Suchý leden vám přinese jen samé výhody

Štíhlejší postava, výrazně pomalejší tvorba vrásek nebo paměť, která na nic nezapomene. Že byste si něco takového nechali líbit? Vydejte se cestou lednové abstinence!

Výhody pro fyzické i psychické zdraví. Ty vám může přinést měsíc bez alkoholu. Ano, suchý leden je opět tu! Tato výzva je populární především v Británii, kde se jí každoročně účastní několik milionů lidí. A že to vůbec není špatná iniciativa, to potvrzují i odborníci. Co se stane s vaším tělem, když mu dopřejete abstinenci?

Hezčí pleť, na níž je radost pohledět

Poznatky britské studie Sussexské univerzity sdělují, že každý druhý jedinec, který se po dobu 30 dní nedotkne alkoholu, registruje nejen příval energie, ale i zlepšení kvality pokožky. Třeba dermatoložka Elisabeth Berrissoul to vysvětluje tím, že „metla lidstva“ působí jako silné diuretikum, proto značně přispívá k matnému vzhledu pleti, snížení její elasticity i tvorbě vrásek, a to zejména kolem očí.

Kvalitnější spánek a ranní vitalita

Pokud si místo sklenky vína či piva dáte obyčejnou vodu, můžete se také výborně vyspat a ráno sršet dobrou náladou. Alkohol jako takový narušuje celý odpočinkový cyklus tím, že zvyšuje tepovou frekvenci zhruba o devět tepů za minutu, což drží nervový systém v jakési pohotovosti. Jeho konzumace taktéž oddaluje REM fázi spánku, jež je pro organismus naprosto zásadní.

Štíhlejší křivky, po nichž toužíte

Oželte drink a k zasycení vám budou stačit mnohem menší porce. Takové tvrzení vyplynulo pro změnu z amerického výzkumu. V jeho závěrech se píše, že po panáčku „něčeho ostřejšího“ je člověk citlivější na pachy linoucí se z jídla. To vede k silnější touze po dalším a dalším soustu. A protože etanol odbourává i zábrany, je jasné, že si s dietou dvakrát nerozumí.

Bystré přemýšlení i paměť, která se nemýlí

To, že mají alkoholické nápoje dopad na kognitivní funkce, se ví už dávno. Experti neustále zdůrazňují, že ti, kteří se jich vzdají, zpravidla mívají bystřejší myšlení a rychleji se rozhodují. Rovněž je méně často postihují výpadky paměti. Zní to argument, který vás nad suchým lednem přiměje alespoň uvažovat?


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Následující dny poznáte, že co si neuděláte sami, nebude odvedeno dobře. A i když vám tím rozhodně naroste sebevědomí (což už nějakou dobu potřebujete), neuzavírejte se před svým okolím! Neodmítejte rady kolegů a rodinných příslušníků, nepohrdejte pravidly. Pamatujte, že v roli „neúspěšných“ se můžete ocitnout až příliš snadno. Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

3 Příspěvků
Poslední příspěvek 16:12
137 Příspěvků
Poslední příspěvek 16:06

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat