Skrytí záškodníci pro váš imunitní systém

Snažíte se spát osm hodin denně. V zájmu zesílené imunity se ještě otužujete, užíváte vitaminy a nepodceňujete ani pravidelný pohyb. I když jde o dobrý plán, nemusí vás to spasit. Kamenem úrazu může být nevhodná kosmetika i náklonnost k bagetám. A co s tím mají společného vaši přátelé?

Silný imunitní systém je základem pevného zdraví i dobré psychické kondice. Jste přesvědčení o tom, že tomu svému nijak neubližujete? Že si ho hýčkáte s tou největší péčí? Možná vás vyvedeme z omylu. Co všechno oslabuje obranyschopnost a tím pádem i odolnost?

Zkrášlovací arzenál jako zlo

Podkladové báze, make-upy, korektory, rtěnky i řasenky používá převážná většina žen. Podle americké výživové specialistky a autorky knih o zdraví Frances Sheridan Goulart však není kosmetika jako kosmetika. Některé produkty, včetně těch výše zmíněných, mohou obsahovat toxické sloučeniny – kupříkladu sodium lauryl. A to není dobrá zpráva především pro imunitu, neboť tyto látky nedokáže rozkládat. Toxiny tedy proniknou skrz obranný systém a sníží jeho účinnost. Právě proto zmíněná specialistka doporučuje spíše kosmetiku na přírodní bázi. Obecně platí, že čím méně složek zkrášlující přípravky mají, tím jsou bezpečnější.

I láska k pečivu se může vymstít

Křupavé bagety z pekárny na rohu. Nebo nadýchané koblihy i domácí koláče – to všechno vypadá úžasně a ještě lépe chutná. Že by ale složení těchto výrobků bylo nějakou hitparádou, to se rozhodně říct nedá. Pravděpodobně tušíte, že největším úskalím bude bílá mouka, která se ovšem nedává do souvislosti jenom s kily navíc a prudkými výkyvy nálad. Americká lékařka a spisovatelka Susan Blum zastává názor, že konzumace bílé mouky také oslabuje buňky, které jsou pro boj s nemocemi naprosto nezbytné.

Jste tak trochu samotář

Člověk je od přírody společenský tvor a samota mu ani trochu nesvědčí. Myslí si to i americký psycholog Sheldon Cohen, jehož působištěm je Carnegie Mellon University v Pensylvánii. Ten navíc poukazuje na to, že osamělí lidé zpravidla bývají méně odolní vůči stresu, což se negativně podepisuje i na jejich obranyschopnosti. No vida, kdy jste naposledy pozvali své přátele na kávu nebo večeři?


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Vaše pověstná houževnatost vám málokdy dovolí sejít z cesty, kterou jste sami pro sebe vymysleli a jíž jste odhodláni se držet. Jenže tento týden se vám takováto strategie nemusí právě vyplatit... Vaše okolí vás spíš bude mít tendenci vnímat jako tvrdohlavého člověka, který není přístupný argumentům či názorům jiných. Sami víte, že tak to není, ... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

140 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
1 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
137 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat