Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Konzumace nadměrného množství soli může vést k demenci

Se zarděním přiznává, že ulítá na "Růžovce" a Ulici. Nesnáší přetvářku a faleš. Potají ujídá redakční bonbóny.

Zobrazit další články autorky

8. 11. 2019 | Zdraví a životní styl

Neurologové z New Yorku tvrdí, že epidemie demence u současných stárnoucích generací je možná způsobena také nadměrnou konzumací soli. Výzkum zmíněných autorů naznačuje, že nadbytek soli ve stravě vede k akumulaci toxických usazenin na neuronech, které způsobují právě rozvoj demence.

V řízených experimentech s hlodavci neurologové z New Yorku prokázali, že trojnásobné množství soli v potravě vedlo k výraznému nárůstu tau bílkovin na neuronech. A následně k rozvoji Alzheimerovy choroby.

Sami autoři z Cornell University však tvrdí, že zatím to prokázali jen u laboratorních hlodavců a nemůžou tedy jasně tvrdit, že to samé platí u člověka.

Výsledky jejich studie však publikoval prestižní vědecký časopis Nature.

„Náš výzkum identifikuje dosud neznámou dráhu spojující stravovací návyky a zdraví kognitivních funkcí. Výsledky našeho výzkumu naznačují, že vyhýbáním se stravy bohaté na sůl lze udržovat dobré kognitivní funkce mozku do vysokého věku,“ tvrdí profesor Costantino Iadecola.

Sůl jako tichý zabiják

Přední specialisté si dlouhodobý a nadměrný přísun tolik zneužívaného ochucovadla spojují s celou řadou vážných potíží, zejména poruchami jater a ledvin. Podle nich se však nejeden vyznavač soli potýká i s vysokým krevním tlakem, odvápněním kostí, kožními vyrážkami, poruchou látkové výměny nebo revmatismem. Častým důsledkem je prý i selhání organismu – a to už jde vážně do tuhého.

„Solný limit"

Z odhadů expertů vyplývá, že Češi bezpečný „solný limit“, překračují až trojnásobně. A to je velmi alarmující skutečnost. Sůl náš organismus skutečně potřebuje, ale mnohem méně než si myslíte. Přibližně na každou porci jídla připadá jedna malá špetka soli. Doporučená denní dávka soli, je malá lžička, tedy 5 g, což odpovídá 2 g sodíku. Pokud jste zvyklý hodně solit, budou pro vás začátky zřejmě těžké, proto je lepší sůl ubírat postupně. Při nedostatku soli se můžete cítit slabí, při nadbytku máte zase větší pocity žízně. 

Riziko předčasného úmrtí sníží o třicet procent i jediný ...

Sytá zeleninová polévka

Sytá zeleninová polévka

22 hlasů
40min 89 kJ 75 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Ryba v citronové omáčce

15 hlasů
50min 465kJ 180 Kč

Rychlý recept na jakoukoli rybu či rybí filé s vůní ci...

Cejn s pečenou paprikou

11 hlasů
60min 355kJ 120 Kč

Cejn pečený v troubě se zeleninou.

Poradny

Mám jako OSVČ nárok na dávky a příspěvek od ÚP?

Dobrý den, Makito,během pobírání rodičovského příspěvku můžete podnikat jako OSVČ s vedlejší činn... Více

Na jaké dávky mám nárok před nástupem na PPM?

Dobrý den,pokud dojde k ukončení pracovního poměru ve zkušební době, máte do doby nástupu na mate... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více