Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Teď se prostě spí. Zajistěte si klidnou noc bez buzení od psa

09.01.2018 | Bydlení a design

Že váš mazlíček již dávno odrostl štěněcím létům, ale stále vás nenechá v klidu vyspat? Pak je na čase naučit jej, že v noci se zkrátka ani nehraje, ani nekrmí. Jenže jak?

Pořádná procházka

Neodbývejte večerní venčení. Pěkně se s pejskem proběhněte po okolí (ostatně i vám taková rozcvička pomůže k lepšímu usnutí). Nejenže se váš štěkající mazlíček „vyvenčí“, ale také se unaví a nebude mít potřebu vyžadovat pohyb a skotačení také uprostřed noci.

Poslední krmení

Budí vás pes nad ránem proto, že se dožaduje naplnění mističky? Zkuste jej krmit přibližně hodinku před tím, než odejdete na kutě. Psi by měli dostávat jídlo v pravidelných intervalech, snažte se proto, aby ten noční pro vašeho miláčka nebyl až příliš dlouhý.

Moderní pomocník

Pokud váš mazlíček opravdu nevydrží celou noc bez přísunu krmiva (případně pokud si chcete přispat nechce se vám ráno vstávat kvůli naplnění mističky), zkuste speciální misku, jež uvolní dávku granulí vždy ve stanovenou hodinu. Některé opravdu „vychytané“ elektronické misky dokonce můžete ovládat i pomocí mobilní aplikace. Ty využijete ale spíš, když zůstanete dlouho v práci, ne v noci.

Teď se prostě spí

Psi jsou velmi chytrá zvířata, a tak jsou schopní naučit se pravidla hry. Pokud se ovšem necháte přemluvit škemrajícím pohledem a vstanete v půl páté, abyste Alíka nakrmili nebo mu hodili v ložnici míček, je jasné, že takové chování se nejspíš bude opakovat. Naopak jestliže budete psa prostě ignorovat a nepodlehnete, vašemu mazlíčkovi dojde, že teď není na hraní ani jídlo vhodná doba. Je to sice zpočátku o nervy, ale když vytrváte, čekají vás nerušené noci.

Moje postel, tvůj pelíšek?

Samozřejmě nejefektivnější způsob, jak se nenechat v noci rušit, je prostě vykázat psa ze své ložnice, především ze své postele. Spousta majitelů si ale nedovede představit, že by se s Alíkem o postel nedělila. Pokud vás ale pes v peřinách ruší ze spánku, nic jiného vám nezbývá. Naučte jej alespoň spát ve vlastním pelíšku. Pamatujte, že kvalitní spánek je pro lidské zdraví klíčový.

Jak se zbavit v domácnosti vlhkosti a bojovat proti plísním

Salát z ředkviček

Salát z ředkviček

9 hlasů
20min 1786 kJ 40 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Placky s medem

11 hlasů
40min 810kJ 40 Kč

Placky z vařených brambor.

Rybí filé s liškami

0 hlasů
1h a 25min 575kJ 200 Kč

Netradiční, ale skvělá kombinace ryby a hub.

Poradny

Jak ochránit budoucího manžela před mými exekucemi?

Dobrý den, na úvod je potřeba říci, že ne všechny dluhy se automaticky stávají součástí společnéh... Více

Jaký zvolit ekologický produkt pro vyčištění WC?

Dobrý den,vaše změna přístupu nás velmi těší. Pokud jde o běžné produkty, máte pravdu, obyčejné č... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Budete si dělat zálusk na jistou osobu, která je o dost mladší než vy. I když byste rádi vyzkoušeli, jaké by to s dotyčným bylo, nakonec nejspíše poslechnete hlas rozumu a racionality. Uvědomujete si totiž, že vztah by nikdy neměl velkou perspektivu.

Více