Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Skořice umí regulovat hladinu krevního cukru

Se zarděním přiznává, že ulítá na "Růžovce" a Ulici. Nesnáší přetvářku a faleš. Potají ujídá redakční bonbóny.

Zobrazit další články autorky

02.08.2020 | Zdraví a životní styl

Lidé konzumující pravidelně a ve větším množství skořici, trpí diabetem typu 2 méně často. Je to kvůli látkám obsaženým v kůře skořicovníku. Tyto sloučeniny totiž efektivně omezují kolísání hladiny glukózy v krvi, a především vysokou hladinu krevního cukru. Zlepšují také citlivost buněk vůči inzulínu, který snižuje hladinu glukózy v krvi a řídí její ukládání do tukových zásob. Vědci z Massachusetts prokázali, že konzumace většího množství skořice v pravidelném režimu po dobu tří měsíců zlepší zdravotní stav osob, které jsou těsně před vypuknutím diabetu typu 2.

„Z našeho dvanáctitýdenního experimentu vyplývá, že přidání skořice do jídelníčku má pozitivní vliv na udržování vyrovnané hladiny krevního cukru u prediabetických osob. Tyto závěry poskytují odůvodnění pro další déle vedené a také rozsáhlejší výzkumy, které solidními důkazy podloží, zda může být skořice skutečně prevencí diabetu typu 2,“ tvrdí doktor Giulio R. Romeo z Joslinova diabetologického centra v Bostonu.

V západní kultuře je diabetes typu 2 epidemií kvůli nezdravé stravě, přejídání, nedostatku pohybu, znečištěnému životnímu prostředí a stresu.

Přínosy skořice

Skořice rovněž stimuluje trávicí trakt, uklidňuje nevolnosti, nadýmání, průjmy a koliky. Toto opojné koření vytváří zajímavé chutné nápoje, ale také ruší hlenotvorné vlastnosti mléka, proto je ideální do mléčných drinků. Dá se též kombinovat s dalšími bylinami, spolu s tymiánem a yzopem je velmi dobrým pomocníkem při léčbě nemocných průdušek, užívání s andělikou čínskou zase léčí nepravidelnou či bolestivou menstruaci. A co se stane, když si skořicový olej dáte do difuzéru?

Skořicový olej

Esenciální olej ze skořice je jedno z nejsilnějších antiseptik, které má silné antibakteriální, antivirové i antifungální vlastnosti. Dokáže léčit akutní infekce, jako je například zánět mandlí, ale i zánět močového měchýře. Spolehnout se na něj můžete i v případě kandidózy. Obsahuje eugenol, který působí jako anestetikum a lokálně pomáhá při bolesti hlavy, svalů, kloubů i zubů.

Skořice zevně

Věděli jste, že skořice je účinným pomocníkem v boji s celulitidou? Pokud k masáži nemáte vhodně koncentrovaný skořicový olej, můžete si připravit domácí zábal. Do dvou kelímků s bílým jogurtem přidejte lžíci olivového oleje, pět lžic skořice a lžíci mleté kávy. Naneste hmotu na postiženou část těla, zakryjte potravinovou fólií a nechte působit 30 minut. Ve sprše se ještě promasírujte, jelikož zábal účinkuje zároveň jako peeling. Poté se osprchujte.

Tučné konto skutečně přináší klidnější spánek

Pstruzi s koriandrem

Pstruzi s koriandrem

10 hlasů
1h a 50min 499 kJ 220 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Pstruzi na mandlích

11 hlasů
50min 949kJ 293 Kč

Rybí maso je velmi zdravé, proto bychom ho měli jíst č...

Dýně s brusinkovou nádivkou

5 hlasů
1h a 35min 608kJ 170 Kč

Plněné malé dýně.

Poradny

Mohu kombinovat dobu zaměstnání s péčí o dítě?

Dobrý den, Ivo,ano, pokud jste celou potřebnou dobu pojištění (12 měsíců) nezískala zaměstnáním, ... Více

Podal jsem pozdě žádost o ošetřovné, co mám dělat?

Dobrý den,podle výzvy zveřejěné na webových stránkách MPO bylo možné žádosti o ošetřovné za měsíc... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vše, co tento týden učiníte, uděláte ve prospěch svých blízkých. Zapomenete na vlastní sobecké zájmy a budete se snažit, aby se lidé, kteří jsou pro vás důležití, měli co nejlépe. A podaří se vám to. Buďte si jistí, že se...

Více