Spánek je skutečným elixírem mládí

Chcete si za jediný den, respektive noc, vylepšit kvalitu pleti? Spěte o hodinu déle! Když prodloužený noční odpočinek budete praktikovat týden, vaše okolí vás možná ani nepozná!

Všechny ty pleťové masky a krémy, pravidelné návštěvy v kosmetickém salonu, babské rady, lektvary a exfoliační zlepšováky. Pro mladistvý vzhled se toho snažíme dělat opravdu hodně. Co když je ale tajemství nestárnoucí vizáže v něčem úplně jiném a naprosto jednoduchém? Světe, div se. Klíčem je pyžamo!

Budíky posunout!

Pokud jde o nejúčinnější kosmetickou rutinu, spánek se dá skutečně přirovnat k fontáně mládí. Tělo se během něho zotavuje a regeneruje, což vede k dlouhému seznamu výhod nejen pro zdraví, ale i zevnějšek. A teď přijde to hlavní překvapení. Dopřejte si hodinu nočního odpočinku navíc a zlepšení zaregistrujete už za jediný den. Budete-li v tomto režimu pokračovat další týden, viditelných změn si všimne i vaše okolí (1). Na jakém principu tahle medicína funguje?

Kolagenu není nikdy dost

Zatímco se nacházíte v říši snů, kůže vytváří nový a nový kolagen, je to přirozená součást procesu opravy. Čím více kolagenu máte, tím je vaše pokožka plnější, pružnější, jemnější a zářivější (2). A o to přece jde!

Lesk a šmrnc hned po ránu

Při spánkové deprivaci, zejména té dlouhodobé, se člověk probouzí nejen s únavou, ale i mdlým a popelavým vzhledem. Nedostatek spánku způsobuje snížení průtoku krve, čímž pleť zmatní a přijdete o ty atraktivní růžové a lesklé tváře (3). Co ještě se musí vzít v potaz?

Žádné kruhy pod očima!

Když nebudete spát dostatečně dlouhou dobu, budete mít opuchlé oči orámované tmavými kruhy. Nelze se tomu vyhnout. Dobrou prevencí je nejen alespoň těch osm omílaných hodin v peřinách, ale i vyvýšená poloha hlavy (3). Bude to asi chtít polštář navíc…

Zdroje: (1) www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3902880/, (2) www.pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33742704/, (3) www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK547676/


Celkem 2 komentářů


Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Tip na večeři

Více tipů

Kuřecí stehna na pivu

(3 hlasů)

Kuře s cuketou

(4 hlasů)

Játra dušená s paprikami

(5 hlasů)

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Nejistotu nemáte rádi, přesto si jí tento týden užijete víc než dost. Možná je to proto, že se příliš upínáte ke svým plánům. Pamatujte, že ani ty nejpečlivěji připravené nemusejí vyjít, zvláště pokud nezáleží pouz... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

1 Příspěvků
Poslední příspěvek 21:16
113 Příspěvků
Poslední příspěvek 21:15
174 Příspěvků
Poslední příspěvek 21:14

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat