Zase přichází terapeutický čas zahradničení

Volá vás vaše zahrada! Vyslyšíte ji? Potřebuje trochu lásky a péče, aby vám v nadcházející sezoně mohla dělat samou radost. A nejen to. Věřili byste tomu, že dokáže prodloužit i vaši existenci na tomto světě?

Někteří nadšenci svou zahradu na příchod jara začínají připravovat už koncem února. Hned, jak půda rozmrzne, se s chutí vrhají na její důkladné prokypření. Věnují se i prořezávání stromů a jejich postřiku proti škůdcům. Také je třeba nachystat fóliovník a kompost! Práce je to habaděj. Moc se vám do toho nechce? Čím dříve začnete, tím vyššího věku se možná dožijete. No vážně!

Pojďme se zašpinit, přátelé!

Zahradničení je rutinní činnost. Ale zároveň skvělá forma cvičení s přidanými terapeutickými bonusy. Nejde jen o to, že obnoví vaše pouto s přírodou, díky ní si i duševně odpočinete od každodenního shonu. Pokud jde o její konkrétnější výhody, odborníci zmiňují především prevenci duševních chorob, jako jsou deprese, bipolární poruchy, fobie a neurózy. Jakákoli úprava vlastního kousku opečovávaného pozemku rovněž zlepšuje činnost kardiovaskulárního systému, zvyšuje kapacitu plic, reguluje cholesterol a normalizuje krevní tlak. Nemluvě o množství spálených kalorií! Suma sumárum jde o skutečně léčivou aktivitu, která ve své podstatě podporuje i životní prostředí, tedy pokud se budete držet správných ekologických postupů. Ovšem odměn je tu víc. Sáhnete po motyčce a odstraňovači plevele ještě dnes? Není na co čekat…

Tajemství dlouhého a šťastného života

Poznatky rozsáhlé americké studie publikované v magazínu The Journal of Research in Nursing si zahradničení spojují s dlouhověkostí. Její autoři došli k přesvědčení, že zajišťuje psychickou a fyzickou rehabilitaci, která podstatně omezuje pravděpodobnost rozvoje četných chronických chorob. Mezi ně patří kupříkladu arteriální hypertenze, diabetes, osteoporóza nebo rakovina. Ve vědeckých kruzích se tedy nepochybuje o tom, že práce na zahradě prospívá ve všech směrech.

Zdroje: top10homeremedies.com, lww.com/jnr-twna/Fulltext/2015/09000/Effects_of_Horticultural_Therapy_on_Psychosocial.3.aspx,Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Tip na večeři

Více tipů

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden budete mít pocit, že musíte ve svém okolí něco změnit, abyste se zase cítili sami sebou. I kdyby to měla být úplná maličkost, nebudete mít klid, dokud se k této změně neodhodláte. Nenechte se odradit nepochopením svých nejbližš&ia... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat