Ruce jsou opravdovým rájem virů

Mezi zlozvyky mnoha lidí patří i časté dotýkání obličeje rukou. Podle studií si průměrně na obličej saháme až 20x za den. A vzhledem k tomu, že rukama se během hodiny dotkneme spousty věcí, tak především v době pandemie je důležité je více hlídat. Nejen jejich čistotu, ale i pohyby. Viry totiž mohou snadno přes ústa nebo oči infikovat tělo. Nutné je proto ruce dobře chránit, a zároveň zkusit zbytečné doteky tváře co nejvíce potlačit. Poradíme, jak na to.

Ruce patří přímo k „semeništi“ mikrobů. A není se čemu divit, protože jsou hlavním kontaktním „kanálem“ našeho těla. A ulpět na nich nemusejí jen v současnosti všude skloňované viry nemoci covid-19, ale i další bakterie a nečistoty, které mohou nejen přivolat různá onemocnění, ale i zhoršit kvalitu naší pleti. Především pokud máme aknózní pokožku. I když nosíme poctivě respirátor, tak ruce je důležité chránit. Respirátory i roušky doma sundáváme a můžeme si pak přes ruce snadno do těla zanést viry a mikroby. Nezapomeňte proto stejně poctivě, jako si chráníte ústa a nos, chránit i své ruce. 

Nezapomínejte dezinfikovat kohoutky

Základem je samozřejmě poctivé mytí.  Zkuste při mytí rukou vydržet alespoň 40 vteřin. Nejprve si ruce důkladně namydlete antibakteriálním mýdlem a krouživými pohyby naneste. Nezapomeňte i na hřeby rukou a na prostory mezi prsty, kde se často drží nečistota. Ruce pak důkladně propláchněte pod tekoucí vodou. A utřete nejlépe jednorázovými utěrkami. Doma si pořiďte pro každého člena rodiny speciální ručník na ruce, který perte nejlépe každý den v programu na 90 stupňů.  Důležité je také pravidelně dezinfikovat kohoutky či baterii u umyvadla, kterých se často dotýkáme před dezinfekcí rukou.

Rukavice, nejen módní doplněk

Stejně jako si chráníme venku ústa a nos, tak je dobré chránit i ruce. Především pokud se bojíte jakékoli virové nákazy. „Ideální a ekologickou volbou jsou opakovaně pratelné rukavice. Ty poskytují ochranu při běžných činnostech, jako je nakupování, jízda v MHD, sportu a dalších, kde existuje riziko přenosu nákazy dotykem. V současné době jsou na trhu produkty, které jsou vyrobeny z virucidního materiálu. Ten umí efektivně ničit veškeré bakterie a viry při střetu s povrchem. Navíc díky jejich prodyšnosti se hodí i do jarního počasí či na sport,“ říká odborník na virucidní materiály spoluzakladatel značky CUBEprotect Miroslav Pigan. Rukavice noste nejen při běžných činnostech, jako je nákup, ale jsou vhodné i na sport.

Antistresové pomůcky do ruky

V ochraně našeho zdraví je samozřejmě důležité eliminovat i již zmíněný nešvar, a to časté sahání rukama na obličej. Jedná se ale o reflex, který nemusíme ani vnímat. Zkuste pro začátek více zaměstnat své ruce. Můžete si třeba udělat korálkový náramek a dotýkat se prsty korálků. Tím výrazně zmírníte doteky na tváře. Dobrým pomocníkem je i kapesníček. Pokud cítíte, že se chcete například poškrábat obličej, tak si do dlaní vezměte kapesníček.  Na trhu je také spousta antistresových pomůcek, určených přímo pro zaměstnání rukou. Velmi pomáhá také aromatický krém. Jakmile se ruce budou blížit k obličeji, tak ucítíte jeho intenzivní vůni a uvědomíte si, že byste v tomto pohybu měli přestat. Při sezení u stolu si také nepodpírejte bradu.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Přestaňte se vyhýbat plánování vlastní budoucnosti! Tento týden bude pro přemýšlení o tom, kam vlastně směřujete (a kam byste směřovat chtěli), naprosto ideální. Budete mít dostatek prostoru i času, abyste si urovnali myšlenky a touhy, abyste zhodnotili vše, čeho jste zatím dosáhli a čeho ještě dosáhnout můžete. Nestanovujte si žádné limity, dov... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

9 Příspěvků
Poslední příspěvek 8:11
19 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat