Plánujete stavět dům? Dřevostavba může být správnou volbou

17.10.2011 | Bydlení a design

Tradiční materiály jako cihla nebo tvárnice jsou sice stále v kurzu, ale do středu pozornosti se dostávají i dřevostavby. Jejich hlavními výhodami je rychlá realizace, přijatelná pořizovací cena a posléze výrazně nízké provozní náklady. Stále častěji se staví panelové dřevostavby například systémem EUROPANEL, kterým lehce zrealizujete nízkoenergetický či dokonce pasivní dům.

Mnozí lidé považují za dřevostavbu pouze klasický srub nebo roubenou chatu.  Dřevostavbou však může být i dům, který zdánlivě vypadá jako klasická stavba z tvárnic nebo cihel. Moderní technologie totiž přinášejí možnosti, jak stavět domy s výrazným podílem dřeva, a nemusí to být jen masivní dřevěné hranoly. Jedním z těchto moderních postupů je systém panelové dřevostavby, někdy také nazývaný jako technologie SIPs nebo jako sendvičová technologie.

Dřevo je základem, který se používá po staletí

Roubenky, se kterými se můžeme setkat i v Česku nebo na Slovensku, slouží plnohodnotně již několik set let. Moderní technologie ze své podstaty nemají možnost deklarovat tuto několikasetletou trvanlivost. Moderní dřevostavby se však stavěly již na přelomu 19. a 20. století. Panelové dřevostavby s dřevěným rámem tedy již potvrdily svou stoletou funkčnost. Dřevostavby jsou vůbec chytrým rozhodnutím. Jednu si dokonce nechal v roce 1925 postavit i Albert Einstein. Dodnes stojí a nachází se v ní muzeum. Nejmodernější technologií pro dřevostavby je pak výše zmiňovaná technologie SIPs.

Panelové dřevostavby vám šetří peněženku

Výhodou dřevostavby ze samonosných panelů je rychlost výstavby. Hrubá stavba domu může stát již za několik týdnů. Rychlá realizace vám umožní rychle se nastěhovat, čímž se náklady na hypotéku a bydlení celkově výrazně sníží. Panelová dřevostavba však přináší ještě dvě výrazné výhody.

•    Užitná plocha domu se zvětší o 10 % - při srovnání například standardního EUROPANELu pro a cihel nebo tvárnit zjistíte, že s panelem ušetříte prostor, který může nakonec zvětšit vaše bydlení až o jednu místnost.

•    Provozní náklady spadnou na minimum – panelové dřevostavby se obecně mohou pochlubit vynikajícími tepelně technickými vlastnostmi, díky čemuž můžete snadno dosáhnout nízkoenergetického i pasivního domu. Náklady na vytápění a další energie tak spadnou na minimum.

Dům, který poroste s vašimi potřebami

Jestliže sníte o vlastním velkém domě, ale nemáte na něj zatím dostatečné finanční prostředky, řešení pro vás může představovat právě panelová dřevostavba. Stavební systém EUROPANEL totiž vyniká svou obrovskou variabilitou a navíc můžete stavět během zimy, kdy jsou stavební práce zpravidla levnější. A pokud nevíte, zda budete navždy dva, tři nebo kolik vás vlastně bude v domě žít, stavba ze systému EUROPANEL se vám jednoduše přizpůsobí. Přístavba tímto systémem je totiž snadná a rychlá stejně jako prvotní realizace domu. Více informací o systému naleznete na www.europanel.cz.


Celkem 0 komentářů

Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Ačkoli jste poslední týdny neměli v práci tak úplně nadosah úspěch, po němž už dlouho toužíte, rozhodně se nevzdávejte! Snažte se ignorovat požadavky a nároky ostatních a soustřeďte se na své naděje a sny. Mělo by vám to usnadnit cestu. Nebojte se požádat o pomoc ty, o nichž víte, že vám ji poskytnou bez vedlejších úmyslů. Mají ve vás větší víru... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

59 Příspěvků
Poslední příspěvek 14:26
40 Příspěvků
Poslední příspěvek 10:13
6 Příspěvků
Poslední příspěvek 14.1.

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat