Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Vánoční ozdoby si vyrobte sami. Je to snadné a zabavíte celou rodinu

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

5. 12. 2018 | Bydlení a design

Není vždy potřeba utrácet za drahé vánoční ozdobičky. Můžete si je vyrobit sami a budou nádherné a originální. Navíc tím se svými dětmi můžete zábavně vyplnit sychravé odpoledne.

Sádrová nádhera

Pokud máte doma nějaké formičky, tím lépe, pokud ne, k výrobě ozdobiček nejlépe poslouží silikonové nebo mělké plastové formičky, například ve tvaru andělíčků, hvězdiček či jiných vánočních motivů. Sádru rozmíchejte vždy jen v potřebném množství, protože rychle tvrdne. Po naplnění formiček klepněte s každou z nich o stůl, abyste vyhnali bublinky, které by vám kazily konečný výsledek. Když sádra lehce zavadne, zapíchněte do zadní části očko z drátku, do kterého pak zasunete háček, za který osobičku pověsíte. Zda ji necháte bílou nebo si je s dětmi vybarvíte, už je na vás. Fantazii se meze nekladou.

Voňavé a sladké

Pokud dáváte přednost tradičním a staročeských vánočním dekoracím, nesmí na vašem stromku chybět perníčky. Společně s dětmi si užijete spoustu zábavy jejich pečením a zdobením. Po vykrájení perníčků do požadovaných tvarů nezapomeňte vykrojit menší dírku, do které pak uvážete stužku, za kterou perníček pověsíte na stromeček. Není nad to si dům krásně vyzdobit a u toho si zamlsat.

Cingrlata třpyťte se!

Čím dál, tím větší oblibě se těší výroba dekorací a ozdob z drátků a korálků. Přestože to může vypadat složitě, s přehledem to s vaší pomocí zvládnou i menší děti. Drátky se nastříhají do potřebných rozměrů, na ně se pak navlékají dle libosti a fantazie korálky a následně drátek naohýbáte do tvaru hvězdiček, andělíčků, stromečku atp. Lze si vytisknout šablonu, podle které si drátky předem nastříháte. Velmi efektní jsou přízdoby z visících třpytivých kamínků.

Měkké a voňavé

Tradičně vyhlížející a velice krásné jsou látkové ozdoby. Výroba látkových ozdobiček již vyžaduje trošku větší zručnost, ale pokud zvládnete pár stehů, nebudete mít potíž. Ještě úžasnějšího efektu dosáhnete tím, že látkové ozdobičky po sešití naplníte levandulí či jinou aromatickou bylinou, která provoní váš byt. Pokud nejste v šití až tak zruční, moc pěkně vypadají i jednoduše vystřižené tvary ze silnějšího filcu.

Bylinky, které pohodlně přežijí zimu i venku

Salát s medovým melounem

Salát s medovým melounem

2 hlasy
25min 513 kJ 85 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Králík se sušenými bylinkami

5 hlasů
1h a 30min 442kJ 195 Kč

Recept na králíka tentokrát s koriandrem a koprem.

Vepřové medailonky s chřestem

9 hlasů
1h a 5min 508kJ 130 Kč

Minutka z vepřového masa s chřestem.

Poradny

Při péči o malé dítě za mě platí pojištění stát?

Dobrý den,během péče o dítě do čtyř lět věku za Vás sociální pojištění není přímo hrazeno, ale do... Více

V říjnu mi končí RD, můžu už teď podat výpověď?

Dobrý den,rodičovská dovolená je poskytována nejdéle do tří let věku dítěte. Pokud se po jejím sk... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více