Diskuse na téma Jak docílit, aby si děti sami čistily zoubky a ještě z toho měly zábavu?

25. 03. 2017 | Předškoláček

Čištění zubů nepatří mezi oblíbené činnosti. Můj syn je u vytržení z aplikace, která využívá klasické zábavní prvky a vede děti krok po kroku k cíli – čistým zubům a získání odměny. Aplikaci Super Zoubek vytvořila ERGO pojišťovna ve spolupráci se Zdravotní pojišťovnou ministerstva vnitra. Hrou provází virtuální mistr v čištění zoubků (kovboj, víla nebo včelka), který nejprve ukáže správný postup čištění na návodném videu. Následuje skutečná hra, v níž jde o odstranění příšerek, které se na zubech usídlily. Aplikace je zdarma ke stažení na www.superzoubek.cz ve verzi pro Android a iOS. Dítě si telefon nastaví tak, aby přední kamera snímala pohyb kartáčku a zároveň ukazovala, kde se postupně objevují příšerky, které je třeba vyčistit. Vše probíhá v jasném pořadí a dítě si tak nenásilnou formou vštěpuje správný návyk čištění. Hra končí po uplynutí 3 minut signálem a udělením hvězdičky. Cílem je získat 5 hvězdiček, za které se odemkne nová odměna ve formě obrázku a zvuku. Dítě se tak může „pročistit“ k lepším odměnám. Součástí aplikace je i krátké shrnutí zásad správné péče o zuby, což je pro mne jako pro rodiče fajn návod, je tam i pár zajímavých informací.

Silva 23.02.2018

Moje děti si zoubky čistí rádi,teď jsem jim koupila tuhle pastu s dávkovačem a pro děti je to ještě větší zábava :-) https://www.herbadent.cz/akce/2x-herbadent-kids-detska-zubni-pasta-s-fluoridem-75g-davkovac-zubni-pasty-zdarma/

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden bude pro tebe zvláště silný v oblasti tvé kreativity a emocionálního výrazu. Soustřeď se na sebeobjevování a nauč se ocenit své vlastní umělecké schopnosti, i když se ti zdají méně zkušené než ostatních. Buď s... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

88 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
140 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat