Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Rozhazovač, nebo šetřílek? Které znamení má čuch na peníze?

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

9. 1. 2017 | Zábava

Blíženci jsou největší šetřílci, Býci rádi investují a Berani jsou nejopatrnější. A jak přistupuje k penězům vaše znamení?

Taje a specifika každého znamení zvěrokruhu neobsahují jen informace o našich vlastnostech či milostných vztazích, ale také o tom, jak to máme s penězi. Jsou to jen obecné tendence, nebo se tomu dá věřit? Statistiky bank a spořitelen přinášejí fakta, a tedy i důkazy o tom, jak to jednotlivá znamení s penězi mají.

Konzervativní Býci

Hodně blízký vztah k penězům a ke všemu, co se jich týká, mají Býci. Jsou spolehliví a konzervativní, ale i přesto rádi objevují nové technologie. Oproti jiným znamením nejvíce využívají například smartbanking.

„Lidé narození na konci dubna a v květnu, tedy ve znamení Býka, mají podle našich dat velmi zdravý vztah k penězům – znají jejich hodnotu a umí s nimi zacházet. Tito klienti se nejčastěji pouští do investic, ale zbytečně neriskují. Například jsou nejvíce obezřetní v používání přečerpání na běžném účtu,“ komentuje Pavla Hávová, tisková mluvčí ČSOB.

Kdo využívá kontokorent?

Naopak lidé narození ve znamení Panny využívají možnost kontokorentu, tedy přečerpání na běžném účtu, nejvíce. Právě na jejich účtech jsou totiž na konci měsíce záporné zůstatky v průměru největší. „Když se na zůstatky na účtech podíváme z druhé strany, zjistíme, že Střelci mají rádi k dispozici volné prostředky, a tak jsou jejich kladné zůstatky na běžných účtech nejvyšší,“ říká Pavla Hávová.

Ve středu se pohybují Lvi. Ti do záporných čísel nejdou, tedy kontokorent příliš nevyužívají, ale na konci každého měsíce mají průměrně na svých účtech nejmenší kladný zůstatek. Tento fakt také zřejmě souvisí s tím, že lvi se nejméně pouštějí do investic.

Ležérní Štíři

Z dostupných dat ČSOB a Ery počtovní spořitelny dále vyplynulo, že největší zastoupení mají klienti narozeni ve znamení Býka a Berana. Právě jim patří i další primát. Jsou totiž ti nejvěrnější. „Berani jsou našimi klienty v průměru nejdelší dobu,“ potvrzuje Pavla Hávová. Berani tedy nemají příliš v lásce změny a jsou také velmi opatrní. Mají rádi pokryta životní rizika, a tak mají uzavřeno relativně nejvíce životních pojištění.

Štíři naopak k tomuto produktu přistupují ležérněji a jejich připojištění je nejnižší. Úplně stejně je tomu tak i v případě pojištění vozidel. Lidé narození v období od 24. října do 21. prosince, tedy Štíři a Střelci, patří podle dat k nejméně častým klientům banky.

Kdo vládne kreditkám?

Nejvíce běžných bankovních účtů mají otevřeni ti, co se narodili ve znamení Ryb. Tito klienti také nejvíce řeší bydlení přes hypotéku. Naopak relativně nejméně hypoték mají Raci, kteří také utratí v průměru nejmenší obnos peněz z kreditních karet a spolu s Vodnáři mají také nejnižší úspory na spořicích účtech.

Kreditní karty nejvíce využívají lidé narození ve znamení Vah. Nejvíce spořiví lidé jsou narozeni ve znamení Blížence. Právě oni totiž mají otevřeno nejvíce spořicích účtů a mají na nich největší objem peněz. Ve valutách si nejvíce libují Kozorozi, kteří mají v bankách vedeno nejvíce běžných účtů v cizích měnách. Nejsou ale příliš velkými experimentátory a jejich postoj k novým technologiím je spíše opatrný. Třeba smartbanking používají Kozorozi nejméně.

Testováno na tátovi: Vánoční zázrak

Telecí játra s cibulí

Telecí játra s cibulí

9 hlasů
30min 426 kJ 130 Kč

Nejčtenější články

TESTOVÁNÍ: Trápí vás pupínky i v dospělosti? Víme, jak na to

TESTOVÁNÍ: Trápí vás pupínky i v dospělosti? Ví...

Rostliny pro začátečníky? Tyhle nezničíte

Rostliny pro začátečníky? Tyhle nezničíte

Chřipka či nachlazení: Jak chránit sebe i své děti?

Chřipka či nachlazení: Jak chránit sebe i své d...

Nicole Kidman před dětmi skrývá sexuální život, aby zůstaly co nejdéle nevinné

Nicole Kidman před dětmi skrývá sexuální život,...

Elektronické cigarety mají zhoubný vliv na mužskou plodnost

Elektronické cigarety mají zhoubný vliv na mužs...

4 důvody, proč neseknout s dietou, i když občas mlsáte

4 důvody, proč neseknout s dietou, i když občas...

Tip na oběd

Těstoviny linguine s línem

22 hlasů
30min 753kJ 145 Kč

Těstoviny se v Itálii jedí obvykle jako předkrm. Ital ...

Pečené vepřové koleno

16 hlasů
2h a 20min 1108kJ 155 Kč

Recept na pečené vepřové koleno s pivem.

Poradny

Může žena čerpat RP, jehož výši zvolí otec dítěte?

Dobrý den,začnu od konce Vašeho dotazu: při dodržení podmínky, že dítě navštěvuje mateřskou školu... Více

Z jakých příjmů a za jaké období se počítá podpora z ÚP

Dobrý den,pro nárok na podporu v nezaměstnanosti je zapotřebí získat během posledních dvou let př... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Obvykle se nejvíce zabýváte sami sebou a svými problémy, co takhle tentokrát pomoci jinému? Prokažte svoji velkorysost a dobré srdce tím, že vyslechnete přítele v nouzi. Kromě toho, že mu zpovědí velice ulevíte, budete mu moci posloužit cennou radou.

Více