Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Na bolavé zuby zaberou známé bylinky

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

22. 5. 2020 | Zdraví a životní styl

Už je to zase tady. Nemůžete se na nic soustředit, protože cítíte pulzující bolest v dásních, kterou ještě zhoršuje konzumace jakéhokoli jídla i pití. V takovém případě potřebujete jediné – tymiánový, mátový nebo heřmánkový čaj!

Asi každý z nás se čas od času přesvědčí o tom, že bolest zubů je nesnesitelným utrpením. A jako na potvoru vždycky přichází tehdy, když se to nejméně hodí. Třeba uprostřed noci. Nebo ve dnech, kdy má zubař dovolenou, a vy odmítáte vyrazit na nejbližší pohotovost. Čím si ulevit? Pro ty, kdo nechtějí hledat spásu v prášcích s chemickým složením, nabízí pomocnou ruku matka příroda. Které bylinky fungují jako analgetika s rychlým účinkem?

Spásný tymián 

O tymiánu se příznivci alternativní medicíny zmiňují často. A zvláště v posledních týdnech, kdy svět sužuje koronavirus. Rostlina, jež se ve středověku vkládala pod polštář za účelem kvalitnějšího spánku, díky svým antivirovým složkám snižuje riziko respiračních chorob. A to je teď hodně aktuální téma! Ovšem její vlastnosti se hodí i při bolesti způsobené zubními kazy nebo onemocněním dásní. Vyplachování úst tymiánovým čajem se tedy jeví jako možné řešení.

Přítel v nouzi – máta

Máta peprná se přidává do mnoha produktů dentální hygieny. Věřte, že to není jen tak pro nic za nic! Dokáže totiž výrazně zredukovat počet mikrobů a bakterií, které ohrožují sklovinu. Také je pověstná tím, že ulevuje od bolestí nejrůznějšího původu. A vy máte hned dvě možnosti, jak ji zaměstnat. Nabízí se výplach jako v přechozím případě, ovšem nic nezkazíte ani tím, když budete žvýkat její listy. Čím déle, tím samozřejmě lépe.

I heřmánek se hlásí do služby

Heřmánek je tradičním patronem zdraví, jehož pověst ho doslova předchází. Urychluje hojení ran, přispívá k regulaci cholesterolu a léčí infekce, zatímco bojuje proti depresím a nespavosti. Ale pozor, také při dentálním nepohodlí přináší útěchu, kterou tolik potřebujete! Už vaříte vodu na heřmánkový čaj? Přece, nač zbytečně otálet…

Cvičení proti stresu všedních dní

Treska pečená v troubě

Treska pečená v troubě

23 hlasů
35min 1029 kJ 160 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Bramborový salát s paprikou

11 hlasů
55min 416kJ 80 Kč

Recept na lehký a rychlý bramborový salát.

Zapečená čočka

9 hlasů
1h a 5min 937kJ 80 Kč

Zapečená čočka pro vegetariány, kterou můžete podávat ...

Poradny

Dokládají se příjmy z brigády při žádosti o dávky?

Dobrý den,podle zákona o státní sociální podpoře, který upravuje výplatu příspěvku na bydlení a p... Více

Stihnu nastoupit na mateřskou v ochranné lhůtě?

Dobrý den,jestliže jste otěhotněla v předchozím zaměstnání, uběhlo do doby nástupu do dalšího zam... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Volný čas věnujete především rodině. Uvědomujete si, že jste ji v poslední době poněkud zanedbávali, a rozhodnete se to napravit. Užijete si tak příjemný týden v pohodové atmosféře. Hádky se vám vyhnou obloukem a blízcí budou naprosto spokojen&iacut...

Více