Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Ranní rituály, které zlepší zdraví, vzhled i náladu

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

29.12.2019 | Zdraví a životní styl

Jaké změny ve svých zajetých zvyklostech udělat, abyste měli energii, fungující trávení i optimismu na rozdávání? Vsaďte na vodu. Ve sklence, dlaních i sprchovém koutě! To byste možná nevěřili, jakými schopnostmi se kohoutkový elixír může pochlubit…

V dnešní uspěchané době má času nazbyt asi málokdo. A po probuzení obzvlášť! Ovšem i mezi přípravou snídaně, vypravením dětí do školy a rychlým venčením psa lze udělat něco pro své zdraví, vzhled i psychiku. Nevěříte? Tyhle prospěšné rituály do svého nabitého ranního harmonogramu zvládnete začlenit i vy!

Nejdřív voda, potom káva

Ještě s ospalky míříte ke kávovaru, protože bez kofeinové vzpruhy odmítáte fungovat? Dřív, než si nalijete první voňavý šálek, byste měli zavlažit své útroby. Proč? Zatímco v noci klidně spíte, organismus prochází významným procesem buněčné obnovy a detoxikace. I mozek je během snění hodně aktivní, jelikož každou minutu a vteřinu dokončí nějaký proces a začíná nový, přičemž se hromadí metabolický odpad. Ten je třeba ze systému vypudit – ideálně blahodárnou vodou. Sklenka obyčejného životabudiče navíc nastartuje metabolismus, zlepší trávení, povzbudí lymfatický systém a zreguluje teplotu těla. Tolik výhod v každém loku? Přece se o ně sami nepřipravíte…

Studená voda jako kosmetická vzpruha

Otočit kohoutkem do červené polohy? Kardinální chyba. Při oplachování obličeje zatněte zuby a „chrstněte“ si na tvář raději tu studenou. Ano, pořádně vás to probere. A ne, neděláte to jenom kvůli tomu. Ledová vzpruha zmenší póry a lehce zreguluje tvorbu mazu. Pokožka se díky ní téměř okamžitě stává pružnější a mizí i kruhy pod očima, neboť nízké teploty zapůsobí na krevní cévy. A víte, co? Bude lepší, když se smočíte od hlavy až k patě.

Harmonie ve sprchovém koutě

Chladná sprcha zatočí se stresem a značně vylepší otrávenou náladu způsobenou brzkým vstáváním. Ostatně, pod takové prohlášení by se podepsal nejeden Fin, který si libuje v zimním koupání a otužování celkově. Motivaci ale můžeme hledat i jinde. Poznatky mezinárodní studie publikované v magazínu Circumpolar Health sdělují, že ponoření se do ledové vody zvyšuje energetickou hladinu a harmonizuje psychiku. Co naplat, cesta k věčnému optimismu vede přes chvilkový teplotní šok. Dáte to?

Ženám stárnou cévy rychleji

Ryba s citronovou omáčkou

Ryba s citronovou omáčkou

3 hlasy
50min 786 kJ 180 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Sýrová polévka s mletým masem

18 hlasů
1h a 5min 267kJ 130 Kč

Recept na snadnou a velmi dobrou polévku.

Kuře pečené se slaninou a olivami

13 hlasů
1h a 10min 691kJ 160 Kč

Kuřecí plátky pečené v troubě.

Poradny

Zaměstnavatel nepřihlásil zaměstnance, jak postupovat?

Dobrý den, Heleno,pokud má Váš manžel se zaměstnavatelem uzavřenou pracovní smlouvu nebo dohodu o... Více

S kým mám řešit nemocenskou po přepisu firmy?

Dobrý den,z Vašeho dotazu bohužel nevyplývá, co se dělo po ukončení Vaší nemocenské (dočasné prac... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Pozvání na schůzku vám udělá opravdu velkou radost. Přesto se na malou chvilku neubráníte panice a strachu. Byla by však obrovská škoda, abyste zahodili svoji šanci kvůli nedostatku sebevědomí. Hoďte obavy za hlavu a zkuste si rande jednoduše užívat.

Více