Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Teď se prostě spí. Zajistěte si klidnou noc bez buzení od psa

9. 1. 2018 | Bydlení a design

Že váš mazlíček již dávno odrostl štěněcím létům, ale stále vás nenechá v klidu vyspat? Pak je na čase naučit jej, že v noci se zkrátka ani nehraje, ani nekrmí. Jenže jak?

Pořádná procházka

Neodbývejte večerní venčení. Pěkně se s pejskem proběhněte po okolí (ostatně i vám taková rozcvička pomůže k lepšímu usnutí). Nejenže se váš štěkající mazlíček „vyvenčí“, ale také se unaví a nebude mít potřebu vyžadovat pohyb a skotačení také uprostřed noci.

Poslední krmení

Budí vás pes nad ránem proto, že se dožaduje naplnění mističky? Zkuste jej krmit přibližně hodinku před tím, než odejdete na kutě. Psi by měli dostávat jídlo v pravidelných intervalech, snažte se proto, aby ten noční pro vašeho miláčka nebyl až příliš dlouhý.

Moderní pomocník

Pokud váš mazlíček opravdu nevydrží celou noc bez přísunu krmiva (případně pokud si chcete přispat nechce se vám ráno vstávat kvůli naplnění mističky), zkuste speciální misku, jež uvolní dávku granulí vždy ve stanovenou hodinu. Některé opravdu „vychytané“ elektronické misky dokonce můžete ovládat i pomocí mobilní aplikace. Ty využijete ale spíš, když zůstanete dlouho v práci, ne v noci.

Teď se prostě spí

Psi jsou velmi chytrá zvířata, a tak jsou schopní naučit se pravidla hry. Pokud se ovšem necháte přemluvit škemrajícím pohledem a vstanete v půl páté, abyste Alíka nakrmili nebo mu hodili v ložnici míček, je jasné, že takové chování se nejspíš bude opakovat. Naopak jestliže budete psa prostě ignorovat a nepodlehnete, vašemu mazlíčkovi dojde, že teď není na hraní ani jídlo vhodná doba. Je to sice zpočátku o nervy, ale když vytrváte, čekají vás nerušené noci.

Moje postel, tvůj pelíšek?

Samozřejmě nejefektivnější způsob, jak se nenechat v noci rušit, je prostě vykázat psa ze své ložnice, především ze své postele. Spousta majitelů si ale nedovede představit, že by se s Alíkem o postel nedělila. Pokud vás ale pes v peřinách ruší ze spánku, nic jiného vám nezbývá. Naučte jej alespoň spát ve vlastním pelíšku. Pamatujte, že kvalitní spánek je pro lidské zdraví klíčový.

x

Děti chtějí zvířátko. Řekneme vám, kolik vás to bude stát

Kedlubnový salát s jablkem

Kedlubnový salát s jablkem

10 hlasů
20min 693 kJ 50 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Salát s řepou a pomerančem

26 hlasů
15min 235kJ 71 Kč

Výtečný letní salát, který kombinuje křehký listový sa...

Špenát s fetou

9 hlasů
60min 514kJ 70 Kč

Špenát zapečený se sýrem feta.

Poradny

Sníží mi kvůli nemocenské přídavek na dítě?

Dobrý den,podmínky výplaty přídavku na dítě upravují § 17 - 19 zákona o státní sociální podpoře. ... Více

Mám vyčerpat dovolenou po MD nebo až po RD?

Dobrý den,k variatně 1: Pokud si po ukončení MD požádáte o čerpání řádné dovolené, během dovolené... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Tento týden budete mít opravdu velké štěstí. Splní se vám dlouho očekávané přání! Radost bude veliká a užijete si ji po právu. Nebojte se trochu provětrat peněženku a pozvat své přátele a blízké na pořádnou oslavu. Rozhod...

Více