Čistota dámských podprsenek pod lupou

Tak dlouho budete nosit podprsenku, až se pokožka vzbouří. Tak nějak by se dalo parafrázovat známé rčení o utrženém uchu. Jak často perete svoje podprsenky vy?

Samozřejmě není nutné prát podprsenku pokaždé, když si ji oblečete. Ale příliš svobodomyslné by praní také být nemělo. Protože to, co se děje, když je doba mezi praním příliš dlouhá, vůbec není hezké…

Ale jak dlouho je vlastně dlouho? No alespoň jednou týdně byste podprsenky vyprat měly. Samozřejmě přesná doba souvisí také s tím, do jaké míry je podprsenka ještě čistá nebo už špinavá. Například podprsenku, kterou nosíte na sport, většinou vyperete hned po cvičení, protože je propocená. U běžně nošených podprsenek je optimální je vyprat, jakmile jste ji nosily třikrát.

A pak nastanou ty případy, kdy si ji nutně musíte vzít, i když by už měla skončit v prádle – takové to „ještě naposledy“ – ale pak se v ní jednoho dne už necítíte dobře. Opravdu chcete vědět, co se děje v podprsence, když praní odsouváte?

Oděrky tam, kde je mít nechcete

Pokud si dáváte se změnou nebo vypráním podprsenky načas, pochopíte, proč si maratonoví běžci bradavky na závody raději přelepují. Jakmile se totiž mezi prádlem a citlivou pokožkou nahromadí příliš vlhkosti, dojde k efektu tření. A tak při každém kroku a každém pohybu budete mít pocit, že vás někdo lechtá na bradavkách šmirglpapírem. To chcete?

Zanícená kůže

Ovšem rozedraná pokožka není rozhodně jediný problém, který vás bude trápit. V podprsence se časem nahromadí, tak jako v každém spodním prádle, pot a bakterie. A bakterie mají z teplých, vlhkých, rozdrásaných partií velikou radost, takže se tam pěkně usadí jako na gauči v obýváku. A hlavně pod prsy to pak může hodně bolet – tady totiž hrozí dokonce plíseň. Pak je potřeba podprsenky prát častěji na alespoň 60 stupňů, a ještě použít dezinfekční prostředek.

Budete mít akné – a nebude na obličeji

Že to do teď byla pohoda? Tak dávejte pozor! Záněty se mohou totiž stupňovat. A speciálně u sportovního prádla, které se při sportu o vaši kůži dřou až příliš, hrozí, že se na pokožce objeví vyrážka. A pupínky na ramenou a hrudníku vám náladu zkazí na pěkně dlouho. Pokud se potíte hodně, pomoct může bavlněná podprsenka.

Jedna skvrna vedle druhé

Asi každý už poznal problém s tričkem a používáním deodorantů – žluté skvrny v podpaží. A ani u podprsenek tomu není jinak! Čím déle je nosíte, tím viditelnější jsou skvrny. Problém by se dal teoreticky obejít, když byste přestaly používat deodorant. Ale pokud jste ten typ, co si nepere podprsenky příliš často, vzdát se ještě deodorantu nedoporučujeme…

Co to tady …

Ano, řekněme si to upřímně – tak jako každé jiné oblečení, i podprsenka prostě jednoho dne začne smrdět. To můžete sice diskrétně překrývat parfémem, ale úplně se zápachu nezbavíte. A protože se o podprsenku většinou otírá i další oblečení, přenese se zápach docela rychle i na to. To už vám šarmantní úsměv stačit nebude – až se budou ostatní rozhlížet a odsedávat si od vás, je už definitivně pozdě.

Proto: Raději ji noste třikrát až čtyřikrát a pak vyperte. Koneckonců je to přece spodní prádlo a ponožky nebo kalhotky asi taky nenosíte celý týden stejné…

Zdroj: názory autora, https://www.bustle.com/articles/186447-9-tips-for-cleaning-sweat-off-of-your-bra-according-to-lingerie-experts, https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/tips/a32516/how-often-to-wash-bra/Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Vaše pohostinnost je až neuvěřitelná. Pro své blízké a přátele byste tento týden udělali první poslední. A můžete si být jisti, že si vaší ochoty a laskavosti všimnou! Dočkáte se proto mnoha pochval a ocenění. To bude působit jako pohlazen&ia... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

8 Příspěvků
Poslední příspěvek 0:10
33 Příspěvků
Poslední příspěvek 0:10
52 Příspěvků
Poslední příspěvek 0:10

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat