Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Zlozvyky zdraví prospěšné

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

27.05.2020 | Zdraví a životní styl

Některé věci se prostě nesluší – alespoň ne do teď. Protože ode dneška můžete klidně bez špatného svědomí hlasitě dýchat nebo spát tak dlouho, jak budete chtít. Jak to? Protože je to dobré pro vaše zdraví!

Každý máme nějaký zlozvyk, o kterém víme, že bychom se ho měli raději zbavit. Jak se ale ukazuje, ne všechny naše zlozvyky musíme nutně potlačit. Následující tři mají podle posledních studií dokonce pozitivní vliv na vaše zdraví.

Hlasitý povzdech

Hlasitým povzdechem dáváme často najevo nudu, nebo je to znak momentálního uvolnění. Nicméně  pro druhé to nikdy není dobrý signál. A tak se snažíme ve společnosti druhých lidí, pokud možno hlasitě nevydechovat. Na základě aktuální studie časopisu „Nature“ ale působí hlasitý výdech pozitivně na zdraví vašich plic. Důvodem je, že hlubokým nádechem praskají plicní alveoly, čímž se zdvojnásobuje objem plic.

Žádná sprcha

Taky někdy máte v neděli tak lenivou náladu, že se nemůžete přemoci ani vstát z gauče, abyste šli do sprchy? Tak to vůbec ničemu nevadí. Dlouhá, horká sprcha a příliš mnoho čisticích prostředků totiž ničí naši přirozenou ochrannou vrstvu kůže, která na jedné straně pokožku zásobuje dostatečnou vlhkostí a na druhé straně chrání proti vnějším bakteriím. Dermatologové proto doporučují, sprchovat se maximálně 10 minut ne příliš horkou, spíše vlažnou vodou.

Dlouhý spánek

Kdo spí dlouho, má často pověst lenocha. Ale výsledky nové studie univerzity v Mnichově ukazují, že lidé, kteří si každý den nastavují budík, mají tendenci trpět nadváhou až třikrát tolik, než ti, co se budí podle vnitřních hodin. Čím častěji se totiž řídíte podle nastaveného budíku, tím více vypadávají vaše vnitřní hodiny z rovnováhy. Nedostatek spánku navíc zapříčiňuje nejen zpomalení látkové výměny, ale navíc budete mít mnohem častější hladové ataky.  

Malé množství alkoholu není až tak škodlivé

Kuřecí prsa se slaninou

Kuřecí prsa se slaninou

7 hlasů
50min 685 kJ 150 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Gnocchi se šalvějovým máslem

15 hlasů
30min 1086kJ 60 Kč

Recept rychlý bezmasý oběd nebo večeři.

Kuřecí polévka s koriandrem

0 hlasů
1h a 20min 179kJ 140 Kč

Kuřecí polévka s koriandrem a zelenou kari pastou.

Poradny

Jsem bez práce, ale nenahlásila jsem se na pojišťovně

Dobrý den, Jano,pokud jste po celou dobu (od 1.4.2020) byla v evidenci ÚP, doručte co nejdřív Vaš... Více

Mám nárok na PPM po konci rodičovské dovolené?

Dobrý den,na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) budete mít nárok v obou případech... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

V zaměstnání přijde vaše velká chvíle. Proto mějte oči na stopkách a nedovolte, aby vám jedinečná příležitost unikla. Nejenom, že se můžete skvěle zviditelnit, ale také se vám podaří získat spoustu cenných zkušeností, které se b...

Více