Dřevostavba: Rychlé a levné bydlení

23.05.2011 | Bydlení a design

Dřevostavby v České republice jsou na vzestupu. Důvodem je větší poptávka po energeticky nenáročných a ekologických stavbách, ale také po levných a variabilních řešeních. Určitou roli navíc hrají také celoevropské tlaky, zapříčiněné zejména zaváděnou směrnicí 2010/31/EU, která řeší energetickou náročnost nově stavěných domů.

Právě na tento stav reaguje společnost Europanel, s.r.o., specializující se na výrobu stavebního systému pro výstavbu rodinných domů a dalších objektů pomocí technologie sendvičových panelů SIP, která představila novou koncepci bydlení v rodinném domě s revolučně řešeným domácím jádrem.
Nově představený rodinný dům Natura Space je odpovědí na poptávku po cenově dostupných, rychle sestavitelných domech, které jsou z podstaty nízkoenergetické. Využívá moderních stavebních systémů. Stavba je řešena kompletně bez mokrých procesů včetně základové desky. Dům je založen nad úrovní terénu na zemních vrutech.

„Naším cílem bylo vytvořit koncepci jednočlenné nebo dvoučlenné domácnosti, která ovšem umožní své další rozšíření i pro větší rodiny,“ uvádí Roman Kubr, ředitel společnosti Europanel. „Zvolené technologie jsou levné a umožňují modulární rozšíření domu podle potřeb.“

Největší pozornost si však zaslouží revolučně řešené jádro domu Natura Space. Společnost Europanel totiž uvedla koncept prefabrikovaného jádra, které se nainstaluje ihned v prvních fázích výstavby domu. Toto jádro je jakýmsi technickým centrem, do kterého jsou směřovány veškeré sítě – tedy elektřina, voda nebo kanalizace centrem.

Součástí jádra je koupelna s toaletou, je zde umístěn bojler a pračka, z vnější strany je na jádro ukotvena kuchyňská deska. Jádro zároveň slouží pro výstup do nadzemního podlaží, neboť „střecha“ jádra může sloužit k umístění ložnice nebo pracovny.
Instalace prefabrikovaného jádra zkrátila dobu výstavby domu v řádu týdnů.

Při tvorbě jádra společnost Europanel spolupracovala s tandemem architektů Roman Vrtiška – Vladimír Žák. Ti si dokázali s malým prostorem poradit v duchu současných trendů. Plochu jádra dokázali opticky zvětšit pomocí aplikovaných materiálů, zároveň pak zvýšili jeho praktičnost chytrým umístěním úložných prostor – komory pod schody, šuplíků do jednotlivých schodových stupňů. Konkrétní dotvoření jádra pak zajistila společnost INDECO, specializující se na výrobu skříní a kuchyní na míru. Zajistila vnitřní podobu jádra, instalaci úložných prostor, ale také kuchyně, která vychází z její vlastní modelové řady INDECO kuchyně S.

Celý koncept domu včetně funkčního jádra byl představen na veletrhu Dřevostavby 2011 na pražském Výstavišti.


Celkem 0 komentářů

Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Následující dny poznáte, že co si neuděláte sami, nebude odvedeno dobře. A i když vám tím rozhodně naroste sebevědomí (což už nějakou dobu potřebujete), neuzavírejte se před svým okolím! Neodmítejte rady kolegů a rodinných příslušníků, nepohrdejte pravidly. Pamatujte, že v roli „neúspěšných“ se můžete ocitnout až příliš snadno. Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

3 Příspěvků
Poslední příspěvek 16:12
137 Příspěvků
Poslední příspěvek 16:06

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat