prý i selhání organismu – a to už jde vážně do tuhého.

„Solný limit"

Z odhadů expertů vyplývá, že Češi bezpečný „solný limit“, překračují až trojnásobně. A to je velmi alarmující skutečnost. Sůl náš organismus skutečně potřebuje, ale mnohem méně než si myslíte. Přibližně na každou porci jídla připadá jedna malá špetka soli. Doporučená denní dávka soli, je malá lžička, tedy 5 g, což odpovídá 2 g sodíku. Pokud jste zvyklý hodně solit, budou pro vás začátky zřejmě těžké, proto je lepší sůl ubírat postupně. Při nedostatku soli se můžete cítit slabí, při nadbytku máte zase větší pocity žízně. 

Čtení knih zlepšuje mentální zdraví i slovní zásobu

Celerové lívance s kaší

Celerové lívance s kaší

12 hlasů
45min 722 kJ 95 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Hovězí maso s okurkovou omáčkou

10 hlasů
1h a 15min 408kJ 175 Kč

Recept na libové hovězí maso s okurkovou omáčkou.

Mandlové rizoto

12 hlasů
60min 751kJ 80 Kč

Jednoduché rizoto s mandlemi.

Poradny

Zaměstnavatel nepřihlásil zaměstnance, jak postupovat?

Dobrý den, Heleno,pokud má Váš manžel se zaměstnavatelem uzavřenou pracovní smlouvu nebo dohodu o... Více

S kým mám řešit nemocenskou po přepisu firmy?

Dobrý den,z Vašeho dotazu bohužel nevyplývá, co se dělo po ukončení Vaší nemocenské (dočasné prac... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vztahem se prožene menší přeháňka. Budete mít totiž pocit, že se vám váš partner vzdaluje. Strach však plodí negativní pocity a neustálým uháněním rozhodně nic nezachráníte. V klidu si s protějškem promluvte. Uvidíte, že ...

Více