Slunečních brýlí se nevzdávejte ani na podzim

Když odcházíte z bytu, zřejmě si namažete rty balzámem, aby je nevlídné počasí náhodou nevysušilo. Jenže co vaše oči, jak chráníte je? I na podzim potřebují sluneční brýle! Nebo se snad chcete dočkat zhoršeného vidění, palčivých bolestí hlavy a hlubokých vrásek?

Chladnější počasí a krátké dny – to je podzim „jako malovaný“. Máte pocit, že když už není tak hezky, sluneční brýle nejsou potřeba? Špatná úvaha, kvůli které vaše oči nesmírně trpí! Proč je jejich ochrana právě teď důležitější než kdy jindy?

Riziko, kterému jste blíž

V podzimním období je slunce na obloze níže. Je to problém? Když se nad tím zamyslíte, tak ano. A rozhodně ne malý. Kvůli jeho aktuálnímu umístění má mnohem přímější cestu k vašim očím, tudíž se vliv škodlivého UV záření několikanásobně zvyšuje. To se nemusí obejít bez následků…

Vítr jako nepřítel

Čeho dalšího se teď venku můžete dočkat? Kromě odlišné sluneční polohy čelíte i menší vlhkosti. V potaz se musí vzít také vánek, který nabývá na síle a není právě nejpříjemnější. Kombinace obou zmíněných faktorů oči pořádně vysušuje a celkově namáhá. Ztráta drahocenné vlhkosti zhoršuje vidění a co hůř, se sníženou schopností zaostření a neustálým „mhouřením“ přicházejí i bolesti hlavy. Tedy alespoň tak aktuální situaci hodnotí lékaři.

Nestárněte rychleji, když nemusíte

„Sluneční brýle nejsou jen módním doplňkem, mají i své zdravotní výhody, protože chrání čočku, rohovku i sítnici před nevratným poškozením, které může v některých případech skončit i ztrátou zraku,“ vysvětluje italský oftalmolog Elliot Levine. Ten také dodává, že pokožka okolo očních víček je nejtenčí z celého obličeje a tudíž i nejnáchylnější k rychlejšímu stárnutí. Brýle, které nebudete odkládat ani podzim, v podstatě fungují jako prevence tvorby vrásek a jemných linií. A nemluvě o tom, že vám budou slušet za každého počasí! A vůbec, nechtělo by to nějaký kousek? Využít teď můžete slevy, koneckonců, je přece „po sezoně“.

Zdroje: revantoptics.com, piedmont.org, https://baliwoodsunglasses.com/pages/5-reasons-why-you-should-wear-sunglasses-more-oftenSledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Tip na oběd

Více tipů

Nudle Hoisin

(3 hlasů)

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Nejistotu nemáte rádi, přesto si jí tento týden užijete víc než dost. Možná je to proto, že se příliš upínáte ke svým plánům. Pamatujte, že ani ty nejpečlivěji připravené nemusejí vyjít, zvláště pokud nezáleží pouz... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

1 Příspěvků
Poslední příspěvek 13:27
2 Příspěvků
Poslední příspěvek 13:15

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat