Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Půlhodina cvičení denně je tou pravou cestou ke zdraví

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

22. 5. 2020 | Zdraví a životní styl

Před hrozbou COVID-19 si nemůže být jistý vůbec nikdo. Pokud pro svou ochranu chcete udělat ještě něco navíc, zvedněte se z gauče. I tohle je totiž jistá forma spolehlivé prevence!

Co se týká denního nárůstu nakažených koronavirem, jsou čísla poměrně příznivá. Z tohoto důvodu také vláda postupně rozvolňuje opatření a pomalu ruší nouzový stav, který nás v mnohém omezoval. Ani tak bychom ale neměli usínat na vavřínech a slavnostně odhazovat roušky, protože podle epidemiologů virus ještě zdaleka neřekl své poslední slovo. Jak se proti nákaze chráníte vy?

Sportem ku zdraví? Potvrzeno!

Výhod častého pohybu je bezpočet. Cvičení zeštíhluje křivky, reguluje hladinu cholesterolu, posiluje kosti, zabraňuje depresím a navrací jiskru sexuálnímu životu. Dále zkvalitňuje spánek, dodává energii, zvyšuje produktivitu a prospívá paměti, zatímco snižuje pravděpodobnost diabetu. Nelze mu odepřít ani zásluhy v podobě fungujícího trávení nebo hezčí a mladistvější pleti. I když jsou tyto benefity dozajista vítané, podle statistik se pravidelnému sportu věnuje pouhá třetina našinců. Mohla by to změnit hrozba jménem COVID-19? Dost možná.

Pot jako ochranný prostředek

Nejnovější americká studie uskutečněná na University of Virginia by mohla zafungovat jako motivace. Z jejích poznatků totiž vyplývá, že půlhodina intenzivního kardiovaskulárního tréninku denně je velice prospěšná pro prevenci nejrůznějších respiračních onemocnění, do kterých spadá i zákeřný koronavirus.

„Pravidelné cvičení má mnohem větší přínos pro zdraví, než si lidé myslí. A zvláště v této těžké době. Pandemie by nikomu neměla bránit v pohybu, protože právě sport poskytuje ochranu před chorobami dýchacích cest. Každému tedy doporučuji běh, rychlou chůzi, cyklistiku nebo veslování. S pomocí těchto činností se také můžete snáze vyrovnat s úzkostí i stresem během trvání pandemie,“ vysvětluje lékař a spoluautor zmíněné studie Zhen Yan. Co že máte v plánu na dnešní odpoledne?

Cvičení proti stresu všedních dní

Omelety s žampiony

Omelety s žampiony

26 hlasů
50min 568 kJ 125 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Krůtí paličky

30 hlasů
60min 1029kJ 160 Kč

Dietní krůtí paličky na skořicových tyčinkách.

Karbanátky ze dvou druhů masa

10 hlasů
2h a 10min 725kJ 170 Kč

Mleté hovězí, mleté jehněčí, oříšky a hodně zelené pet...

Poradny

Dokládají se příjmy z brigády při žádosti o dávky?

Dobrý den,podle zákona o státní sociální podpoře, který upravuje výplatu příspěvku na bydlení a p... Více

Stihnu nastoupit na mateřskou v ochranné lhůtě?

Dobrý den,jestliže jste otěhotněla v předchozím zaměstnání, uběhlo do doby nástupu do dalšího zam... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Volný čas věnujete především rodině. Uvědomujete si, že jste ji v poslední době poněkud zanedbávali, a rozhodnete se to napravit. Užijete si tak příjemný týden v pohodové atmosféře. Hádky se vám vyhnou obloukem a blízcí budou naprosto spokojen&iacut...

Více