Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Návyky vedoucí ke zdravému močovému měchýři

14.09.2020 | Zdraví a životní styl

U člověka má objem cca 600 až 1 200 mililitrů a často čelí zánětům. Když nad ním nemáte kontrolu, negativně to ovlivňuje celý váš život. Jak se o močový měchýř starat? Mnohdy pomůže obyčejný deník!

Možná se vám to už stalo. Močová inkontinence, které se taky někdy říká stresová, představuje neschopnost zadržet moč, když je na měchýř vyvíjen fyzický tlak nebo psychický stres. Výsledkem jsou trapné historky plné mokrého oblečení a studu.

Nedobrovolný únik moči může mít vážný dopad na kvalitu života člověka. V očích ostatních je degradován a ponižován. Tento stav přitom podle statistik postihuje více než 200 milionů lidí na celém světě. A platí přitom, že se dvakrát častěji objevuje u žen, které se stydí za používání inkontinenčních vložek. I když na to neexistuje lék, lze přijmout určitá užitečná opatření. Které návyky zdraví močového měchýře podporují?

Posilování pánevního dna

Pánevní dno je sada svalů, které podporují pánevní orgány, včetně močového měchýře. Posilování by se mělo stát každodenním zvykem a součástí léčby inkontinence moči. Nejprve zatněte svaly na 2 vteřiny a následně je povolte alespoň na 10 vteřin. Čas, kdy svaly pánve zatnete, postupně prodlužujte až na 10 vteřin. Dělá vám problém jejich lokalizace? Použijte nějakou klinicky ověřenou speciální pomůcku, která se dá zakoupit i v leckterém erotickém obchodu. Tahle vaginální činka napraví ochablost pánevních orgánů, špatné držení těla a právě i inkontinenci.

Zdravé toaletní návyky

Potřebujete na toaletu, i když váš močový měchýř není plný. To taky není dobře. Toaletu používejte pouze tehdy, když to opravdu potřebujete. Pokud si zvyknete vyprazdňovat močový měchýř jen v těch nutnějších případech, vytrénujete ho k delší výdrži. A pozor, když už jdete na záchod, nikam nespěchejte, kalup a namáhání vyvíjí tlak na pánevní dno, čímž se svaly postupně ochabují. Nezapomeňte se také zcela vyprázdnit, aby v průběhu času nedošlo k infekci močového měchýře.

Deník

Ač to zní jako špatný vtip, deník močového měchýře je nesmírně užitečný, zejména pak pro lékaře, který díky němu lépe pochopí vaše návyky. Pište si ho i vy! Zaznamenávejte následující informace: v kolik hodin použijete toaletu, kolik tekutiny vyprodukujete (odhadem), popřípadě přidejte i seznam nápojů vypitých asi tak půl až hodinu před malou potřebou. Soustřeďte se i na to, zda došlo k úniku moči.

Správná inhalační technika zvyšuje účinnost léčby dýchací...

Kotlety na jablkách

Kotlety na jablkách

9 hlasů
1h a 5min 530 kJ 90 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Hovězí kebab

13 hlasů
45min 553kJ 145 Kč

Namísto klasických karbanátků vyzkoušejte blízkým východe...

Jahodový salát

16 hlasů
20min 153kJ 75 Kč

Zkuste tento salát, třeba jako nápaditý předkrm.

Poradny

Mohu požádat o výjimku kvůli výplatě dávek v poukázkách

Dobrý den,pokud během posledního roku pobíráte příspěvěk na živobytí déle než 6 měsíců, úřad prác... Více

Musím doložit příjmy přítele bez trvalého bydliště?

Dobrý den,samotná změna bytu nemusí být problém, záleží samozřejmě na tom, jak se oproti původním... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více